Передкарпатська правда

  

Медицина

Лікар Андрій Собко: Життєве кредо у мене ще з юності «Смерть ворогам!».

Сорокалітній львів’янин Андрій Собко щодня здійснює свій маленький подвиг, котрий для нього є просто професією, - працює лікарем-хірургом у онкологічному центрі. Відтак допомагає людям подолати страшні недуги. Коли ж на сході України розпочалася війна, Андрій Юрійович у липні 2014 року пішов до військкомату разом з молодшим братом, Романом який працює дитячим анестезіологом. Так і потрапили медиками до Збройних сил України у третю хвилю мобілізації. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни Андрія Собка та його брата Романа нагородили орденами Богдана Хмельницького III ступеня.  Утім, себе героєм не вважає. Каже, що на війні на полі бою не бував, а от під обстріли потрапляти довелося, і не раз. Ми рятували справжніх новітніх героїв України, і мали то з братом за велику честь, - розповідає Андрій Собко. – А я ж звичайний небайдужий лікар. Війна не змінила ні життєвих принципів, ні пріоритетів Андрія Собка. – Я завжди знав і знаю: москаль то ворог, і з ним треба воювати, - каже лікар. – А життєве кредо у мене ще з юності «Смерть ворогам!». За час мобілізації брати Собки працювали спочатку у мобільній бригаді. Потім у лікарні у Селідово, згодом – у 66-ому військовому госпіталі. Бували в Авдіївці, Курахово, Опитному.

За час служби брати-медики евакуювали 700 людей, провели понад 4 сотні складних операцій, врятували 120 життів мирних мешканців. – По-різному бувало, - пригадує лікар. – Переважно з братом намагалися брати на себе важких хворих. Бувало таке, що не спали по дві доби. Зрештою, у нашій зоні відповідальності був непростий у плані бойових дій напрям – старий і новий термінали Донецького аеропорту теж входили до нього. А всі знають, що там і як творилося.

Рятувати життя новітніх героїв Андрій і Роман Собки почали ще на Майдані – були і на Грушевського, а потім у Михайлівському соборі у день розстрілу Небесної Сотні.

Дружина пана Андрія теж лікар, до його обов’язку рятувати поранених на війні ставиться з повним розумінням і підтримує його у цьому. – Коли я повернувся з Майдану додому, то дружина і діти зустріли мене виконанням Державного гімну України, - розповідає Андрій Собко. – Тому у зону проведення АТО для надання медичної допомоги постраждалим готовий повернутися будь-якої миті. 

Каріна МАКОГОНЧУК

 

Kluch Mobile Польські сім картки

Стисло

Канал не знайдено
LimNet Локальні інформаційні мережі

Статистика

Користувачі
34
Статті
1492
Перегляди статей
4184706

На сайті Один гість та користувачі відсутні

FB
G+