Передкарпатська правда

  

Банери

На Львівщині на боротьбу зі сказом залучили авіацію

 

Європейський союз, аби убезпечити себе від поширення сказу диких тварин з території України, профінансував спеціальну вакцину, яку з допомогою авіації розкидають на прикордонній території.За словами головного ветеринарного доктора Старосамбірського району Ярослава Шеховича, європейці у своїх лісах подібну технологію застосовують давно. Цьогоріч, аби сказ від наших лисиць не поширився на європейські, два АН-2, прозвані в народі "кукурузниками", відпрацьовують 70 кілометрову територію від кордону з Європою. Вчора відпрацювали Самбірський район, сьогодні Старосамбірський, завтра авіатори працюватимуть у Мостиському районі. Весь процес прискіпливо контролює ветеринарна служба.

Вакцину, яка нагадує куски господарського мила, до літаків привозять на спеціалізованих рефрежераторах. Ветеринари контролюють завантаження та перевіряють літаки, які приземлилися, щоб все було використано як слід. Вакцина має запах і смак мяса та ароматизаторів і є лакомством для диких мясоїдних звірів. Навіть, якщо звірина зїсть кілька пакетів, то це їй не пошкодить, а вона рік буде захищена від можливості заразитися сказом. Також ветеринари контролюють кількість зїджених приманок.

Станом на сьогодні із 25 половину вже звірина спожила. Контроль у Старосамбірському районі проводять у селах Лужок, Бачина та Сусідовичі і Скелівка. Дика тварина, лисиця, чи вовк, навіть якщо й покусає свійську, чи Боже борони людину, то ніколи й нікого вже не заразить сказом на протязі року.

 

 

 

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа

Статистика

Користувачі
33
Статті
1266
Перегляди статей
3887682

На сайті 78 гостей та користувачі відсутні

FB
G+