Перший тиждень Нового 2012 року пройшов під знаком бюджетних сесій. Цікаво, що бюджетні сесії Самбірської міської та Самбірської і Старосамбірської районних рад відбувалися в один день, який був останнім, передбаченим законодавством для прийняття місцевих бюджетів. Розповідями про бюджетні сесії мабуть не варто втомлювати читачів, бо наші терени майже повністю дотаційні. Тобто, що у Києві дадуть те і маємо. Цього року Київ був скупий. Це в якійсь мірі позначилося на сесійних засіданнях. Ми спробуємо відзначити лише окремі моменти.
Спершу про Самбірську міську раду. Самбір на відміну від районів заробляє трохи більше грошей і відповідно отримує менші дотації. Сесія, за нашою інформацією, відбулась найшвидше. Міські райці затвердили бюджет міста у розмірі майже 100млн.грн.. Хоча цього для розвитку міської господарки мабуть замало. І команді Тараса Копиляка цьогоріч доведеться добряче попотіти, аби звести кінці з кінцями.
Сесія Самбірської районної ради проходила більш емоційно і конфліктно. Район практично повністю залежить від державних дотацій, а ті 2-3%, які він заробляє ділили у доволі напружених дебатах. Все вперлося у 300тис.грн., які заступник голови Самбірської районної ради Віталій Кімак запропонува, закласти для втілення так званих ООНівських проектів. І скільки не намагалися, завідуючий фінансовим відділом Самбірської райдержадміністрації Василь Демків та голова бюджетної комісії районної ради, головний економіст району Ігор Несторак, переконати депутатів у тому, що ці злощасні 300тис.грн нізвідки взяти, обранці стояли на своєму. Була спроба поставити під сумнів роботу лічильної комісії. Голова районної ради Геннадій Дейниченко особисто ходив по залу засідань перераховуючи депутатів. Однак позиція Віталія Кімака перемогла і бюджет району збільшили на 300тис.грн., хоча не вказали на джерело фінансування. Мовляв нехай виконавча влада морочить собі голову звідки взяти кошти.
Як на мене слід відзначити нове віяння у процедурі проведення сесійних засідань. Річ у тім, що вперше на Самбірщині запроваджено процедуру голосування "ззаду наперед". Тобто результати голосування оголошували від протележного. Рахували не тих хто "за", "проти" і "утримався", а навпаки хто "проти", "утримався" і тоді від кількості зареєстрованих у сесійній залі оголошували, є вони чи ні, в даний момент, прийняті рішення. Враження таке, що більшість депутатів за все переживають, але нізащо не відповідають.
Сесія Старосамбірської районної ради тривала найдовше. Дебати були не менш гарячі ніж у Самбірській райраді. Найбільш цікавим видається цей момент, що скоротили фінансування фонду заробітної плати апарату районної ради. Тепер голова районної ради Володимир Горбовий сушитиме собі голову де взяти 300тис.грн. на зарплатню своїм підлеглим. Іще цікавішим виглядає цей момент, що таку позицію підтримав голова РДА Володимир Цегенько, створивши по цьому питанню ситуативну більшість. Як це вплине на подальші стосунки між очільниками районних гілок влади покаже час. Але за нашими спостереженнями напруження між "третім" і "другим" поверхами у Старосамбірському білому домі наростає і може закінчитися відвертим протистоянням. Район від цього навряд чи отримає якийсь позитив.