Передкарпатська правда

  

Статті

Ходак - не чобіт, блоггер - не журналіст

Чим відрізняється блогер від журналіста? Блоггерство - це не журналістика. На жаль, не всі це можуть зрозуміти і прийняти, і судять про блогерів по собі. Наприклад, блоггер - це як чукча, що бачить про те і співає: побачив яму посеред вулиці - написав які засранці міська влада. Журналіст же побачив яму, подзвонив в мерію, ще кудись, з'ясував хто викопав, навіщо, коли закопають і хто винен. А потім з усього цього зробить статтю і візьме коментар в протилежної сторони. Блогер більше пише для себе любимого, а журналіст для інших.

Ще років п'ять тому мало хто знав про те, хто такі блогери Журналістика вважається «другої найдавнішої» професією.

Блогер веде бесіду зі своїми читачами, спілкується з ними в коментарях. Журналіст веде монолог зі своєю аудиторією.

Блогер - хобі. Журналіст - професія.

Блоггер може собі дозволити мусолити якусь новину, яку надав йому журналіст. Журналісти за обов'язком своєї служби постійно знаходяться в пошуку нової та цікавої інформації.

Блогери створюють інформаційні приводи, але рідко доводять розслідування до кінця. Журналісту потрібні факти і зачіпки, щоб взятися за справу.

Блоггер може говорити в своєму блозі все, що йому спаде на думку. На журналіста, на відміну від блогера, можна подати в суд, якщо щось не так написав. Тобто журналіст несе відповідальність за свої слова, а блогер ні.

Блогеру дозволено помилятися. Журналіст не має права на помилку.

Блогери ще самі не вирішили остаточно, як правильно пишеться «блогер», або «блоггер», а журналіст, він і в Африці журналіст.

Блоггерство - це є своєрідний вид словесного, не завжди інформаційно та інтелектуально виправданого, ексгібіціонізму (публічна демонстрація статевого органу для досягнення статевого збудження і насолоди ). 

У журналіста це називається «інформаційно щасливий» ... і готовий поділитися з глядачем, читачем.

 

Коментарі  

Галя
+1 # Галя 08.03.2017, 23:34
Йосип то стаття про кого???
чи то про що???
Про Фейсбук з Гоммонком та Курієм,
Про Мельничука та Іваничука?
Чи про Трампа в Твітері?
Відповісти
Макар Берегівський
+2 # Макар Берегівський 09.03.2017, 09:32
То не стаття Йосипа Маланяка. Це не його стиль і рівень. То стаття Романа Іванчука в відповідь Макару Берегівському на його закид про "кушанья". Ромку, невже ти вже в своїх ревнощах опускаєшся до низості? Пиши в своїй газеті, а не шляйся підпільно під Маланяком. А тепер про журналіста... То що ти написав - то вас так вчили в радянському університеті. Бо по їхньому журналіст то той, хто отримав офіційну "ксіву" від декана, та "дозвіл" від КГБ. І якщо я не маю ксіви і дозволу, то що, я не можу писати блог? І чим ти відповідальніши й за мене? А якщо я пишу в зареєстрованій газеті (сам знаєш в якій під псевдонімом Макар Берегівський) то я хто, блогер, журналіст чи ще кимось ти мене, гуру ти наш, обізвеш? Хочеш, щоб я ще більше тему розвинув? Не буду. Бо після того, як ти написав, інтелектуальног о поносу, навіть в Сусолові не зрозуміють, що ти хотів тим сказати і навіщо тобі це треба. Показати, що в Самборі ти, і тільки ти дійсний і правдивий журналіст? Хочеш так думати? Думай. Дійсно, і навіщо тобі це треба було?
Відповісти
Макар Берегівський
-2 # Макар Берегівський 09.03.2017, 11:08
На зло нашим ворогам та на радість нашим друзям конфлікт між друзями, ще не розпочавшись може закінчитися. Подзвонив до мене Роман і сказав, що то не він писав цю статтю. Йосип Маланяк також контактував зі мною і підтвердив, що це його робота. В такому випадку я приношу Роману вибачення за попередній коментар. Тоді про кого це писав Йосип, про себе? Бо по тих параметрах, які є в статті і він не підходить під визначення журналіста. І на дідька йому треба роздувати незрозумілі непонятки? Підняти рейтинг? Та куди уже вище...
Відповісти
ГанькаДеМоїШкарпетки
+1 # ГанькаДеМоїШкарпетки 09.03.2017, 13:22
Як прекрасно бачити ці "баталії", какахометання між політиканами, якими наповнені соц.мережі нашого сонного містечка останніх місяців. Невимовно радує око, що черга дійшла і до "журналістів" :-). Плавно вивалює на світ оті задавнені гнійні нариви на тілі міського життя. Будь-ласка панове більше срачу, хай містяни, які дотепер не знали ху із ху читають хто у них господарює/керу є/ пише про них :-) протягом нежалежності нашої неньки. Більше схем, закулісних домовлень, хто кому "кушанья" накриває – я думаю це піде на користь громаді ".Журналістика вважається «другої найдавнішої» професією" – епічні слова :-), хоча на нашому місцевому рівні та "журналістика" (у всіх її підвидах вказаних в статті) давно переплюнула першу "найдавнішу": в першій розтавила ноги – получила гроші, мозги підключати не треба, а тут щоб получити гроші/кушанья :-) треба і мозг, і голову, і язик залучати (правда не для розмови). В обох випадках брудні ці професії :-) але в одних бруд в причинному місці, а у других в головах :-)
Відповісти