Напередодні, 26 листопада, у Старому Самборі відбулося відкриття Молодіжного центру, який став символом нового етапу розвитку громади. Завдяки зусиллям міжнародних партнерів, місцевої влади та активістів, простір перетворився на сучасне місце для молодіжного активізму та творчого розвитку. Про це повідомили у Львівській ОВА.
Реалізація проєкту стала можливою в рамках ініціативи «Зміцнення спроможності молодих людей стати агентами змін через розвиток життєвих навичок підлітків», яку впроваджують ІСАР Єднання у партнерстві з ГО «Молодіжна платформа» за підтримки UNICEF. У цей молодіжний центр UNICEF інвестував 2 млн грн, це сума, яка значно перевищує вкладення в інші молодіжні центри.
Також облаштування не обійшлося без підтримки ГО «Теплиця», яка виділила понад 800 тис. грн на ремонт санвузлів, опалювальне обладнання та закупівлю меблів.
Старосамбірська міська рада також зробила вагомий внесок. 300 тис. грн уже виділили на ремонт приміщення та інженерних мереж. До кінця року ще 320 тис. грн спрямують на завершення фасадних робіт та благоустрій території.
Новий молодіжний центр стане місцем, де підлітки та молодь зможуть навчатися, реалізовувати власні ідеї, брати участь у майстер-класах та зустрічах із мотивуючими лідерами.
За підтримки партнерів розробили Стратегію діяльності молодіжного центру на 2025–2026 роки, яка визначає ключові напрямки розвитку:
Підтримка молодіжного активізму;
Організація освітніх заходів;
Проведення культурних та спортивних ініціатив.
За словами керівника управління молоді та спорту Львівської ОВА Романа Хімʼяка, усього в області маємо 29 молодіжних центрів, 13 з них – з сучасним, комфортним та доступним приміщенням. Їх ремонт, закупівля меблів, облаштування зроблені за підтримки Дитячого фонду ООН UNICEF.
«Тепер фізичний епіцентр молодіжного життя є і в Старосамбірській громаді. Старосамбірський молодіжний центр має виправдати очікування. Наразі виглядає, що для цього є всі умови – активна молодь, підтримка з боку місцевого самоврядування, бачення стратегії розвитку.
Ще одна цінна річ, яка є в молодіжних центрів, – спільнота. Приємно бачити, як на відкриття приїжджає молодь з сусідніх громад, де є молодіжні центри, як підтримують одні одних та спілкуються. Саме в такій синергії народжуються найкращі ідеї та рішення.
Складно повірити, але шлях від 1 до 29 молодіжних центрів, від одиниць окремих ініціативних людей у громадах до мережі лідерів молодіжного життя, ми пройшли буквально за два роки. Завдяки постійному діалогу з органами місцевого самоврядування, розвитку співпраці з міжнародними партнерами. Дякую Тарасу Назарківу, Івану Сапсі, Львівському обласному молодіжному центру за налагодження цього діалогу», – наголошує Роман Хімʼяк.
Фото: Львівська ОВА