Передкарпатська правда

  

Львівська люстрація підігрує владі

Пострадянські європейські країни пережили процес люстрації (заборона функціонерам високого рангу, які скомпрометували себе, протягом певного часу займати посади в державному апараті, балотуватись в представницькі органи, бути суддями і т. д. ) у перші роки становлення. В Україні, попри певні кволі потуги провести люстрацію у перші роки Незалежності, все виродилося в однойменну телепередачу на одному із телеканалів.  На перших порах виглядало, що журналісти отримали якийсь черговий європейський гранд та із благими намірами, напередодні виборів до парламенту, даватимуть оцінку прихованим, або явним представникам нинішньої влади, які через підкуп і обман виборців намагатимуться пролізти до Верховної Ради України.

 

Однак, коли на Львівщині у 12 виборчих округах перемогли представники опозиції та один самовисуванець, який вступив в опозиційну фракцію, така телеканальна люстрація почала відігравати протилежну роль. Свідомо, чи не свідомо, критикуючи народних депутатів від опозиції, журналісти грають за владу. Адже критикують тих нардепів, які найбільше відповідають заявленим  критеріям так званої люстрації. Воно зрозуміло, що на львівському телеканалі пролюструвати нардепа від ПР чи КПУ слабо.

Набагато простіше вчепитися в своїх, опозиційних. Звісно, що ідеальних нардепів немає, але витончено, з певним злорадством, насміхатися із опозиційних депутатів, означає понижувати їх рейтинг і тим самим давати шанс на майбутніх виборах депутатам провладним, які, не сумнівайтеся, по повній програмі використають критику доморощених люстраторів на власну користь. Така люстрація мали би певний смисл, як би мала партнерські відносини, а так звані експерти, попри критику, пропонували конструктивні рішення проблем. Та, зрештою, давали підказки користуючись власними джерелами інформації. Тим самим, брали участь у формуванні та вихованні справді європейських парламентаріїв.  Тобто журналісти, що позиціонують себе опозиційними, не мали б тішитися з огріхів опозиційних нардепів, більшість із яких у статусі народного набулися лише сто днів.

Як на мене, така люстрація формує у виборця викривлений образ народного депутата. З певним перебільшенням, виглядає, що  на думку львівських люстраторів, зважаючи на зміст запитаньта експертних оцінок, нардеп мажоритарник від Львівщини мав би називатися Ахмет Рінатов, носити вишиванку і бажано із партійним квитком від ВО ”Свобода”, або “Батьківщини чи “Удару”.  Таке собі “бабло у вишиванці”.    

 

Стисло

Статистика

Користувачі
32
Статті
1248
Перегляди статей
3793304

На сайті 126 гостей та користувачі відсутні

FB
G+