Передкарпатська правда

  

Сьогодні - День Святого Валентина

14 лютого святкують День Святого Валентина, який традиційно вважається покровителем закоханих. В Україні є кілька місць, пов’язаних із Святим Валентином. У Самборі, в церкві Різдва Пресвятої Богородиці, вже 250 років у скляному саркофазі зберігаються мощі покровителя закоханих святого Валентина. Автентичність реліквії підтверджує документ Папи Римського від 1759 року. Один раз на рік, увечері 14 лютого, саркофаг з мощами святого Валентина переносять з бічного престолу церкви Пресвятої Богородиці, де він зберігається, на центральний тетрапод для загального почитання. У той момент у храмі така особлива атмосфера, як у Люрді, каже настоятель о. Богдан Добрянський.

На в'їзді до літописного Белза стоїть церква, а поруч із нею є каплиця Св. Валентина. При вході до каплиці розміщена таблиця із зображенням покровителя усіх закоханих.

Також, мощі Стятого Валентина є у Церкві Різдва Пресвятої Богородиці, що у Мукачевому (Закарпатська область).

Святий Валентин відомий в історії як Валентин пресвітер Римлянин. Це один із ранньохристиянських святих, який зазнав гоніння з боку імператора Клавдія і був страчений 14 лютого 269 року.

Відомо, що у ті дні, на один з яких припала страта Святого Валентина, в Римській імперії відбувалися святкування на честь богині Юнони, яку також вважали покровителькою закоханих. Традиційно на це свято закохані обмінювалися записками з іменами коханих. Цей звичай перейняли християни, але в записки вони писали імена святих, у тому числі і Святого Валентина.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

РАДІО ЛЕВ (тестуємо)

Loading ...

Loading ...
Winamp, iTunes Windows Media Player Real Player QuickTime Web Proxy

Стисло

Статистика

Користувачі
31
Статті
1111
Перегляди статей
3121712

На сайті 124 гостей та користувачі відсутні

FB
G+