Передкарпатська правда

  

Свято всіх святих чи відьомська ніч?

Чимало моїх знайомих святкують це свято, однак зовсім з різними тлумаченнями, одні перевдягаютья самі та й своїх дітей в різних не позитивних персонажів, а інші вшановують святих, які своїм прикладом показали праведне життя. Тому зразу ж виникає запитання як бути з цим культурним дуалізмом, чи взагалі залишити цю тему, віднести себе до людей "моя хата з краю".   Проте з іншого боку кажуть, що той чия хата з краю першим зустрічає ворогів. Спробую коротко донести свою думку.

Свято Всіх Святих та вшановування близьких, які відішли у вічність, прийшло на Україну після незалежності, після тіснішого спілкування з західним католицьким світом. І в цьому є лише позитив для культури, виховання українців. Однак, з американізацією українського суспільства, запровадили інше кельтське свято Хеловін, або ще, як називають, відьомська ніч. Це свято має язичницькі корені, зокрема, від шотландського Савину. Основними темами Геловіну є смертьзлоокультизм та монстри. Популярними є костюми персонажів класичних фільмів жахів, наприклад, Мумії та чудовиська Франкентштейна.

Тому виникає питання, по яку сторону ми. люди, українці? Ми перевдягаємось відьмами, монстрами, чи вшановуємо святих та своїх рідних? Питання риторичне. Сподіваюсь, що всі докладемось до того аби це свято мало позитивний характер і ні словом, ні думкою, ні спогадами не згадувало все що не близьке людям та дітям. Бо думки інколи мають властивість матеріалізуватися.

 

Коментарі  

Микола
0 # Микола 04.11.2017, 17:04
Взагалі то, українці-орії, трипільці мали шану до померлих зовсім в іншому трактуванні. Трохи пізніше слов'янські племена віддавали шану Богу Сварогу - який є Праотцем всього роду Богів і викував нашим далеким предкам-землеро бам плуг.
Більше інфи ТУТ - blog.i.ua/user/515/343746/
Відповісти

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Стисло

Статистика

Користувачі
31
Статті
1045
Перегляди статей
2935698

На сайті 75 гостей та користувачі відсутні

FB
G+