Передкарпатська правда

  

Журналістські розслідування

 • Будівництво каналізаційних очисних споруд в Самборі подорожчало на понад млн грн - до 20 млн грн

  Департамент житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації за неконкурентною процедурою закупівлі в одного учасника замовив будівництво каналізаційних очисних споруд в Самборі (третя черга) за 20 млн 365,1 тис. грн у Корпорації “Енергоресурс-Інвест”. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель, - пишуть "Наші гроші. Львів".Закупівлю в одного учасника чиновники обгрунтовували нагальною потребою. “На сьогоднішній день на території існуючих каналізаційних очисних споруд частина полів фільтрації повністю затоплена, споруди механічної очистки повністю зношені та знаходяться у неробочому стані. Крім того, продуктивність існуючих каналізаційних очисних споруд не відповідає реальній витраті стічних вод, що потребують очистки. Це призводить до низьких параметрів очистки, які не відповідають нормативним вимогам та спричиняє забруднення р. Стрв’яж (басейн р. Дністер)”, – йдеться у документі.Корпорацію “Енергоресурс-Інвест” обрали тому, що вона “запропонувала найнижчу ціну з числа тих, що подавали пропозиції для моніторингу та найкоротший термін для проведення робіт”.

 • Бюджет Самбірського району секвестрували, а за одно і мільйони Дубневича

  Загальновідомо про заклик уряду України "затягувати паски", через переддефолтний стан української економіки. Верховна Рада України прийняла антикризовий пакет законів. Бюджетні видатки скоротили, обрізали, або по науковому секвестрували. З власних джерел нам стало відомо про контрольні цифри Мінфіну для формування бюджету Самбірського району. Бюджет обрізали більше як на 9млн.грн.. Коли минулого разу затверджували бюджет району, дуже тішилися, що вперше у бюджеті розвитку закладено понад 4,5 млн.грн.. Наголошувалося на заслугах нардепа Ярослава Дубнневича,завдяки якому ці мільйони район отримав. У нових цифрах,які районні обранці іще будуть затверджувати, у статті бюджет розвитку нолі. Криза зїла мільйони. Найбільше потерпіли громади Кульчиць та Вільшаника. Там Дубневичові мільйони мали потратити на дитячий садок та Народний дім.  

 • Вибори без вибору

  Після того, як Янек виграв президентські вибори, а опозиція гет сі розісрала, настала трохи павза. Потім регіонали замкнули Юлю і Юру, а опозиція то лигнула ціхо ша. Хіба шо, проз воко, троха попащекувала попід стінами сізо. Але коли запахло виборами до парляменту, то зачило сі кучкування і єднання. І так, ті наші, опозиційні вождики били себе в груди, шо будут разом проти донецьких і шо всі кандидати і партійні і мажорні(бо в одномандатному окрузі може виграти хіба шо який мажор)  будут мало не рентгеном просвічені народом, аби сі потім не скурвили та не лягли під Янека, шо навіть я зачив їм вірити. Але час йде, а крім бізнесменів нікого не чути. І юш навіть як опозиція їх покаже , то нарід їх не вспіє просвітити.

 • Відділ освіти Старосамбірської РДА повідомляє про вчинення кримінального правопорушення

  На адресу молодшого радника юстиції Самбірської місцевої прокуратури Василя Кольченка та прокурора Львівської області Василя Квятківського надійшло повідомлення про вчинення кримінального правопорушення у відділі освіти Старосамбірської районної державної адміністрації, у якому йдеться про службове підроблення документів. У повідомленні освітян перерахована ціла низка документів у яких вони вбачають підробку та фальсифікації, а тому просять прокурорів
  внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування за ч.1 ст. 366 КК України стосовно службових осіб відділу освіти Старосамбірської райдержадміністрації.

 • Громади Старосамбірського району відмовилися приймати львівське сміття

  Старосамбірська міська рада власного полігону твердих побутових відходів немає. Користується сміттєзвалищем, що знаходиться на території Стрільбицької та Старосолянської громад. Депутат Старосамбірської  районної ради Мирон Пацай прокоментував для нас громадські обговорення, які відбулися з цього приводу. "Важко його назвати смвттєзвалищем чи полігоном, бо дозвільних документів немає, - каже Мирон Пацай, - а отже й немає дозволу завозити на цю територію тверді побутові відходи. Утім, нікому не заважали експлуатувати це сміттєзвалище. Загострення ситуації з відходами почалось після того як депутат райради Ігор Лазірко прямуючи додому до Старої Солі зауважив, що на сміттєзвалище заїзджають  двадцятитонні вантажівки.  Він одразу викликав міського голову Старого Самбора Ігора Трухима, Голову Старосамбірської Рда Ореста Бонка. Сконтактувались по телефону з головою райради Тетяною Терлецькою та викликали поліцію. Як виявилось про можливий завіз львівського сміття з посадовців було відомо лише Оресту Бонку. Цей та  інші випадки несанкціонованого вивозу сміття у район активізували людей, тому депутат міськради свободівка Олена Масальска ініціювала громадські обговорення в Старому Самборі. Такі ж слухання провели в Стрільбичах та в Старій Солі.

 • Депутати Львівської обласної ради від Самбірського і Турківського районів "зажали" 20 тисяч доларів на будівництво житла воїнам АТО

  Львівська обласна рада не проголосувала за виділення 600 тис. грн. на будівництво індивідуального житла на селі воїнам АТО. Оскільки ми висвітлюємо події у Самбірському, Старосамбірському та Турківському районах, то вирішили поцікавитись як голосували обласні обранці від цих районів.

  Загалом ці три райони в Львівській обласній раді представляють 10 депутатів. Шість від Самбірського району, один від Старосамбірського та три від Турківського.

  Одразу слід зазначити, що Михайло Гичка (БПП) та Михайло Ковалів(Свобода) стали на бік вояків АТО. Леонід Охріменко (Громадянська позиція) був відсутній на цьому пленарному засіданні.

  Позиція решти семи депутатів здивувала і обурила не тільки мене, а насамперед воїнів АТО.

  Олег Домчак (БПП), голова бюджетної комісії облради обурив - не голосував, але був присутній на сесії, Володимир Шведа(БПП) - не голосував, був присутній, Володимир Кужидло(БПП) здивував, бо відверто - "утримався". Іще більше здивував Володимир Вантух(Батьківщина) - був присутній, але не голосував. Всі представляють Самбірський район.

  Турківські депутати: Михайло Дзудзь(БПП) - був присутній і не голосував, Михайло Ільницький(БПП) - те саме, Ігор Комарницький (Батьківщина) здивував - був і не голосував. Раджу воїнам АТО із гірського, сільського Турківського району зустрітися із цими добродіями і дивлячись в очі запитати, а чому власне не голосував!? Га!!!

 • Друга спроба встановити монумент євреям на цвинтарі у Самборі

  Агенція регіональної інформації та аналітики - Гал-infо з посиланням на прес-службу Львівської ОДА повідомила,що президент Єврейського Конгресу Канади хоче встановити монумент своїм предкам із Самбора. 14 грудня голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк провів зустріч з представниками Єврейського Конгресу Канади – президентом конгресу Марком Фрайманом, членом парламенту Канади, депутатом Борисом Вжесневським та архітектором Матієм Кацом.Як розповів президент Єврейського Конгресу Канади Марк Фрайман, його коріння походить з міста Самбір Львівської області, де навесні 1943 року німецькими окупантами було винищено всіх його предків і вони похоронені на цвинтарях у місті Самборі та в селі Ралівка Самбірського району. Тому в знак пам’яті та пошани до своїх рідних, він хоче встановити на місці поховання всіх євреїв Самбора пам’ятний монумент: «Старе єврейське прислів’я говорить:

 • Дубневичі розіграли тендер на 4 мільйони з екс-директором власного підприємства

  У селі Підгайчики Самбірського району Львівської області проведуть реконструкцію дитячого садочка за 4,08 млн грн. Роботи виконає ТОВ БРП «Технобуд» до кінця 2015 року.Про це повідомляється у Віснику державних закупівель, пишуть "Наші Гроші".

  До участі у тендері зголосилось три фірми: ТОВ «Будівельна компанія Комплекс-Про», ТОВ «Енергія -Монтажсервіс» та ТОВ БРП «Технобуд». Проте, пропозиція першої була відхилене через те, що не відповідала умовам документації конкурсних торгів. Серед двох учасників, що залишились, обрали найдешевшу пропозицію.

 • Журналісти районних газет створили обласну Асоціацію. Редакторів із Самбірщини не кликали

   Нещодавно у Львові відбулася, знакова подія в інформаційному просторі області. Представники регіональних засобів масової інформації обєдналися в Асоціацію. За словами голови Львівської обласної ради Олега Панькевича, для того, щоб відстоювати незалежність редакційної політики. Ми якось звикли, що за допомогою потрібно інколи звертатися і до газети. Мовляв, вони їх "пропісочать". А виявляється, що насправді журналісти потребують захисту. Особливо ті хто працює в районних, чи міських виданнях. Вони фінансуються тою чи іншою радою і відповідно відпрацьовують надані їм кошти, які немалі. В середньому це біля 200-300тис.грн.. А в одному із районів області, менше десятка працівників редакції отримує 800тис.грн.річно. Це гроші платників податків, тобто наші з вами, однак розпоряджаються ними керівники району чи міста. А тому, фотографії їхніх персон завжди на перших сторінках. Повірте, що вони про це не завжди просять, просто спрацьовує інстинкт самозбереження. Я маю особистий,гіркий досвід роботи в таких газетах. Хочеш не хочеш, але танцюєш під їх музику.

 • За корупцію на Старосамбірщині взявся Брюсель

    25 липня в сесійній залі Старосамбірської районної ради відбулася   підсумкова конференція проекту "Від тебе залежить". Цей проект у   лютому 2017 року започаткувала ГО "Старосамбірщина 3000" за   фінансової підтримки Європейського Союзу. Мета проекту -  активізувати громади району для моніторингу та впливу на прийняття   рішень місцевими радами.

  Було створено раду експертів, які   проаналізували всі рішення районної ради за 2015-2017 роки на   предмет наявності у них конфлікту інтересів. Було проведено   тренінг, конференцію, 7 круглих столів, підготовлено рекомендації,   роз'яснення для депутатів, працівників місцевих рад, представників   громад, сільських активістів.

 • Йосип Маланяк

 • Корупція— це змія, що кусає себе за хвіст


  Минулої п’ятниці Самбірська місцева прокуратура Львівської області вручила протокол про притягнення до адміністративної відповідальності у звязку з вчиненням корупційних діянь міському голові Юрію Гамару, секретарю міськради Юрію Дмитришину та заступнику міського голови Миколі Лозинському.

  Складення протоколу про корупцію ще не означає притягнення особи до відповідальності за корупційне правопорушення. Це компетенція суду до якого зазначений протокол надсилається для розгляду.

 • Львівською освітою керуватиме дочка священика московського патріархату

  Конкурсна комісія визначила єдиного претендента на посаду начальника департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації. Зокрема, після повторної співбесіди доцент ЛНУ ім. І. Франка Любомира Мандзій здобула 4,7 бала, та аспірант в ЛРІДУ НАДУ при Президентові України Олег Паска набрав 4,6 бала. Таким чином комісія прийняла рішення рекомендувати Любомиру Мандзій на посаду начальника департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації.

  У коментарі Леополісу керівник апарату облдержадміністрації Маріанна Вільшинська пояснила, що тепер буде готуватися подання на погодження Міністерства освіти і науки.

 • Міському голові Хирова та секретарю ради повідомили про підозру у розтраті майна і службовому підробленні

  За процесуального керівництва Самбірської місцевої прокуратури, працівниками поліції та  Управління захисту економіки у Львівській області задокументовано факт неправомірних дій голови та секретаря однієї із міських рад Львівщини.

  Cтало відомо, що  йдеться про міського голову Хирова Івана Голубця та секретаря Хирівської міської ради Людмилу Кебу.

  Зокрема, у повідомленні прес-служби прокуратури сказано: «Службові особи внесли до офіційних документів за відомо неправдиві відомості та на їх основі заволоділи бюджетними коштами. Заздалегідь домовившись про вчинення правопорушення, голова та секретар склали, підписали та затвердили протокол чергової сесії міської ради, на якій нібито розглядалось питання "Про преміювання міського голови до Дня місцевого самоврядування та надання матеріальної допомоги"».

 • На Самбірщині у дитсадках використовують небезпечну російську хімію

  Мені достеменно невідомо як у інших районах області, а у дошкільних установах Самбірського і Старосамбірського районів часто трапляється, що для дитячого прання використовують "Ушастий нянь". І неважливо за які  кошти його придбали, бюджету району, сільської ради, чи навіть за гроші батьків, адже продукт російський, а кошти українські. Мабуть зайве нагадувати, що купуючи "руске" фінансуємо Росію і сепаратизм. Війна з Росією на Сході України триває, сепаратизм за підтримки Росії процвітає, а ми так собі, тихенько, на Самбірщині їх підкормлюємо, а хлопці чи не щодня гинуть.

  Посилаємо дитячі малюнки воїнам на передову і водночас оппираємо за наші гроші українську малечу "рускою" хімією та ще й небезпечною. З одного боку патріотичні виступи на могилах героїв керівників області та районів, з іншого свідоме, чи несвідоме витрачання грошей на придбання російських товарів. Ми любимо хаяти Президента Петра Порошенка за його "рускі" фабрики, а самі? Голова ЛОДА Олег Синютка, мабуть, не повинен знати такі деталі, чим перуть у дитсадках, можливо, не знають про це місцеві очільники міст і районів, але освічені освітяни мали б такі речі контролювати та запобігати їм, а не сприяти. Адже, чомусь ніхто із керівників освітян не втрутився в процес, не вдарив на сполох.

 • Отець Роман Великий: У будь-якій ситуації вірю: прорвемося!

  Львівський священик 41-річний Роман Великий має багато щоденних обов’язків, окрім безпосередньо душпастирської праці. – викладає студентам у Львівській Богословській Академії та Університеті безпеки життєдіяльності. А ще очолює синодальне відділення Львівсько-Сокальської єпархії та Комісію у справах взаємодії з військовими формуваннями. Виріс у Львові, і попри те, що дитинство припало на радянські часи, ми завжди знали – в неділю маємо бути обов’язково у церкві на Літургії, - розповідає отець Роман Великий. – Скільки себе пам’ятаю завжди хотів стати священиком, змалку прислуговував у храмі. Про те, чому його студенти та знайомі називають одним з тих, про кого кажуть «народні герої», розповідає як про буденність.

 • Парасюк ніхто і звати його ніяк


  Текст який ви зараз прочитаєте дуже емоційний, але повірте, це те, що мені вдалося, якимось чином, передати для можливої публікації. Парасюк - гімнюк. Саме так вважають члени його сотні свободівці. Прізвища не пишемо тому, що це абсолютна більшість тих, хто із Парасюка ліпив коника. Хлопці випхали його на сцену лише тому, що він був більш-менш одягнений для сцени. Під сценою стояли люди, депутати, члени сотні, які писали йому відомий текст.

  Його на руках випхали на сцену і зробили героєм ті, кого він зараз поливає брудом. "Свобода" та інші безпартійні, направду герої Майдану, не давали йому права торгувати своїми підписами для призначення сумнівних посадовців у міліції.

 • Підполковник Проданюк: "Не можу мовчати"


  Підполковник авіації Юрій Проданюк є тим офіцером, котрий стояв у джерел творення Українського війська. Одним із перших присягнув на вірність Україні, багатолітній керівник районної спілки офіцерів, активний учасник всіх революцій, громадський діяч. Він чи не єдиний чинний офіцер, який у середині грудня 2013 року у виступі зі сцени Майдану закликав силовиків переходити на бік народу, а військових не втручатися у революційні події. Офіцер брав відпустку та підтримував Майдан у всі спекотні дні. Коли розпочалися військові дії на Сході України він дав інтервю кільком виданням про стан справ у війську. Щоб підтримати офіцера-патріота подаємо копії всіх документів, які вдалося отримати.

 • Політика, влада, суспільство

 • Пора казати правду.Угоди Ярослава Дубневича дешевші за папір на якому написані.

   Про те, що найбільше брешуть на виборах, під час полювання та на війні відомо мабуть всім. Але, щоб так витончено дурити цілі громади вдається не всім. Враження таке, що для компанії Ярослава Дубневича після виборів життя закінчується. На карту поставлено все, від засівання виборчого округу відмитими з бюджету грошима (газета «Експрес» №69(6421)), до липових угод з громадами. Все заради підкупу голосів виборців.У тому, що брати-Дубневичі мають солідний досвід у творенні липових фірм та угод, мабуть уже ніхто не сумнівається. Зокрема, газета «Експрес» від 4.10.2012 – 11.10.2012 №109(6589) у статті «Справа на мільярд. Почерк мафії» в якій йдеться про фірми-привиди, що були партнерами  ТзОВ «Корпорація «КРТ», яка належить братам-Дубневичам, пише -  «мафіозною групою…, таких фірм було створено щонайменше 63, а сума коштів, що пройшли  через їх рахунки, перевищує 5 мільярдів гривень». Маючи такий специфічний досвід і такі баснословні статки, компанії Ярослава Дубневича здурити сільську громаду набагато легше, аніж зареєструвати фірму-привид.

Стисло

Статистика

Користувачі
12
Статті
847
Перегляди статей
2501970

На сайті 179 гостей та користувачі відсутні

FB
G+