Передкарпатська правда

  

Ставлення до майбутньої ОТГ та довіра до знакових осіб  у Старосамбірському районі


Суспільна служба України
у Старосамбірському районі провела опитування громадської думки жителів Старого Самбора та сіл, що планують увійти до Старосамбірської об’єднаної територіальної громади. В опитуванні взяло участь 529 осіб, що проживають на території майбутньої ОТГ, вибірка становить 3,52 %. Похибка опитування – 1,5%. Опитування мало за мету вивчити:
ставлення мешканців майбутньої громади до ідеї її створення;
чи сподіваються мешканці, що утворена громада покращить їх життя;
найбільші проблеми території;
рівень підтримки потенційних кандидатів на голову громади;
довіру до знакових осіб території.

Найважливішим отриманим результатом проведеного опитування є те, що 2/3 громадян не покладають жодних надій на ОТГ як спосіб підвищення рівня благополуччя громади. Це дуже контрастує з проведеним у 2016 році опитуванням мешканців Нижанковицької громади перед її створенням. Тоді близько 70% вважало, що утворення Нижанковицької ОТГ покращить їх життя. Це є надзвичайно тривожним симптомом для влади, бо означає ріст несприйняття українцями реформи місцевого самоврядування, скептичне ставлення до утворення об`єднаних громад та не фаховий підхід влади до створення подібних громад.
Щодо уявлення про майбутнього голову громади, то опитувані вважають, що це має бути особа чесна (35%), з вищою освітою (66%), середнього достатку (47%).
Суспільна служба України, здійснюючи опитування, внесла до опитувального листа п`ять імовірних кандидатів на голову Старосамбірської ОТГ та дала можливість голосувати одночасно за двох. За результатами опитування найбільше голосів у випадку виборів могли б отримати діючий голова Ігор Трухим (26, 6%), попередній голова міста Іван Грись (22, 6%), голова РДА Орест Бонк (20, 3%), голова райради Тетяна Терлецька (16%).
До списку достойників з вивчення довіри було внесено 7 осіб. Згідно з дослідженням найбільшою довірою у старосамбірчан користується колишній народний депутат та земляк Орест Фурдичко (41,3%). Далі у списку розташувалися Юрій Войтів та Орест Бонк (23,3%), Волощак Андрій (18,7%), Гичка Михайло (17,2 %), діючий народний депутат Лопушанський Андрій (6,7 %) та лідер місцевої партії Воля Василь Курій (5,7 %).
Рейтинг проблем громади виглядає так, що понад 90% вважають найбільшою проблемою громади брак робочих місць. Крім цього. З 8 проблем старосамбірчани виділяють проблему якості доріг (17%), транспортного сполучення (15%) та забруднення Дністра (11%).
Суспільна служба України висловлює глибоку вдячність мешканцям м. Старого Самбора та навколишніх сіл за допомогу у проведенні опитування, доброзичливість та ввічливість.

 

Стисло

Статистика

Користувачі
32
Статті
1250
Перегляди статей
3802147

На сайті 113 гостей та користувачі відсутні

FB
G+