Цьогоріч відбулося дві сесії Старосамбірської районної ради, які затвердили бюджет та соціально-економічні, культурні програми розвитку району на 2012 рік. Ми знаємо, що офіційна інформація про роботу сесій райради у районному часописі буде висвітлена не повністю. І тому вимушені опублікувати дану інформацію для жителів Старосамбірщини. Народ повинен знати, хто є хто.Отже, найперше зупинимося на прийнятті районного бюджету, який викликав хвилю невдоволення серед міських, сільських рад району та ряду бюджетних установ. Річ у тім, що їм затвердили фінансування на 9-10 місяців поточного року. Натомість структури виконавчого апарату районної ради профінансовані на 12 місяців. Наша фракція спробувала стати на захист обділених фінансуванням. Проте ми не змогли остаточно дізнатися, хто і як формував бюджет району. На сесії районної ради голова ради доповідав, що його подала на затвердження депутатська комісія з питань бюджетної політики та інвестиційного планування. А вже в інтервю районній газеті сказав, що проект бюджету подала РДА.
В свою чергу ми стверджуємо, що профільна депутатська комісія над формуванням бюджету району не працювала. Цікавий факт, вперше комісію зібрали 1 січня після обіду, а сесія відбулася 10 січня і цим все сказано. Ми заявляємо, що скритне формування бюджету району є не припустимим. Деякі деталі наштовхують на думку хто є анонімними авторами бюджету району. Зокрема при затвердженні кошторису витрат виконавчого апарату, не вважали за потрібне надати розрахунок видатків апарату ради. Голові та його заступнику встановлено не менше як 10 відсоткову надбавку від посадового окладу за високі досягнення у праці. Досягнення у їх роботі в районі відомі всім. Ми пропонували затвердити кошторис видатків апарату районної ради тільки на перший квартал, а профільній комісії зібрати зауваження та пропозиції зацікавлених сторін і на наступній сесії уточнити бюджет. Нашу пропозицію підтримало лише 19 депутатів. Вважаємо факт виділення фінансування апарату райради на 12 місяців, а іншим радам та бюджетним установам на 9-10 місяців несправедливим.
Оскільки депутати райради закріплені за місцевими органами влади, а половина із них ними обрані, то пропонуємо сесіям місцевих рад спитати в них, чому не захищають їхні інтереси.
Наступне, про що вимушені заявити, це виконання Програми соціально-економічного розвитку району. З більшості показників наш район посідає останні місця в області. Ми пропонували визнати роботу голови РДА незадовільною. Наша пропозиція не отримала підтримки. Проти голосували депутати від Партії Регіонів, Руху та деякі інші.
Не менш цікавим є питання прийняття цільових програм на 2012 рік. На нашу думку, не можна відносити до цільових Програм, фінансування "Голосу Прикарпаття". Ці кошти потрібно було виділити прямим фінансуванням згідно Закону "Про місцеве самоврядування".
Іще більше дивує, яке відношення до цільових програм району має фінансування дирекції кіномережі району. Фактично це кошти на їх утримання. Тут не йдеться про жодну програму. Тим більше, що депутати прийняли рішення в першу чергу виділяти кошти на ті програми, де буде спів-фінансування з обласного і державного бюджетів.
Звіт директора районної кіномережі підтвердив, що він не відповідає займаній посаді, але голова ради став на його захист і депутати від партії Регіонів та Руху визнали його роботу задовільною. На нашу думку, можливо пан М.Луць був би непоганим завгоспом адмінбудинку району, а не потішав депутатів своїм звітом на сесії райради. Ми пропонували передати районну кіномережу у підпорядкування відділу культури РДА, який зможе професійно надати допомогу та контролювати роботу вказаної структури відповідно до поставлених перед нею завдань, а виділені кошти від ліквідації районної кіномережі передати місцевим радам. Ми переконані, що кіномережа не може займатися обслуговуванням адмінбудинку райради. Призначення кіномережі зовсім інше і всім зрозуміле. На жаль і тут наша пропозиції не знайшла підтримки у депутатського корпусу.
Ми пропонували на розгляді сесії "Звернення до українського народу, щодо політичної ситуації в Україні". Пропозицію голосувати поіменно депутати відхили, очевидно не хочуть, щоб виборці знали про їхню позицію. На підтримку Звернення проголосував 21 депутат. Решта вважають що політична ситуації в країні добра і вона їх влаштовує.
У висвітлених нами питаннях немає ніякої політики, жодного перекручування фактів. Ми тільки зафіксували дії керівництва райради на свою користь. Такими діями воно ставить себе над громадою району.
Ми переконані, що за складної фінансової ситуації в державі районна влада повинна бути в рівних умовах з громадою, а можливо і взяти на себе більший тягар. Тільки тоді їй будуть довіряти. Виглядає, що наша районна влада по іншому не вміє і бере приклад з київської влади.