Два дні поспіль, 28 і 29 червня, Старим Самбором каталася бойова розвідувально-дозорна машина(БРДМ). В народі її прозвали "Луганським БеТееРом". Річ у тім, що списаний БРДМ належить одному із фермерів району, колишньому регіоналу, який, буцім то, походить із Луганщини, на правах сільськогосподарської техніки. Фермер для підсилення атракції надав БРДМ Старосамбірським саооборонівцям та майданнівцям, щоб ті мали вагомий аргумент для вимоги відставки начальника Старосамбірської міліції Ігоря Марадя. В основному БРДМ стояв біля приміщення Старосамбірського райвідділу міліції обкладеного шинами. Мабуть вся ця революційна бутафорія мала на меті привернути увагу обласного керівництва міліції для пришвидшення звільнення Ігоря Марадя. Ні для кого не було секретом, що Ігора Марадя із Старого Самбора переводять на інше місце служби. Вистава із БРДМ досягла мети і начальник ГУМВС Львівської області полковник міліції Дмитро Загарія вчора прибув до Старого Самбора. Спершу він зустрівся із головою Старосамбірської РДА Мироном Пацаєм та міськими і сільськими головами району. Всі зійшлися на тому, що в районі має панувати законність, порядок і спокій.Натомість майданівці і самооборонівці вимагали політичного рішення про негайне звільнення Ігоря Марадя. Від приміщення РДА до міліції полковника Загарію супроводжував БРДМ. Пред входом до міліції, після нетривалої словесної перепалки через "матюкальник", Дмитро Загарія погодився підписати подання на імя міністра про звільнення Ігоря Марадя з посади начальника Старосамбіського РВ Львівської УМВС.
Хоча, спершу головний міліціянт області намагався привести учасників протесту до притомності і зважати на Закон. Мовляв, і БРДМ і шини біля міліції це порушення правопорядку, він відсторонив І,Марадя від виконання обовязків та призначив пятиденне службова розслідування, за результатами якого прийме рішення. Такий порядок. Однак, треба думати, що для заспокоєння бунтівників він погодився підписати подання негайно, адже продовжував стверджувати, що підписує його не під тиском, а за власним рішенням.
Можна допустити, що розігруючи карту відставки Марадя з посади начальника, обидві сторони залишилися при своїх інтересах. Майдан і Самооборона в черговий раз пропіарились, приписуючи відставку Марадя до свого активу. Натомість полковник Загарія підписав папір, який його ні до чого не зобовязує. Навряд, чи за пять днів, зважаючи на ситуацію в державі, подання потрапить до міністра. За цей час він матиме змогу прийняти рішення на підставі службового розслідування, як зрештою й обіцяв.
Окремо не можу не написати про поведінку деяких учасників акції протесту. Перше, впадала у вічі велика кількість гостей із Самбора.Особливо бридко виглядала виклична поведінка окремих людей у приміщенні міліції, штурханина, шарпанина, крики, образи, матюки, зневага жінок. І все це на очах обласного очільника міліції та особового складу райвідділу. Чи варто згадувати про гідність та європейські цінності Майдану, не кажучи про буденну законність, повагу до органів правопорядку. Зрештою це тема окремої публікації.
[hmyt]http://www.youtube.com/watch?v=ntDCehA3SGQ[/hmyt]