Передкарпатська правда

  

Реалії самбірської медицини: ціна питання - здоровя людини

Останніми роками самбірська медицина переживає кризові часи свого існування. Критична ситуація, яка склалася, має кілька складових. Загальнодержавна медична реформа породила хаос у головах і діях керівників охорони здоровя загалом. Перманентне недофінансування б"є по кишені і статусу медиків та спричиняє масовий виїзд за кордон. Професійність медичних спеціалістів другої ланки викликає сумнів.

Ці та інші складові відбиваються на здоровї і житті пацієнтів. Нещодавній випадок, який трапився із батьком моїх добрих знайомих мене приголомшив, адже попри всі негаразди з медициною вважав самбірських травматологів і хірургів класними професіоналами. Дуже хочеться вірити, що так воно і є, а батько моїх знайомих потрапив у руки не тих докторів. 

Судіть самі. Чоловік обривав горіхи і впав з драбини. Діти викликали швидку. У лікарні його оглянули травматолог і хірург, зробили рентген і ... заспокоїли пацієнта та близьких. Мовляв їдьте на вихідні додому нічого страшного немає. Забій грудної клітки. Потрібно полежати і все минеться. На дорогу вкололи демідрол з анальгіном.


Вдома травмованому стало значно гірше. Щастя, що діти мали можливість доправити його до Львова. А тепер увага. Львівські медики також зробили рентген і оглянули пацієнта та почали сварити дітей чому так довго не везли потерпілого до лікарні. Мовляв з такими травмами є загроза здоровю. Коли почули про діагноз колег із Самбора то здивувалися, переглянулися та багатозначно постискали плечами. У пацієнта виявили перелом хребта, зламані 3-є ребер та осколками пробиті легені. Одне слово, якби діти вчасно не спохватилися то рідна людина могла втратити здоровя.

І що це? Байдужість, непрофесіоналізм, чи все вкупі. Такі сьогоднішні реалії самбірської медицини і ціна їм здоровя людини. Завдяки львівським медикам загрози здоровю потерпілому немає. Однак, доведеться тривалий час нерухомо пролежати в ліжку.

Схожа пригода трапилася й у Рудківській лікарні. Тепер обидва пацієнти лежать у львівській лікарні в одній палаті, яку жартома прозвали горіховою. Проте, потерпілим і близьким не до жартів. Попереду тривале лікування. Єдине тішить, що зуміли вчасно допомогти рідним.

Стисло

Канал не знайдено

Статистика

Користувачі
33
Статті
1385
Перегляди статей
4063189

На сайті 27 гостей та користувачі відсутні

FB
G+