На сьогодні інтернет-технології є невід’ємною складовою нашого життя. Ми отримуємо діджитал-послуги від держави та бізнесу, передаємо мережею конфіденційну інформацію, спілкуємося онлайн з близькими на особисті теми. Нерідко цими даними намагаються заволодіти зловмисники, переслідуючи власні інтереси.
При вчиненні злочинів хакери часто використовують шкідливе програмне забезпечення або ШПЗ, зокрема, комп’ютерні віруси (https://cyberpolice.gov.ua/…/kompyuterni-virusy-ta-yak…/). Для ефективнішого захисту від кіберзлочинців необхідно розуміти, як убезпечити себе та близьких від різних видів малварі.
До найпоширеніших видів шкідливого програмного забезпечення відносять:
стілер;
ратник;
кліппер;
майнер;
сніффер;
вірус-шифрувальник.
Детальніше про ці види вірусів та як захиститися від такого ШПЗ – читайте на сайті Кіберполіції – https://cyberpolice.gov.ua/…/bezpeka-v-interneti…/.
Також нагадуємо, що несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж передбачає кримінальну відповідальність за ст. 361 КК України. Санкція передбачає до 15 років позбавлення волі.