Передкарпатська правда

  

Медицина

Цьогоріч у Старосамбірському районі двоє людей захворіло на лептоспіроз

На Львівщині цього року значно побільшало хворих на лептоспіроз. Станом на  22 листопада захворіло 18 людей, трьох з них лікарям врятувати не вдалося. Захворювання виявили у м.Львові – 7 випадків, у Жовківському районі – 4 випадки, у Старосамбірському районі - 2 випадки, по 1 випадку у Золочівському, Дрогобицькому, Миколаївському Кам`янка-Бузькому, Перемишлянському районах – про це ZAXID.NET повідомила завідувачка відділенням ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України" Ірина Куліш. Перший сметрельний випадок від цієї недуги стався наприкінці вересня, тоді помер 30-річний львівянин. Ще два летальні випадки зафіксовано в середині листопада. Помер 50-річний чоловік з Миколаївського району та 72-річна жінка з Кам’янко-Бузького району. Їх врятувати не вдалося, бо вони, за твердженням лікарів, надто пізно звернулися по медичну допомогу. Торік на Львівщині у 13 осіб діагностували лептоспіроз, смертельних випадків не було.

Лептоспіроз - це гостре інфекційне захворювання людей і тварин, яке спричиняється збудником лептоспірою, і характеризується ураженням печінки, нирок, м'язів і супроводжується хвилеподібною гарячкою.

З моменту зараження до початку хвороби проходить від 6 до 20 днів. Захворювання у більшості випадків починається гостро, підвищується температура тіла до 39-40 С, хворі скаржаться на сильний головний біль, слабість, біль в м’язах, особливо литкових.

Основними носіями збудника лептоспірозу у природних умовах є щурі, польові миші, землерийки, їжаки.

Підхопити лептоспіри можна під час купання, риболовлі (якщо босоніж заходити у воду), пиття води з відкритих водоймищ, сільськогосподарських польових робіт тощо. В організм людини збудник проникає через пошкоджену шкіру і слизові оболонки порожнини рота, очей, носа.

 

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа
Канал не знайдено

Статистика

Користувачі
33
Статті
1385
Перегляди статей
4063753

На сайті 16 гостей та користувачі відсутні

FB
G+