Передкарпатська правда

  

У Старому Самборі нагородили учасників конкурсу "Мама Героя" і заплатили півтисячі гривень...

Минулої неділі у Старому Самборі відбулося нагородження учасників Всеукраїнського конкурсу творів серед старшокласників "Мама Героя", який організували Об'єднання українок "Яворина". Гарно прибрана сцена, на вишитому рушнику три букети з живих троянд головним героїням, матерям героїв, про яких учні писали твори. п. Оксані Сольчаник – мамі героя Богдана Сольчаника, п. Галині Вовк – мамі героя Василя Вовка, п. Оксані Петрівській - мамі героя Степана Петрівського. Зворушливий захід «Мама Героя» у Старому Самборі організувала голова Старосамбірського осередку «Яворина» Любов Кузьма. Яка розказала, що за два місяці життя громадської організації на Старосамбірщині, яворинки зробили багато добрих справ і відзвітувала про їхню роботу. Яворинки Ольга Клипко та Тетяна Куцалаба привітали мамів хлопців Героїв пісенними номерами. Олена Сваволя – зворушила присутніх літературно-музичною композицією «Герої невидимого фронту». Музичним керівник - яворинка Ліля Гунько. Шестеро учнів брали участь в конкурсі і були нагороджені Дипломами. Їхні учителі Подяками.

Вікторія Войтечко, учениця Старосамбірської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім Героя України Богдана Сольчаника, учасниця літературної студії «Євшан». Твір Вікторія присвятила Героєві Небесної сотні, нашому землякові Богданові Сольчанику та його матері Оксані Сольчаник. Вчитель Вовчко Оксана Володимирівна.

11-класниця Вікторія Марусяк с. Стрільбичі. Учитель Подан Наталія Василівна.

Ілона Ільчишин - десятикласниця с. Страшевичі. Дівчина присвятила свою роботу Галині Вовк - матері Героя Василя Вовка, нашого краянина, який загинув 2014 року під Зеленопіллям. Вчитель Шишлик Степанія Степанівна.

11-класниця Стрілківської школи-інтернату Юлія Климончук присвятила свій твір нашій землячці Оксані Петрівській - мужній, сильній та вольовій жінці, яка виховала Героя України Степана Петрівського, що віддав своє життя за Україну. Пані Оксана допомагає нашим захисникам, чим може. Працює волонтером у громадській організації. Учитель Нискогуз Ірина Миколаївна.

Лілія Петрівська, учениця 9 класу ЗСШ ім. Степана Петрівського с. Тершів. Цей твір - про Героя, який загинув на війні, його ім’ям названо школу с.Тершів, у якій він навчався, та про його маму Оксану Петрівську. Вчитель Булій Юлія Антонівна.

Ярина Бущак, учениця Старосамбірської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. Героя України Богдана Сольчаника, учасниця літературної студії «Євшан». Твір також присвячено героєві Степанові Петрівському та його мужній мамі – Оксані. Вчитель Вовчко Оксана Володимирівна.

Голова об’єднання українок «Яворина» Ірина Сех привітала учнів, вручила дипломи учасника Всеукраїнського конкурсу «Мама Героя», а їхнім наставникам подяки і подарувала всім книгу Ольги Ільків "У тенетах двох закриток» про звязкову Романа Шухевича.

Також, прозвучали патріотичні пісні у виконанні народного артиста України Остапа Стахіва.

На закінчення виступив учасник війни, депутат обласної ради ВО «Свобода» Михайло Ковалів.

Низько схиляємо свої голови перед тими, що загинули. Віддаємо шану і дяку тим, що воювали і не можемо забути тих, які зараз захищають нас.

На жаль, не обійшлося без прикрого непорозуміння. Громадська організація "Яворина" організувала чудовий захід національно-патріотичного виховання дітей і молоді, а відділ культури Старосамбірської РДА стягнув із них 500 гривень за оренду залу.
На вчорашній сесії Старосамбірської районної ради з цього приводу висловив своє обурення депутат Мирон Пацай. У відповідь голова райдержадміністрації Орест Бонк пообіцяв розібратися з цим трафунком. Натомість, у неформальній розмові начальник відділу культури Петро Юрчик розповів, що у нього є план надходжень грошей за оренду залів і райдержадміністрація з нього питає за надходження коштів. Тому мусів брати гроші за оренду залу.

Так виглядає, що міцний керівник, чудовий музикант, хороший товариш Петро Юрчик на цей раз дав маху, щоб хто не говорив, але брати гроші із мамів Героїв це блюзнірство.

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа
Канал не знайдено

Статистика

Користувачі
33
Статті
1385
Перегляди статей
4063735

На сайті 35 гостей та користувачі відсутні

FB
G+