Передкарпатська правда

  

Ставлення до майбутньої ОТГ та довіра до знакових осіб  у Старосамбірському районі


Суспільна служба України
у Старосамбірському районі провела опитування громадської думки жителів Старого Самбора та сіл, що планують увійти до Старосамбірської об’єднаної територіальної громади. В опитуванні взяло участь 529 осіб, що проживають на території майбутньої ОТГ, вибірка становить 3,52 %. Похибка опитування – 1,5%. Опитування мало за мету вивчити:
ставлення мешканців майбутньої громади до ідеї її створення;
чи сподіваються мешканці, що утворена громада покращить їх життя;
найбільші проблеми території;
рівень підтримки потенційних кандидатів на голову громади;
довіру до знакових осіб території.

Найважливішим отриманим результатом проведеного опитування є те, що 2/3 громадян не покладають жодних надій на ОТГ як спосіб підвищення рівня благополуччя громади. Це дуже контрастує з проведеним у 2016 році опитуванням мешканців Нижанковицької громади перед її створенням. Тоді близько 70% вважало, що утворення Нижанковицької ОТГ покращить їх життя. Це є надзвичайно тривожним симптомом для влади, бо означає ріст несприйняття українцями реформи місцевого самоврядування, скептичне ставлення до утворення об`єднаних громад та не фаховий підхід влади до створення подібних громад.
Щодо уявлення про майбутнього голову громади, то опитувані вважають, що це має бути особа чесна (35%), з вищою освітою (66%), середнього достатку (47%).
Суспільна служба України, здійснюючи опитування, внесла до опитувального листа п`ять імовірних кандидатів на голову Старосамбірської ОТГ та дала можливість голосувати одночасно за двох. За результатами опитування найбільше голосів у випадку виборів могли б отримати діючий голова Ігор Трухим (26, 6%), попередній голова міста Іван Грись (22, 6%), голова РДА Орест Бонк (20, 3%), голова райради Тетяна Терлецька (16%).
До списку достойників з вивчення довіри було внесено 7 осіб. Згідно з дослідженням найбільшою довірою у старосамбірчан користується колишній народний депутат та земляк Орест Фурдичко (41,3%). Далі у списку розташувалися Юрій Войтів та Орест Бонк (23,3%), Волощак Андрій (18,7%), Гичка Михайло (17,2 %), діючий народний депутат Лопушанський Андрій (6,7 %) та лідер місцевої партії Воля Василь Курій (5,7 %).
Рейтинг проблем громади виглядає так, що понад 90% вважають найбільшою проблемою громади брак робочих місць. Крім цього. З 8 проблем старосамбірчани виділяють проблему якості доріг (17%), транспортного сполучення (15%) та забруднення Дністра (11%).
Суспільна служба України висловлює глибоку вдячність мешканцям м. Старого Самбора та навколишніх сіл за допомогу у проведенні опитування, доброзичливість та ввічливість.

 

РАДІО ЛЕВ (тестуємо)

Loading ...

Loading ...
Web Proxy Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime Web Proxy

Стисло

Статистика

Користувачі
31
Статті
1112
Перегляди статей
3136897

На сайті 137 гостей та користувачі відсутні

FB
G+