Передкарпатська правда

  
×

Повідомлення

SMTP Error: data not accepted.SMTP server error: DATA command failed Detail: Daily user sending quota exceeded. u129sm3871339lff.73 - gsmtp SMTP code: 550 Additional SMTP info: 5.4.5
SMTP Error: data not accepted.SMTP server error: DATA command failed Detail: Daily user sending quota exceeded. 195sm5051187ljf.81 - gsmtp SMTP code: 550 Additional SMTP info: 5.4.5
SMTP Error: data not accepted.SMTP server error: DATA command failed Detail: Daily user sending quota exceeded. h16sm1655175lji.72 - gsmtp SMTP code: 550 Additional SMTP info: 5.4.5

В Україні примусово об’єднуватимуть територіальні громади

Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко визнав, що рано чи пізно владі доведеться переходити до адміністративних, тобто примусових методів об’єднання громад у рамках адміністративно-територіальної реформи, тобто так, як це раніше відбулося в інших країнах Європи. Про це він сказав у інтерв’ю «Європейській правді», яке він дав спільно з спецпосланцем уряду Німеччини з питань децентралізації Георгом Мільбрадтом.Мільбрадт навів приклад адмінреформи у колишній Німецькій Демократичній Республіці. Там людям дали певний час для добровільного об’єднання, оскільки хотіли, щоб реформа була сприйнята населенням.

Німецький урядовець констатував, якщо на адміністративній карті країни залишиться 5% чи 10% проблемних зон, то завершити реформу можна буде «одним махом». Але якщо «білих плям» на карті буде 50% – влада буде стикатися зі спротивом населення, і реформа не матиме успіху. Він також визнав, що чимало європейських країн намагалися провести добровільне об’єднання, але згодом змінили підхід, і з певного етапу законодавчо примушували громади об’єднуватися. 

«Це правильно, бо в перспективі у вас не може бути “двох класів” громад, тобто і тих, які існують на основі старого права, і тих, для яких законодавство змінилося. Отже, на перехідному періоді суто добровільний підхід можливий, але колись ви маєте створити нову карту України», – вказав він.

У свою чергу віце-прем’єр Геннадій Зубко, відповідаючи на запитання журналіста, визнав, що проводити «адміністративне» об'єднання громад колись доведеться. У зв’язку з цим він наголосив, що уряд третій рік поспіль робить усе, щоб спростити процес добровільного об’єднання.

«Але коли ми будемо відчувати, що процес гальмується чи то через вплив політичних груп, чи то через відсутність лідера, який взяв би на себе процес об’єднання, чи то просто через небажання місцевого лідера йти на об’єднання – коли ми побачимо, що проблема в цьому, то будемо переходити до адміністративного рішення», – підсумував він.

За словами Зубка, особлива увага у цьому контексті буде приділятись громадам Київщини (що тримаються за високу вартість землі), а також громадам нацменшин на Закарпатті та Бесарабії.

У серпні минулого року Геннадій Зубко заявив, що Україна з 2019-го року буде адміністративно делегувати повноваження громадам. Тоді ж він зауважив, що нині в об’єднанні дотримується принцип добровільності.

За словами Зубка, чиновники у багатьох випадках не хочуть брати на себе додаткову відповідальність і гальмують процес об’єднання.

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

РАДІО ЛЕВ (тестуємо)

Loading ...

Loading ...
Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime Web Proxy

Стисло

Статистика

Користувачі
31
Статті
1111
Перегляди статей
3121746

На сайті 103 гостей та користувачі відсутні

FB
G+