Вчора, 24 травня, відбулась сесія Самбірької міської ради. Розпочали свою роботу депутати із навернення отця Петрущака у лоно української церкви та примусу судмедексперта Лаптухи зробити у морзі бодай косметичний ремонт. Як на мене, то обидва намагання мають малоуспішну перспективу. Мабуть, потрібні більш кардинальні рішення.
Вчорашня сесія міськради остаточно переконала мене, що потрібно написати про свідоме оббріхування прийнятих депутатми рішень. Так звані фейки у Фейсбук. Спробуємо почергово. Річ у тім, що міський голова Юрій Гамар сформував стійку депутатську більшість, яка усі питання, відповідно до процедури обговорює на профільних комісіях і на сесію виносять погодженні рішення, які не викликають особливих дискусій. Тобто, робота депутатів стала буденною і нудною для журналістської братії. Нам би здався хоч маленький, але скандальчик.
Натомість у Фейсбуці вправляються, як правило одні й тіж писаки, які у своїх дописах безбожно перекручують факти і часто-густо відверто брешуть. Зате з насолодою тішуться як вони героїчно критикують владу.
Спобуємо показати це на перших, які приходять на гадку, свіжих фейках.
Фейк перший.Гамар недає гроші Самбірській теробороні.
Насправді. Наша тероборона немала власного рахунку, а гроші перераховані на загальний рахунок одразу стають "загальними, а не самбірськими" . Самбірська тероборона відкрила рахунок і одразу депутати прийняли рішення перерахувати гроші.
Насправді. Авто "Мерседес", 30 тис км пробігу, повнопривідний і наразі єдиний такий. Потрібно лише і така можливість є, облаштувати цистерну на воду. Німці воду не возять, у них гідранти працюють.
Фейк третій. Деребан власностці громади. Тут треба згадати, що саме за Гамара визволили із податкової застави знакові для міста приміщення. На їх утримання потрібні значні кошти. Їх потрібно, або передавати в оренду, або продавати. Обидві процедури прозорі і водночас складні бюрократично. Але "влада безгосподарна" - нічого не робить, а коли почали робити - деребанять. Чому продають, а не дають під житло.
Насправді. Останній приклад - підвальне приміщення. Яке житло можливе у підвалі фейкомет не пише.
Фейк четвертий.Гамар закриває школи у місті.
Насправді. Закон про реформу в освіті прийнятий у 2017 році і передбачає остаточне завершення реформи у 2027, році - йдеться про нову школу. Проведено безліч нарад, дискусій на профільній комісії міськради, три пленарних засідання міської ради, погодження у Департаменті освіти і науки та благословення Олега Паски. Люба Мосійчук домоглася, щоб депутати зібралися спеціально, окремо по єдиному освітньому питанні. Серед26 депутатів міської ради 6 педагогів. Гамар, Дмитришин - викладачі, Ухач - вчитель, Мосійчук, Юзвяк і Якубовська директори навчальнх закладі. А от ні, фейкомету по цимбалах, прокукурікав і ... херой.
Фейк пятий майбутній. Смію спрогнозувати, незабаром зявиться. Гамар хоче продати морг.
Насправді. Судмедексперти орендують приміщення 50 років за 1 грн у рік. Умови жахливі. Мер і депутати прагнуть змусити їх зробити ремонт.
У фейкометів своя філософія не роблять ремонт - не дбають про небіжчиків. Хочуть зробити ремонт - мабуть приватизують. І нема на то ради.
Депутати Самбірської міської ради на позачерговій сесії прийняли рішення про повну заборону продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв на час воєнного стану до 24 квітня - Великодня.
Проект викликав жваве обговорення. Серед аргументів наводили приклади незаконної торгівлі такими товарами. Отже, якщо ви стали свідком такої торгівлі, повідомляйте про ці факти поліцію.
Однак, депутати відзначили, що небезпека від торгівлі алкоголем у період воєнного стану є більшою від потенційно отриманих доходів з акцизу, а найбільше місто Самбірського району має бути прикладом для інших громад.
Чи вдасться Самбору зберегти цноту тверезості у часі війни і Великого посту побачимо, адже сусіди, зокрема Ралівська громада, дозволила торгівлю спиртним у денний час і для самбірських шанувальників оковитої не буде великим трудом перетнути Ралівський міст.
З цього приводу міський голова Сабора Юрій Гамар висловився, що ініціюватиме розмову із головою Самбірської РВЦА Іваном Ільчишином та головами інших десяти громад, аби рішення було спільним. Мабуть, у цьому випадку, не зайвою буде й думка депутатів Самбріської районної ради, адже якось не вальорно виглядає, коли за парканом, чи то пак за мостом можна законно хильнути.
Під час чергової VII сесії 17 лютого депутати районної ради затвердили районну програму підтримки територіальної оборони та передбачили фінансування заходів в розмірі 100 тисяч гривень.
Депутати райради ухвалили звернення до Президента України, Верховної ради України та Кабінету Міністрів України з пропозицією вирішити питання сталого фінансування потреб тероборони шляхом внесення змін до бюджетного законодавства, передбачивши збільшення дохідної бази місцевих та районних бюджетів.
Рішення про виділення 100 тис грн на територіальну оборону прийняли депутати міської ради на позачерговій сесії.
Нагадаємо, що з нового року вступив у дію Закон України про національний спротив. Тож у складі Збройних Сил України були створені підрозділи територіальної оборони. Військова частина територіальної оборони сформована з 50 осіб, які є військовослужбовцями-резервістами.
Самбірська міська рада надала приміщення Стрілковицької сільської ради для здійснення діяльності батальйону територіальної оборони. Утримання приміщення здійснюється за кошти самбірської громади, а фінансування батальйону – з різних джерел: державного, обласного та місцевих бюджетів. Окрім Самбірської ТГ кошти на територіальну оборону виділили громади, які увійшли до складу об’єднаного Самбірського району. У разі невідкладної потреби сума фінансування ТрО може бути збільшена.
Позачергова п’ятнадцята сесія Самбірської міської ради була короткою. Не лише тому, що у порядку денному були два актуальні питання – про внесення змін до нинішнього бюджету і затвердження бюджету територіальної громади на наступний 2022 рік.
А радше через те, що депутати працювали продуктивно. Перед тим на засіданні профільної комісії ламали списи стосовного головного фінансового документа, розглядали цифри мало не під мікроскопом, бо за ними Самбору належить жити протягом року. Через це на сесії не ставили зайвих питань. Зрештою, доповідач – начальник фінансового управління міськвиконкому Раїса Сас сказала:
– Цьогорічний бюджет, як ніколи до того, є збалансованим і цілком фінансово забезпечує захищені статті, серед яких виплата заробітної плати бюджетним установам.
Таким чином, Самбір у 2022 році матиме у своєму розпорядженні 380 769 840 грн. Втішним є таке: бюджет міста без врахування субвенцій з області складає 288 269 000, що на 18,7 % більше, ніж було. У грошовому еквіваленті це 45 419 000 грн. Фінансово зміцнівбюджет розвитку. Це добрий знак для міста, його майбутнього.
На сесію Хирівської міської ради прибули три гості. Два представляли НГВУ «Бориславнафтогаз» , а один, сам себе - громадський активіст із Біскович.
Депутати любязно надали слово гостям. Представник нафтогазу Андрій Барабаш розповів, що у селі Старява є кілька недіючих нафтових свердловин і одна із них має перспективу, тобто цікавить його структуру, аби відновити видобуток нафти. За відведення землі та дозвіл громади на роботу Хирівська ОТГ отримає 300 тис. грн до бюджету, а сама Старява 1 млн. грн на розвиток інфраструктури села, буде створено 12 високооплачуваних робочих місць.
Проблема полягає у тому, що свердловина знаходиться близько до житла і скептики кажуть що нафта потрапить у колодязі. Фахівець Андрій Барабаш тлумачив, що нафту добуватимуть із півторакілометрової глибини, а колодязі це кількаметрові джерела. Зрештою нафтові гойдалки у Бориславі, чи Східниці працюють у межах міста, від якого городяни мають значний зиск.
Від себе додам, що мудрі громади домовляються, а хитрі у кінцевому результаті не отримують нічого. Багато разів був присутній на так званих громадських обговореннях про вежі мобільного звязку, вітряки і часто два-три крикливі горе-активісти відлякували інвесторів. А покладисті громади мали звязок, світло, робочі місця і суттєві фінансові вливання. Хочеться аби громада Старяви поступила мудро.
За публічного обвинувачення Самбірської окружної прокуратури 63-річного мешканця одного із сіл Самбірського району визнано винним у вчиненні домашнього насильства та умисного невиконання обмежувального припису суду (ст. 126-1, ст. 390-1 КК...
Поліцейських офіцерів громади шукають у Львівській, Дрогобицькій, Розвадівській, Турківській та Великолюбінській територіальних громадах. Про це повідомляє прес-служба поліції області.
Участь у конкурсі на заміщення посади поліцейського офіцера громади може взяти діючий...