З битами і плакатами прийшли на сесію Старосамбірської районної ради представники ГО «Майдан» і Самооборони. В той день депутати вивчали можливість заборони вивезення кругляка за межі району. Питання лісу на Старосамбірщині зажди було болючим, бо єдине, з чого живе весь район – хтось законно, а хтось не зовсім, і є ті ліси. Тому й не дивно, що, споглядаючи, як Карпати лисіють буквально на очах, горяни періодично влаштовували акції протестів з перекриттям доріг для лісовозів. Але такої активності, яку демонструють жителі Старосамбірщини зараз, не бачили за всі роки незалежності. І все тому, що протестні акції горян перестали бути спонтанним виявленням невдоволення окремих територіальних громад, а перетворилися в сплановані і добре відрежисеровані дії. І так виглядає, що «мозковим» об’єднуючим центром, довкола якого гуртуються невдоволені (а в наш час знайти невдоволених не проблема), є ГО «Майдан» і місцева Самооборона, ну принаймні неодноразово вони самі заявляли про це. Після Революції Гідності та Майдану, в час війни на східному кордоні, після всього, що за останнього півроку довелося пережити українцям, здавалося б – що поганого в тому, що Самооборона і об’єднання з гучною назвою «Майдан» приміряли на себе роль борців зі «злом». Воно то може й було б все так, якби не одне але… Якби «борці зі злом» не повірили у власну непогрішимість і не наділили себе правом карати тих, кого вважають за потрібне, а методи для цього обирають часто не за законом… І все це робиться під прикриттям майже святої для українців назви – «Майдан».
А тепер конкретно про сесію районної ради, на протязі якої депутати працювали «під прицілом» Самооборони з битами. Важко прогнозувати для чого молодики прийшли до «білого дому» з палицями, чи планували пускати їх у хід і за яких умов… Але сам факт появи чоловіків з, по суті, дворовою зброю в залі, де вершиться доля району, було якось не зовсім зрозуміло. І споглядання на тих молодиків чомусь швидше викликало асоціації не з Самообороною (бо всі пам’ятають якими були ті хлопці на зимовому Майдані), а з тітушками у Маріїнці… А остаточно доформулював таку асоціацію керівник старосамбірських самооборонівців Микола Кулик: чоловік попросився до слова і з трибуни депутатам майже інтелігентно, як личить справжньому самооборонівцю, сказав, що ті «вже 23 роки займаються хернею». Сказав і пішов на місце, до друзів з битами… І це все – на очах підростаючого покоління – дітей, яких Самооборона привезла на сесію з Хирова. Нічого не скажеш – гарний приклад для молоді. До речі, пригадалося, що саме Микола Кулик свого часу в тому ж таки залі під час сесії райради кидався й до депутата і колишнього голови райради Володимира Горбового… Розуміємо, що бути самооборонівцем в такий непевний час – нелегко для нервів, але може би агресія, спрямована, наприклад, у русло боротьби з бойовиками на сході принесла більше користі…
Але повернемося до теми лісу. Ті ж активісти майдану ще в кінці липня кинули клич горянам – заблокувати на залізниці в Хирові вагони з лісом. Заблокували. Від 26 липня дерево, яке юридично вже є власністю іноземної фірми, яка закупила деревину в Старосамбірського держлісгоспу, стоїть мертвим вантажем. Кожен день простою експерти оцінюють в додаткові 3 тисячі гривень. Іноземний покупець за невиконання зобов’язань включив «лічильник»… І хоч депутати вже ніби й зійшлися на спільній думці, прийняли раціональні зауваження самооборони і «Майдану», і майже погодилися голосувати за спільно напрацьоване рішення, але активісти не спішили «здавати свої позиції» - ліс і далі буде заблокований. Доки? Конкретної дати ніхто так і не назвав.
І ще один цікавий момент. Молодики, які заблокували в Хирові експортний кругляк, спершу ставили вимогу взагалі заборонити вивіз лісу за межі району, а підбурене ними населення вимагало взагалі зупинити рубку лісів у районі. А от на минулій сесії «заспівали» вже іншої пісні: знайшли інвестора, який готовий вивозити з району по декілька фур (!!!) переробленої деревини щодня. Таким чином активісти будуть відроджувати деревопереробну галузь на Старосамбірщині. Дивно, але про мораторій на вирубку лісів вже чомусь не згадували. Напевно тому, що того дня в залі не було звезених глядачів з числа симпатиків високих ідей «Майдану»… Або ж зачепилися чиїсь бізнес-інтереси…