Передкарпатська правда

  

"Швидка допомога - це не таксі. Її не потрібно викликати, коли у дитини температура", - Супрун в.о. міністра охорони здоров’я

Стани, що не загрожують життю людини, висока температура чи високий тиск, не потребують виклику екстерної (швидкої) допомоги, а обслуговуються невідкладною допомогою та первинної ланкою.

«Щоб гарантувати можливість надати допомогу всім, потрібно розвивати систему невідкладної допомоги на первинній ланці. Тоді працівники екстреної медичної служби зможуть ефективніше розділяти виклики на такі, що потребують приїзду бригади екстреної допомоги разом із госпіталізацією пацієнта, і такі, де достатньо приїзду лікаря невідкладної допомоги, яку здійснює лікар первинної ланки (сімейний лікар, терапевт або педіатр), або ж його консультації телефоном.
Діти з високою температурою, люди з високим тиском та станами, що не загрожують життю, саме зараз не залишаться без допомоги! До них приїде або проконсультує лікар, проте не екстреної, а невідкладної допомоги», - йдеться у повідомленні.

У міністерстві наголосили, що реформа екстреної допомоги відбуватиметься декілька років, за участі як Міністерства охорони здоров'я, уряду, так і місцевої влади, медичної спільноти та громадян. До того часу екстрена допомога працюватиме так, як працює зараз.

У той же час світовий досвід свідчить, що виклики екстреної допомоги на ті випадки, яким може зарадити сімейний лікар, терапевт або невідкладна допомога, ускладнюють роботу медиків екстреної допомоги та підвищують ризики смертності у людей з більш серйозними проблемами здоров'я. 

«Хочу, щоби це почули всі, в кого реформа екстреної медицини викликає занепокоєння, - ніхто не забере в людей допомоги, не запропонувавши альтернативу. Ефективний розподіл функцій між екстреною та невідкладною допомогою навпаки зробить лікування доступнішим та швидшим. Це збереже більше життів», - сказала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

 Про це йдеться на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров'я.

Агенство з працевлаштування profitwork

Стисло

Канал не знайдено
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 43 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1542
Перегляди статей
4303112