Передкарпатська правда

  

Сьогодні - День Святого Валентина

14 лютого святкують День Святого Валентина, який традиційно вважається покровителем закоханих. В Україні є кілька місць, пов’язаних із Святим Валентином. У Самборі, в церкві Різдва Пресвятої Богородиці, вже 250 років у скляному саркофазі зберігаються мощі покровителя закоханих святого Валентина. Автентичність реліквії підтверджує документ Папи Римського від 1759 року. Один раз на рік, увечері 14 лютого, саркофаг з мощами святого Валентина переносять з бічного престолу церкви Пресвятої Богородиці, де він зберігається, на центральний тетрапод для загального почитання. У той момент у храмі така особлива атмосфера, як у Люрді, каже настоятель о. Богдан Добрянський.

На в'їзді до літописного Белза стоїть церква, а поруч із нею є каплиця Св. Валентина. При вході до каплиці розміщена таблиця із зображенням покровителя усіх закоханих.

Також, мощі Стятого Валентина є у Церкві Різдва Пресвятої Богородиці, що у Мукачевому (Закарпатська область).

Святий Валентин відомий в історії як Валентин пресвітер Римлянин. Це один із ранньохристиянських святих, який зазнав гоніння з боку імператора Клавдія і був страчений 14 лютого 269 року.

Відомо, що у ті дні, на один з яких припала страта Святого Валентина, в Римській імперії відбувалися святкування на честь богині Юнони, яку також вважали покровителькою закоханих. Традиційно на це свято закохані обмінювалися записками з іменами коханих. Цей звичай перейняли християни, але в записки вони писали імена святих, у тому числі і Святого Валентина.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kluch Mobile Польські сім картки

Стисло

Канал не знайдено
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 29 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1542
Перегляди статей
4303038