Передкарпатська правда

  

Інформаційна кампанія навколо Папи

З моменту обрання Папою Кардинала Бергольо у медіа почалася справжня інформаційна війна . Цілі та організаторів цієї кампанії можна поділити на кілька категорій .

Патріархат для УГКЦ

Головною темою інформаційних приводів є створення ,через чисельні повідомлення, контексту , про зростання імовірності надання УГКЦ патріархату. Так, на сайті РІСУ появляється інформація, «Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав (Шевчук) розповів кореспондентці РІСУ про новообраного Римського Архиєрея Франциска І. За його словами, Понтифік добре знає ситуацію УГКЦ, сам був вихованцем о. Степана Чміля і навіть студентом прислуговував тому під час Літургії.»

До цього Блаженні ший обережно додає: « з цим Папою УГКЦ чекає гарне майбутнє». Очевидно, що під гарним майбутнім розуміється  надання УГКЦ патріархату. Одночасно  у повідомленні вказується на те, що новий Папа є «своїм» для греко-католиків. Посилюють це все слова Блаженнішого Святослава, які підкреслюють його особисті близькі стосунки з новообраним Понтифіком: «І я, як молодий єпископ, робив свої перші кроки в цьому служінні під його оком та з його допомогою».Це повідомлення було поширене в ніч з 13 на 14 березня. Більшість інформаційних агенцій його розмістили на своїх площах від місцевих Галінфо , Вголос, та ін., до Української правди ,Коментарів, Обозревателя, Експресу.

Проте, це не лише одиноке повідомлення , а  ціла інформаційна  кампанія , добре організована . Бо відразу через пів дня, зявляється інформація з прес-конференції в УНІАНі Блаженнішого Любомира Гузара. Головною тезою є те, що  «можна сподіватись, що він(Папа) відвідає Україну» . Чрез дві – три години , на брифінгу в агентстві Інтерфакс-Україна Кардинал Гузар  заявив, що « греко-католицька церква дозріла до патріархату» 

Зранку, 15 березня ,інформаційні агенції поширили подібне висловлювання  Глави УГКЦ Святослава (Шевчука), який висловив надію, що новообраний Папа Франциск підтримає прагнення УГКЦ отримати патріарший статус.

Ще через кілька годин сторінками видань поширюється повідомлення: «Предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) надіслав вітального листа на ім´я нового Папи Римського Франциска , у якому запросив Папу відвідати Україну з нагоди 1025-ліття Хрещення України».

Перестороги для РПЦ

Наступним напрямком кампанії були висловлювання експертів, які, очевидно, відображають думки , перестороги певних позацерковних кіл. Так  , у п’ятницю ,15.03, через день після обрання Папи, відбулася пресконференція на сайті «Обозревателя»з  головою Української асоціації релігійної свободи Віктором Єленським. Експерт заявив, що «Вновь избранный Папа Римский Франциск, известный своей простой жизнью, может служить примером для некоторых православных иерархов… конечно, для многих православных иерархов это будет вызов….новий Папа Римський Франциск  не почне діалог з Московським патріархатом коштом Української греко-католицької церкви». 

«Коригування» образу Папи

3.Третій напрямок інформаційних повідомлень був пов'язаний ,очевидно ,з бажанням певних кіл приземлити постать новообраного Папи. Надати йому певних приземлених рис, почати процес нівеляції образу високодуховної та високоморальної людини. Бо цей образ несе небезпеку впливу на «їхніх» людей. До цих повідомлень можна віднести два основних: «Франциск став священником через нещасливе кохання» та «Новий Папа Римський покривав убивство». Назви повідомлень вибрані так, щоби вони запам’яталися своєю радикальністю та протилежністю до образу Папи. Коли ж вчитатися  в їх зміст , то у першому розповідається про 12 річного хлопчика, який був закоханий у дівчинку. Хто в такому віці не мав симпатій ? Але це подається так, що саме тоді був зроблений усвідомлений життєвий вибір. Хоча зрозуміло, що такий вибір щодо своєї місії в житті кожна людина робить у зрілішому віці. Факт вирвано з контексту та гіперболізовано за допомогою інтерв’ю з жінкою, яка тоді була знайома з Понтифіком і сьогодні настав її час стати відомою.

У другому матеріалі зазначено, що новий Папа «притягався» в якості СВІДКА по справі вбивства французького священника в Аргентині , але так і не дав покази. Крім цього , для приниження Папи використовуються слова адвоката убитого: «Цей Папа не дуже-то захищає права людини…» Це висловлювання наводиться, очевидно, для того, щоб применшити силу іншого повідомлення про аскетизм Папи, Його поїздки в громадському транспорті, відвідини та піклування про хворих на СНІД. Для переконливості, що це не упередження адвоката вбитого священника, наводяться слова іншої людини – адвоката Міріам Брегман: «Новий Папа проявив рівнодушність до злочинів аргентинського режиму 70-х років».( http://obozrevatel.com/abroad/41675-novyij-papa-rimskij-pokryival-ubijstvo-smi.htm). Усі ці заяви робилися фактично на підставі того , що у свій час кардинал Бергольо відмовлявся іти в суд. І це робилося без пояснення причин такого вчинку та обставин. 

Намагаючись додати до образу Понтифікат «цинізму» , вирішили «домалювати» раціоналізму та політичності. Для цього, імовірно,  породжується ще одне повідомлення про те, що новий Папа може стати посередником на переговорах про Фолклендські острови.( http://obozrevatel.com/abroad/13250-ot-papyi-frantsiska-zhdut-pomoschi-v-peregovorah-o-folklendah.htm).

Та цього також виявилося не досить. Ще один штрих додають посилаючись на видання TIME: «Новий Папа виявився інвалідом». У цій інформації розповідаються про проблеми зі здоровям Папи . Таким чином, задається контекст слабості та нетривалості правління.( http://obozrevatel.com/abroad/34590-novyij-papa-okazalsya-invalidom.htm).

Слід зазначити , що такого роду інформації більше поширювалися російськомовними сайтами , ніж україномовними, що говорить про прицільність аудиторії та продуману антикампанію. Оскільки саме російськомовна аудиторія є більш православною з акцентом на російське православ’я.

У світлі Папи

До четвертої категорії повідомлень можна віднести ті, метою яких є перебрати частину позитивного образу Папи на себе. Такого роду повідомленнями скористалися як Президент Білорусі Олександр Лукашенко(http://obozrevatel.com/abroad/51760-lukashenko-priglasil-novogo-papu-rimskogo-v-belarus.htm) так і Митрополит Феодосійський і Керченський Платон (Удовенко) (http://orthodoxy.org.ua/content/mitropolit-feodosiiskii-i-kerchenskii-platon-o-novoizbrannom-pape-frantsiske-67857). 

 

Добробуд Сколе деревяний зруб

Стисло

Канал не знайдено
LimNet Локальні інформаційні мережі

Статистика

Користувачі
34
Статті
1492
Перегляди статей
4184833

На сайті 37 гостей та користувачі відсутні

FB
G+