Передкарпатська правда

  

Створення Воютицької ОТГ надихнуло Стрілковицьку громаду на самоорганізацію

У неділю, 29 жовтня, громада села Стрілкович, очевидно натхненна виборами у новоствореній Воютичцькій ОТГ, самоорганізувалась й провела громадські обговорення з питання майбутнього обєднання громад. Річ у тім, що проблеми створення Стрілковицької ОТГ схожі із створенням Воютицької. Йдеться про обєднання сільських рад із двох різних районів - Самбірського і Старосамбірського. Слід зазначити, що іще попередньої каденції тодішні голови Стрілковицької і Торчиновицької сільрад Олександра Хробак та Іван Проць активно працювали над процесом обєднання цих самодостатніх громад, хотіли до обєднання залучити ще й Чаплівську, однак тамтешній сільський голова Арсен Тома проявляв млявість у цьому процесі, хоча Чаплівська сільська рада також одноголосно прийняла рішення про обєднання із згаданими сільськими радами. Час пливе, прийшли нові голови, і як заведено проводять ревізію рішень попередників і не надто поспішають їх виконувати. А до завершення процесу обєднання залишався один крок і якраз на тому все й зупинилось.Основним "гальмом" обєднання Торчиновицької і Стрілковицької сільрад виявився Торчиновицьки війт, Зеновій Припін. Річ у тім, що пан Припін є багатолітнім членом Руху, а, як кажуть інформовані люди, його районний партійний бос, голова Старосамбірської районної ради Тетяна Терлецька має твердий намір балотуватися на посаду голови обєднаної Старосамбірської громади і розраховує, що левову частку голосів за неї віддадуть жителі Торчиновицької сільради, а інтереси громади на другом плані.

Серед людей ширяться різноманітні бздури, мовляв, при обєднанні сіл із різних районів, потрібно буде міняти паспорти, переробляти документи на право власності, будуть проблеми із отриманням пенсій. Особливо смішним виглядає заклик бути патріотом району, якого після створення обєднаних громад не буде. Всі ці нісенітниці спростовує створення Воютицької ОТГ на базі сіл Старосамбірського і Самбірського районів Лютовиської і Воютицької сільрад..

Села Торчиновицької та Стрілковицької сільських рад при радянському адміністративному поділі на райони були штучно розділені. Адже і географічно, і економічно аж просяться на обєднання в одну громаду. Інакше їх чекає незавидна доля поглинання. Однієї Старим Самбором, іншої Самбором і міста за їх рахунок вирішать свої земельні і економічні питання. Географічно природнім та економічно доцільним є обєднання сіл Чаплі, Гуманець та Райнова - Чаплівської сільради із Стрілковицькою і Торчиновицькою сільрадами - землі межують. А саме основне, ці громади є економічно самодостатніми і тому за них так чіпляються сусідні міста, Самбір, Старий Самбір та Хирів.

У психології людей відклалася звичка звертатися за адміністративними, соціальними, медичними, освітніми та іншими послугами до названих міст. Люди повинні усвідомити, що створивши обєднану громаду, всі послуги будуть надаватися за місцем проживання і міста їм у цьому плані не потрібні.

Про штучність приєднання Торчиновицької сільради до Старого Самбора свідчить такий промовистий факт, як входження до Старосамбірської ОТГ інших, переважно гірських, населених пунктів,Біличі, Волошиново, Лінина, Лаврів, Воля, Кобло. Це зовсім інша економіка, проблематика, інтереси загалом, а ніж у низинних селах. Недаремно, у так званому "законі про гірські", села Торчиновицької сільради не прописані, хоча й входили до Старосамбірського району. Законодавець вже тоді бачив різницю в економічному розвитку та проблематиці цих населених пунктів.

Обєднання Стрілкович і Самбора нагадує шлюб слона та моськи. Це буде не обєднання, навіть не приєднання, а просте  поглинання. Самбір отримає потрібні, як повітря місту землі і вагомий додаток надходжень до бюджету.

Цікавішою виглядає політична складова, яка тягне за собою перевибори голови міста та міської ради. У Самборі чимало бувалих і досвідченихта молодих і амбітних політиків місцевого штибу, які уже приміряють під себе крісло міського голови, депутата міської ради. В цілому стрілковичанам там мало що світить.

Зі слів депутата Старосамбірської районної ради, жителя Стрілкович Мирона Пацая, на сході села було вирішено категорично відмовити місту Самбору в обєднанні, надіслати повноважних представників Стрілковицької громади села до Торчиновицької та провести вже наступної неділі, 5 листопада, в Торчиновичах широке обговорення цього питання. А ще через тиждень, 12 листопада, завітати до Чапель.

Мабуть вперше, на Львівщині, ініціативу в свої руки взяла громада, не сільські голови, не сільські депутати, а саме громада.

Отже, є сподівання, що самодостатні, економічно практично рівноспівставні громади домовляться і не дадуть проковтнути і розчинити себе у не властивих для них міських, чи гірських середовищах.

Агенство з працевлаштування profitwork

Стисло

Канал не знайдено
LimNet Локальні інформаційні мережі

Статистика

Користувачі
34
Статті
1490
Перегляди статей
4184667

На сайті 23 гостей та користувачі відсутні

FB
G+