Передкарпатська правда

  

Цьогоріч у Старосамбірському районі двоє людей захворіло на лептоспіроз

На Львівщині цього року значно побільшало хворих на лептоспіроз. Станом на  22 листопада захворіло 18 людей, трьох з них лікарям врятувати не вдалося. Захворювання виявили у м.Львові – 7 випадків, у Жовківському районі – 4 випадки, у Старосамбірському районі - 2 випадки, по 1 випадку у Золочівському, Дрогобицькому, Миколаївському Кам`янка-Бузькому, Перемишлянському районах – про це ZAXID.NET повідомила завідувачка відділенням ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України" Ірина Куліш. Перший сметрельний випадок від цієї недуги стався наприкінці вересня, тоді помер 30-річний львівянин. Ще два летальні випадки зафіксовано в середині листопада. Помер 50-річний чоловік з Миколаївського району та 72-річна жінка з Кам’янко-Бузького району. Їх врятувати не вдалося, бо вони, за твердженням лікарів, надто пізно звернулися по медичну допомогу. Торік на Львівщині у 13 осіб діагностували лептоспіроз, смертельних випадків не було.

Лептоспіроз - це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, яке спричиняється збудником лептоспірою, і характеризується ураженням печінки, нирок, м'язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою.

З моменту зараження до початку хвороби проходить від 6 до 20 днів. Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39-40 С, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабість, біль в м’язах, особливо литкових.

Основними носіями збудника лептоспірозу у природних умовах є щурі, польові миші, землерийки, їжаки.

Підхопити лептоспіри можна під час купання, риболовлі (якщо босоніж заходити у воду), пиття води з відкритих водоймищ, сільськогосподарських польових робіт тощо. В організм людини збудник проникає через пошкоджену шкіру і слизові оболонки порожнини рота, очей, носа.

 

Добробуд Сколе деревяний зруб

Стисло

Канал не знайдено
LimNet Локальні інформаційні мережі

Статистика

Користувачі
34
Статті
1490
Перегляди статей
4184613

На сайті 69 гостей та користувачі відсутні

FB
G+