Одинадцятого травня особовому складу Самбірського районного відділу поліції було представлено нового керівника – полковника поліції Павла Станіславовича Гарасима.
Попередній керівник полковник поліції Сергій Захарчик очолив відділ поліції №3 Львівського районного управління поліції №2 (Пустомити).
До переходу у Самбір Павло Гарасим працював на посаді начальника Львівського районного управління поліції №1. Він – 1976 року народження. Одружений. Батько двох дітей. Не дуже хоче, щоб хтось з них йшов по його слідах. Роботу у поліції вважає важкою. Дружина не дотична до правоохоронної системи.
- Як зустрів Самбір нового керівника поліції і перші враження від роботи? – веду мову з Павлом Гарасимом.
- Самбір мене особисто зустрів звичним робочим режимом. Від дня призначення на посаду вникаю в роботу, її проблематику, вивчаю буденні питання, які виникають у підрозділів. Познайомився з міським головою, з керівниками Самбірщини. Роблю разом з працівниками відділу те, що від нас вимагається.
У правоохоронній системі понад 20 років. Керівного стажу – понад 10 років. Більшість часу працював у місті Львові. Зараз тривають ротації керівників. Доля наступним моїм місцем праці визначила Сам-бірщину. Бачу від того лише позитив.
- Чи відчули різницю в роботі у Львові та Самборі?
- Звичайно. Львів – специ-фічне місто. Історичне, інтелігентне. Самбір, на мою думку, спокійніший. В обласному центрі близько мільйона жителів. Тут набагато-набагато менше. Колектив вдвічі менший. В усьому є різниця. Натомість є велика протяжність району. Був вже на Старосамбірщині, Турківщині, де також познайомився з особовим складом та місцевим керівництвом.
Колектив відділу дієздатний, практичний, укомплектований, перебуває в робочому стані.
- На чому плануєте акцентувати увагу?
- На контрольних злочинах – таких, як крадіжки лісу, бо надходять заяви про ці злоді-яння вже по факту; наркозлочинах, а також на інших проблемних питаннях, які виникатимуть у процесі роботи. На ці злочини і місцева влада звертає увагу, тож їх буде взято на додатковий контроль.
У Львові питань з незаконною порубкою лісу не виникало, але був збут наркотиків, різного роду крадіжки, в тому числі викрадення автомобілів. На Самбірщині, дякувати Богу, їх кількість значно менша. Зрозуміло, що рівень злочинності у Львові вищий.
- Робота поліції в умовах воєнного стану і в мирний час суттєво різниться?
- Зміни, безперечно є. Насамперед, дуже багато чоловіків пішли воювати. Залишилися самі жінки, діти, а злочинців, яких раніше притягували до кримінальної відповідальності, на фронт не беруть, лише за їхнім власним бажанням. Вони, як правило, працювати не дуже хочуть, тож схильні до крадіжок та інших правопорушень.
До того ж працівники несуть службу з охорони громадського порядку й на сході України, де йде війна. Та й люди, відколи почалася повномасштабна війна, дуже змінилися. Працювати стало важче. Хоча по деяких показниках рівень злочинності нині зменшився.
- Чи вже при вас фіксувалися злочини, які потребують особливої уваги?
- До таких належать крадіжки лісу. І їх вже фіксували. Зокрема по лінії "Галсільлісу".
Звертаюся до жителів Сам-бірщини: якщо бачите, що здій-снюється така вирубка лісу чи забір гравію з русла річок – інформуйте поліцію. Для нас дуже важливо мати таку інформацію, тому давайте спільно боротися з цим.
Ми своєчасно реагуємо та виїжджаємо на місця злочинів.
- Плануєте робити, наприклад, ставку на дільничних офіцерів, які найближче до пересічних громадян?
- Не зовсім, бо зараз триває реорганізація: дільничні переходять на поліцейського офіцера громади. І будуть з жителями громади зранку й до вечора, зможуть повністю володіти ситуацією на місцях. У зв’язку з війною цей процес дещо затягнувся.
Дільничні спершу проходять відповідне навчання, а вже потім приступають до роботи.
Важливо, що на сьогодні в багатьох місцях, про що подбала місцева влада, встановлено відеокамери, що полегшує роботу з розкриття злочинів, щоправда не на 100%, але, порівняно з минулими роками, кількість розкритих злочинів зросла в рази. Проте кількість відеокамер на території Самбірщини слід збільшити.
Наприклад, Самбір значною мірою перекритий відео спостереженням. Це робота попереднього керівника з органами місцевого самоврядування, що дає добрі плоди. І в цьому захист передусім громадян.
Пріоритетом в роботі для себе і підлеглих бачу безпеку жителів району. В тому числі на дорогах, зменшення автопригод, а також, що дуже важливо – це крадіжок. Не можна відразу гарантувати, що на сто відсотків вдасться зменшити їх кількість, зокрема лісу, але все ж беремо на себе обов'язок: зупиняти та виявляти крадіїв. Дільничні мають робити свою роботу, працівники розшуку – свою; слідчий під-розділ – свою. І тоді буде результат.
Хотів би ще раз звернутися до жителів Самбірського району з проханням: повідомляти нас про будь-які правопорушення, крадіжки; про осіб, які збувають наркотики, а також тих, хто симпатизує агресору та має непроукраїнські погляди.
Марія ПУКІЙ, "ГОЛОС САМБІРЩИНИ".