Передкарпатська правда

  

Медицина

Уряд пропонує зобов’язати усіх ФОПів встановити POS-термінали

Міністерство економічного розвитку і торгівлі має намір поступово розширити застосування POS-терміналів або електронних платіжних сервісів на підприємців загальної та всіх груп спрощеної системи оподаткування до 1 січня 2020 року.

Пропозиція стосується всіх без винятку суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж товарів (надання послуг), включаючи товари (послуги), реалізація яких здійснюється дистанційним способом.

Згідно з оприлюдненим на сайті міністерства проектом урядової постанови, до 1 липня поточного року пропонується зобов'язати використовувати такі термінали підприємців загальної системи оподаткування та платників єдиного податку четвертої групи. До 1 січня 2019 року така вимога може поширитися також на платників єдиного податку другої та третьої груп, які працюють в містах і мають торговельну площу понад 20 кв. м, випливає з проекту постанови.

Зобов'язати приймати електронні платежі у підприємців, які працюють у містах, на єдиному податку другої та третьої груп з торговою площею до 20 кв. м, а також платників єдиного податку другої та третьої груп в інших населених пунктах пропонується з 1 липня 2019 року. До 1 січня 2020 року дія зазначеної норми може поширитися на платників єдиного податку першої групи, зазначено в документі.

Як наголошується в аналізі регуляторного акта, оприлюдненому разом з проектом постанови, в разі набуття чинності таких норм кількість малих і мікропідприємців, на яких буде поширюватися вимога встановити POS-термінал, сягне 183 тис.

Також в документах зазначається, що на установку платіжного терміналу і його обслуговування один суб’єкт господарювання протягом першого року витратить понад 6 тисяч грн. Сукупні витрати підприємців, які потраплять під регулювання, протягом першого року становитимуть понад 1,21 млрд грн.

ДОВІДКА:  POS-терміна́л (від англ. Point Of Sale — точка продажу) — це електронний пристрій, що зчитує дані пластикової картки з магнітної смуги або чипу, розташованого на пластиковій картці, і зв'язується з банком по електронних каналах зв'язку. Сума операції вводиться з клавіатури (якщо це POS-термінал, інтегрований до каси, то сума береться з даних каси до оплати). Всі дані операції друкуються на чеку терміналом.

Наявність POS-терміналу дозволяє приймати до оплати всі типи міжнародних банківських карток, включаючи найпоширеніші електронні картки «Visa» та «MasterCard», що значно прискорює проведення операції оплати і скорочує термін відшкодування грошових коштів по проведених операціях.

В Україні в 2008 році лише близько 5 % суми операцій з банківськими картками становили електронні платежі. У першому півріччі 2013 їх частка зросла більш ніж втричі — до 18 %[1]. В Європі частка безготівкових розрахунків становить 90 %, у США — ще більше. Згідно з прогнозами експертів Український ринок POS-терміналів будуть контролювати 10-20 найбільших банків країни, як-от ПриватБанкОщадбанкРайффайзен Банк Аваль та інші[2].

Агенство з працевлаштування profitwork

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа
Канал не знайдено
LimNet Локальні інформаційні мережі

Статистика

Користувачі
34
Статті
1496
Перегляди статей
4190904

На сайті Один гість та користувачі відсутні

FB
G+