Передкарпатська правда

  

Розслідування

Легалізація торгівлі зброєю - загроза національній безпеці України

Тіньовий, або чорний ринок зброї в Україні найбільший у Європі. Уже є випадки закупівлі зброї для терактів в Європі. Рахунок нелегальних одиниць зброї йде на мільйони. Військові дії у країні сприяють наявності великої частки такої нелегальної зброї як гранатомети і ручні гранати. Наряду із військовою агресією Росії, всеохоплюючою корупцією, легалізація торгівлі короткоствольною зброєю несе велику загрозу безпеці держави. Водночас торгівля зброєю приносить шалені прибутки співставні із торгівлею наркотиками. А наявність величезного нелегального ринку зброї в Україні викликає слинопускання на такий ласий шматок у вітчизняних та закордонних торгівців зброєю. Невже хтось думає, що в разі легалізації на прилавках зброярень будуть лише українські "Форти". Переконаний, закордонне збройне лобі знайде в Україні, або вже знайшло впливових прихильників їхніх інтересів. Вдумливих глядачів, слухачів і читачів ЗМІ повинен насторожити вже той факт, що прихильники вільного продажу зброї використовують неправдиві аргументи на свою користь. Насамперед, коли йдеться про торгівлю зброєю, то в Україні вона є. Кожен дорослий і повносправний громадянин, який не був осудний, може придбати будь-яку гладкоствольну, чи нарізну зброю. Потрібно пройти нескладну процедуру та дотримуватися встановлених правил. Із травматичною зброєю іще простіше. Заборона стосується лише короткоствольної і автоматичної зброї. Фальш прихильників легалізації зброї полягає в тому, що коли говорять про короткоствольну зброю, то мають на увазі пістолети й револьвери і потрібно чесно казати, що ми вимагаємо легалізувати продажу пістолетів і револьверів, які можна приховано носити у публічних місцях та громадському транспорті.

Наступна фальш полягає в тому, коли нам як аргумент наводять приклад США, Швейцарії чи Естонії. У США торгівля зброєю має історичне підгрунття. Колонізатори, фермери вимушені були озброюватися для захисту від нападу корінних індіанців та чисельних банд шукачів пригод із Європи. Торгують зброєю понад двісті років і... потерпають. Майже кожного місяця ми чуємо повідомлення про трагічні події у штатах із використанням легальної зброї. Одне слово штатівські традиції зовсім не для українських реалій.

У Швейцарій всі військовозобовязані мають зброю, але не пістолети-револьвери, які для бойових дій не годяться, а рушниці і автомати. З якими вони у разі необхідності стають до лав армії із власною зброєю. Пістолети на фронті носять лише офіцери і це швидше додатковий дисциплінарний важіль впливу на власних підлеглих, а ніж для бою з ворогом. Схожа ситуація в Естонії, армія якої сформована за прикладом Швейцарії.

Лукавлять прихильники торгівлі пістолетами й тоді коли говорять про право громадянина на захист. Захистити помешкання, власність можна з цієї зброї яка уже в продажі є. Скажімо, мисливський карабін "Сайга" набагато ефективніший для захисту фермером своєї власності від рекетирів, аніж пістолет "Форт". Водночас важко собі уявити вчителя, робітника, або пенсіонера на нічній вулиці із револьвером за пазухою. Звісно що і за ціною ця категорія людей навряд чи зможе придбати пістолет для свого захисту.

Важко заперечити, що всі кому конче був потрібен пістолет уже його придбали, а офіційна легалізація призведе до пяних розбірок мажорів в нічних клубах та в інших спірних ситуаціях. На хвильку пропоную уявити собі озброєну ранкову маршрутку, або переповнену озброєними пасажирами електричку на вихідні.

Переконаний, держава, правоохоронці повинні запровадити широкомасштабну Програму вилучення зброї в населення. Теперішніх місячників добровільної здачі зброї замало. Потрібно не тільки чекати добровільної здачі, а й запровадити систему викупу зброї в населення, водночас жорстко посилити покарання за володіння нелегальною зброєю. Одне слово, потрібно працювати над тим, щоб вилучити зброю, а не легалізувати. Запровадити ряд інших заохочувальних мір для роззброєння українців. 

Поряд із закликом про вільну торгівлю короткоствольною зброєю уже лунають заклики до легалізації проституції, торгівлю легкими наркотиками. У такому випадку нам не потрібно прагнути до вступу в ЄС, Європа сама увійде в Україну. Тільки що тоді залишиться від Держави Україна. Ми ризикуємо перетворитися на Африку в середині Європи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа

Статистика

Користувачі
33
Статті
1269
Перегляди статей
3896783

На сайті 64 гостей та користувачі відсутні

FB
G+