Передкарпатська правда

  

Чи є з лісу вихід?

Про тему незаконної та навіть варварської вирубки лісів  не писав хіба  лінивий. Та велика кількість публікацій, які з’явились в пресі та в соцмережах, перетворилася в балаканину. Спробую розвіяти міф про цю «Велику боротьбу». Головним та незаперечним фактом є те, що жителі лісистої гірської території Львівщини заробляють на лісі, в лісі та біля лісу. Проте, як і в піднятому бурштиновому питанні, організатори цього злочину заробляють багато, посередники, інакше кажучи, власники пилорам, менше, а звичайні селяни - копійки. Але саме ті копійки в сьогоденні дозволяють горянам виживати, бо інших доходів в них попросту не існує. Тому, вся ця метушня пов’язана із заміною посередників й організаторів «лісового промислу», найбільш вразливо проглядається у Старосамбірському районі.

     Отже, детально розглянемо ситуацію що склалась. На Підкарпатті тему боротьби з незаконними рубками лісів приватизувала собі, партія «Воля». Не вдаючись в детальне вивчення цієї політсили, а лише аналізуючи їхні публікації та заклики до громадськості в соцмережах, можна прийти до висновку, що це лише набування додаткового рейтингу та політичних бонусів. Зокрема, в їхньому списку чимало людей пов’язаних з підприємцями власниками пилорам. Однак, рейди, що проводили «люди волі», жодним чином не торкалися своїх, оминали тих, хто лояльний, або чемно сплачує данину. Аферисти-активісти витрачають чимало пального на далекі виїзди по окраїнах району, при чому не бачать, або не мають вказівки бачити в себе під боком серйозні зловживання. Тепер по порядку.

       Зокрема, в Хирові знову запрацювала пилорама регіонала Титуха, в Лопушниці – в поті чола вже не перший рік трудиться Калюжний, у с. Стар’ява – Панько та Ярошко, с. Терло – Драган (БПП), Коршак, Нанівський (члени партії Воля), Кречківський (КУН, митник), Лисак, Гамера, с. Максимівка – Плетеня (член партії Воля), с. Росохи – Созанський (член партії Воля), Кречківський (член партії Свобода) Середницький (митник), вчасно "спригнув" з теми голова фракції "Громадянська позиціїя" Роман Батючок.

     Зрозуміло, що всіх перелічити надто складно, тим більше, що власники пилорам змінюються, як шкарпетки. Я перелічив в основному тих, до яких з перевірками та з телебаченням, чомусь ніхто не їздить, а фото їхніх порушень, чомусь ніхто в соцмережі не публікує.

 Звісно, що активісти таких дрібниць не бачать. А чому?

         Досі невідома доля тисяч кубометрів сосни в Дністрику. А чого варті громадські обговорення, що проводять активісти, витісняючи одних лісорубів та віддаючи лісосіки іншим, бо такі дії, ймовірно, волонтерськими назвати важко.

       Напевне, варто наголосити, що головою комісії, що мала б вирішити долю Галсільлісу є керівник Старосамбірської райорганізації "Волі" Микола Кулик.

     Також, малоймовірно, що партійці «Народного контролю», які тужаться, зможуть вирішити цю проблему, бо неможливо боротись самим з собою. Маючи депутатом Панька Віталія, сина одного з найвпливовіших пилорамщиків, Михайла Панька, відомого серед людей, як «Генерал», Фактично людини, від якої залежить існування осередку партії "Воля" в Старосамбірському районі, а можливо і не тільки. Маючи напрацьовані багаторічні зв’язки у всіх правлячих та контролюючих органах, «Генерал» володіє найсвіжішою інформацією про перевірки, рубки, лісників і т. д. Генерал-молодший старається не підвести свого батька. Тому плідно трудиться в районній раді. Тільки чомусь згадується передвиборча реклама, як активісти «Народного Контролю» зупиняють лісовоз і товчуть кулаками по капоті.

         Неймовірно разючою є пасивна позиція НРУ, бо перебуваючи в керівництві Старосамбірщини не одне десятиліття, ця політсила завжди мала рецепт ефективного управління в лосогосподарській галузі. Так, близько десятка років управляв «Галсільлісом» рухівець Степан Куць. До цієї ж політсили, також належить підприємець, що працює в цій галузі, Тарас Войт, теперішній депутат, працівник «Галсільлісу», Ігор Лазірко. Не секретом є й те, що до лісопильних об’єктів в Ріп’янській сільській раді має відношення чоловік голови Старосамбірської райради Тетяни Терлецької, колишній міліціонер, депутат Старосамбірської міської ради від Української республіканської партії Левка Лукяненка  Юрій Терлецький.

       Звичайно неостанню роль в розвитку лісопереробної галузі відігравав екс-депутат Львівської облради Юрій Войтів, з подачі якого започаткувало свою роботу лісопильне підприємство КарпатиВуд, (засновником якого є громадянин Чехії), розміщене в Торчиновичах.

     Складною для розуміння ситуації є позиція Самопомочі. Маючи заступника голови райради, Миколу Мартича, в минулому підприємця, керівника цеху по обробці деревини. До слова додам, що в тій же Ясениці Замковій не простоює пилорама рідного брата , що мав тісні стосунки з лісогосподарськими підприємствами району, організація несподівано розпочала також боротьбу за збереження лісів. З коридорів влади кажуть, що це не позиція місцевої організації. А наказ обласної. А, як відомо, з виконанням наказів в нас завжди проблеми....

      Цікаво, що в 2014 році в Ясеницезамківській сільраді, будучи в 2013 році  головою Старосамбірської РДА, Володимир Цегенько створив підприємство “Новий Тартак” . Співзасновником “Нового тарку” є такий собі Буняк Василь, який заснував ЛЬВІВГАЛІНЖИНІРИНГ.

    Родом з одного села голова обласної організації партії "Воля" Василь Курій та теперішній заступник голови райради Микола Мартич, брат якого, Юрій Мартич і понині є власником пилорами.

     З такою владою у районі ми ніколи не вийдемо з лісу. Нещодавній приїзд міністра екології Остапа Семерака на Прикарпаття, наразі, особливих наслідків для захисту лісу не дав, за винятком проанонсованого звільнення головного чиновника з екології.

 P.S.

Ми писали про борги районного "Галсільлісу", тепер слово за обласним департаментом екології, адже ці 7 млн.грн., це борги паперові, тобто документальні, а реальні, у лісі, мабуть сягають у рази більше. У Старосамбірський ліс повинна втрутитись держава і можливо, навіть позбавити винних лісокористування.

 

 

 

 

Коментарі  

Володя
-11 # Володя 09.05.2016, 21:49
Виглядає на донос в НКВД
Юзику, тобі не страшно???
Відповісти
Микола Нанівський
+13 # Микола Нанівський 10.05.2016, 16:39
А чому Юзику має бути страшно? Хіба він збрехав? Ту інфу і так всі добре знають. Тим більше в Юзика є хлопці які за нього заступляться. Юзик по фейсбуках пацанів сєпарами фесбешниками, преєдатілями не обзиває. Так шо за нього є кому по писках жирних бити. Лиш би була нагода.
Відповісти
Микола Рапицький
+8 # Микола Рапицький 12.05.2016, 23:13
Я шокований.
Відповісти
Володимир
+5 # Володимир 22.05.2016, 07:46
Юзик знову пишеш туфту. Скільки тобі той шептун MИГОН копійок(!) підкинув? А він тобі сказав, що "Новий тартак" переробляє відходи на альтернативне паливо і жодного кубометру лісу не порізав? Звісно ти не пишеш, що там є пилорама, але наводиш читачів саме на таку думку. Створи і ти підприємство, плати податки, дай людям роботу, і т.ін. Зроби хоча раз нормальне журналістське розслідування і напиши правду. А не вівкай, як прив'язана шавка. Я не пригадую жодної твоєї позитивної статті, де б ти щось хороше описував. Ото, що тобі він скаже, те ти зі своїм "умінням" і пакуєш. Відв'яжися вже від нього. Напиши щось добре, принаймні чесне.
Відповісти
Дмитро
+5 # Дмитро 22.05.2016, 22:08
Володя повністю підтримую. Той Юзик най напише про випадок коли в ДТП загинув невинний хлоп, а одні мазані пацани зробили підставу шоферу з маршрутки. Потім одного Ігора виключили з партії а Миколая що то знав на трасі львів-самбір заховали тихонько. Ігор десь скривається по Полтавах. Кошматив його майдан та самооборона, бо на прикормці в одних чуваків були. Бабло рішає всьо. МИГОН робить як той кіт зі щурами. Щурі великі брудні смердючі. То він замість того аби їх потовкти трохи то їх мучить. Сили не має зараз їх стерти. Таких котів як мигон дуже мало. А Юзик сам не в курсі шо кіт мигон мутить.
Відповісти
Ігор
+6 # Ігор 22.05.2016, 23:34
Дмитро та Володимир то Цегенько???
Партія регіонів вернулась?
Відповісти

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Стисло

Статистика

Користувачі
31
Статті
1045
Перегляди статей
2935711

На сайті 100 гостей та користувачі відсутні

FB
G+