Ми у своїх публікаціях більше уваги приділяємо мажоритарній стороні виборів і це природно, бо діяльність депутата=мажоритарника відгукнеться кожному місцевому виборцю. Однак вибори за партійними списками не менш доленосні для України та її державності.Отже, спробуємо розглянути політичний партійний розклад станом на середину липня. На нашу думку виглядає так, що до майбутньої Верховної Ради України оберуть Партію регіонів, обєднану опозицію "Батьківщина" та КПУ і ВО"Свобода". З Партією регіонів та обєднаною опозицією між якими й розгорнеться боротьба за першість у парламентських перегонах, менш=більш все зрозуміло, як і з комуністами. А ось у ситуації, яка склалася після голосування за мовний закон, свободівці своїми діями отримали суттєвий поштовх до зростання рейтингу. Більш детально хочемо зупинитися на "Ударі" Віталія Кличка та "Вперед Україно" Наталії Королевської, які за різними соцопитуваннями упевнено долають прохідний барєр у 5 відсотків. На нашу думку все далеко не так просто. Ми вважаємо, що ці обидві партії, свідомо, чи не свідомо, грають за регіоналів.
Насамперед розглянемо "Удар" та Віталія Кличка. Виглядає так, що регіонали штовхають його в парламент, аби позбутися на мерських виборах у Києві реального кункурента і підігрують у його парламентських рейтингах. Іще один немаловажний нюанс. Партія "Удар" своїм позиціонуванням до влади, орієнтуванням на національні та європейські цінності, як це не дивно, може частково пощипати свободівський електорат, особливо на Півдні та Сході України. Впершу чергу йдеться про радикально налаштовану молодь, якій набридли старі політичні проекти, а свободівський електоральний потенціал у цих районах насамперед молодіжний. Старше покоління уже сформувало свої політичні симпатії і навряд чи радикально їх змінить. З приводу обєднаної опозиції, то дуже важко собі уявити виборця, якого Удар" перехопить у ПР, з впевненістю можна сказати, що відбере "Удар" насамперед у обєднаної опозиції. Загрозою для "Удару" є та особливість, що молодіжний виборець не стабільний у своїх симпатіях і його прихильність може змінитися несподівано, скажімо у разі програшу В.Кличка у вересневому боксерському поєдинку. Та й у день виборів молодь не дуже поспішає на дільниці з багатьох причин. Тут може вплинути навіть погода у день виборів. За хорошої погоди вона віддасть перевагу виїзду на природу, а не стоянні у черзі на дільниці, терпіння немає і т.д.. Партію "Удар" і В.Кличка після голосування може чекати дуже несподіваний сюрприз у вигляді скажімо 4,5% та "проліт" над парламентом і мимо мерського крісла у Києві. У Наталії Королевською та її "Вперед Україно" регіональні вуха стирчать іще помітніше. Тут насамперед йдеться про саму Наталю Королевську, бо партійна база, як така, навряд чи є в реальності. Вона до болі нагадує проект озимого покоління, щоправда тих було більше, а вона в одній особі. Мільйонні видатки на телевізійну рекламу у прайм=час та біг=борди по всій Україні говорять самі за себе. І неважливо хто її фінансує Ахметов чи Пінчук, вона найбільше шкодитиме партійній силі Юлії Тимошенко, чого доброго ще й косу заплете. Проект Королевська, насамперед розрахований на виборця в якійсь мірі невдоволеного Ю.Тимошенко, чоловічий аполітичний електорат і щось подібне до виразу "бо симпатична дєвка". Загрозою для Королевької є те, що у перед день виборів, коли настає почуття відповідальності, спрацює фраза "дєвка то вона класна, але обирати потрібно когось соліднішого".
Політичні прогнози не дуже вдячна справа і все ще може змінитися, часу до виборів достатньо, однак сьогодні на нашу думку все виглядає саме так.