Передкарпатська правда

  

Сесійні ініціативи обласних свободівців

7 березня 2017 року відбулася сесія Львівської обласної ради

Фракція ВО «Свобода» звернулася з вимогою до правоохоронних органів провести розслідування та притягнути до відповідальності винуватців затримання історика, учасника московсько-української війни Михайла Галущака за те, що він під час заходів у Гуті-Пеняцькій на Бродівщині тримав червоно-чорний прапор і плакат із вимогою відновити зруйновані в Польщі українські могили. Зазначимо, що депутатська більшість облради не підтримала внесення цього питання до порядку денного сесії.

Як зазначено у зверненні, 26 лютого 2017 року в урочищі Гута-Пеняцька поблизу с. Жарків Бродівського району Львівської области під час відкриття відновленого пам'ятника польським жертвам, які загинули під час Другої світової війни, працівники поліції за тримання червоно-чорного прапора та банера із фотографіями зруйнованих у Польщі українських могил та закликом щодо їх відновлення незаконно затримали львівського історика, учасника московсько-української війни Михайла Галущака. 

Депутатська більшість не підтримала внесення до порядку денного сесії пропозиції фракції ВО "Свобода" про вшанування на території Львівщини пам'яті українських жертв окупаційних режимів. "Хочу зауважити, що аналогічне рішення ухвалила Київська міська рада. Зважаючи на актуальність питання, прошу ще раз внести його до порядку денного", ‒ наголосив  голова фракції Олег Панькевич.

Фракція ВО "Свобода" виступила з вимогою не допустити приватизації приміщень лікарень на Львівщині. «Нам пропонують розглянути проєкт рішення "Про реорганізацію фтизіатричної служби у Львівській області", а насправді проголосувати за продаж приміщень у центрі м. Львова. І хоч в департаменті охорони здоров'я запевняють, що це старі занедбані будівлі, які не потрібні для медичної галузі области, насправді все зовсім не так. Для влади потреби громади не мають значення, як не має значення і доля працівників, які втратять роботу, і пацієнтів, бо в когось є потреба прибрати ці будівлі до рук», - йдеться в заяві.

У результаті обласна рада не проголосувала за реорганізацію фтизіатричної служби Львівщини.  

Фракція ВО "Свобода" разом із представниками інших фракцій заблокувала трибуну ради, щоби не допустити скандального голосування про приватизацію комунального майна. За їхнім наполяганням з приватизаційного переліку було вилучено суперечливі об'єкти, а також створено тимчасову контрольну комісію з цього питання. Під час розгляду питання, в якому управління майном обласної ради пропонувало продати низку приміщень у центрі Львова, зокрема на площі Ринок, 32 (колишній універмаг, тепер заклад "Театр пива") способом викупу, свободівці заявили, що готується "дерибан" майна, від якого втратить бюджет Львівщини. 

Депутати Львівської облради не підтримали звернення депутата-свободівця Михайла Нискогуза щодо необхідності негайного надання коштів на модернізацію та переоснащення шахт держпідприємства "Львіввугілля". Він озвучив звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою спрямувати кошти на модернізацію устаткування, засобів індивідуального захисту для шахтарів та на екологічні проекти, пов'язані з ліквідацією наслідків закриття вугільних шахт ДП "Львіввугілля". Трагедія на шахті "Степова", за його словами, ‒ це страшна ціна, яку платять українці за ґендель на крові. 

Фракція ВО "Свобода" пропонує збільшити виплати з обласного бюджету постраждалим шахтарям та родинам гірників, які загинули при аварії на шахті "Степовій". З цього приводу фракція ВО "Свобода" ініціює проект рішення.  Фракція ВО "Свобода" вважає, що надання по 100 тисяч гривень родинам загиблих та по 20-60 тисяч травмованим ‒ це занадто мала допомога. 

З ініціативи фракції ВО "Свобода" депутати ухвалили звернення до Верховного Головнокомандувача Збройних сил України щодо припинення деструктивної діяльності Української православної церкви Московського патріярхату в ЗСУ. Як заявляють депутати, московська церква може отримати можливість легально і законно розбудувати в силових структурах власну мережу інформаторів і агітаторів, що будуть розкладати армію, причому за гроші з держбюджету.

Депутати з ініціативи фракції ВО "Свобода" звернулися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності відновлення компенсації заощаджень вкладникам колишнього Ощадного банку СССР - у зв'язку зі зростанням вартості медичних послуг і цін на ліки, а також вартості житлово-комунальних послуг на тлі падіння рівня життя громадян.

Депутатська більшість не підтримала заяву свободівців про непомірні зарплати керівників державних компаній на тлі зубожіння українців. У заяві, яку ініціювала фракція ВО "Свобода", зокрема запропоновано встановити п'ятикратне співвідношення між максимальною і мінімальною погодинною заробітною платою у працівників бюджетної сфери та державних компаній.  

З ініціативи свободівців на сесії Львівської обласної ради  проголошено Рік Патріарха Йосифа Сліпого з нагоди 125-річчя з дня народження. Також рада підтримала проголошення 2017 року Роком В'ячеслава Чорновола ‒ відомого українського політика, голови Львівської обласної ради першого демократичного скликання, Героя України - з нагоди 80-ліття від дня народження.

Львівська обласна рада проголосувала за вшанування у 2017 році 70-их роковин трагічних подій початку примусового виселення українців з етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Підляшшя та Холмщини, а також під час так званої "Операції "Вісла".  

 

Агенство з працевлаштування profitwork

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа
Канал не знайдено
LimNet Локальні інформаційні мережі

Статистика

Користувачі
34
Статті
1500
Перегляди статей
4221385

На сайті 34 гостей та користувачі відсутні

FB
G+