У Старосамбірській районній раді презентували новий проект «Розвиток підприємництва в гірських районах Львівщини». Під час презентації координатор проекту «Розвиток підприємництва в гірських районах Львівщини» Віталій Корецький зазначив, що його реалізація планується в межах Турківського, Старосамбірського, Самбірського і частково Дрогобицького районів, оскільки вони мають статус гірських територій.
Мова йде про розробку та впровадження заходів з підтримки місцевого підприємництва; розвиток сільської кооперації гірських територій; створення заготівельних молочних та ягідних кооперативів.
Вчора у Самбірському центрі зайнятості відбулась презентація бізнес-школи TECH BUSINESS SCHOOL.Співзасновники - Благодійна організація “Фонд Доскічів” та Львівський політехнічний університет. Думками про актуальність зародження бізнес-школи ділились Юрій Доскіч - генеральний директор ТзДВ "Гал-Кат", який цю ідею запропонував ще будучи кандидатом у народні депутати, а тепер її впроваджує, професор Політехніки Назар Подольчак (тел. 068-137-30-37), директор центру зайнятості Іван Тимців та інші. Мета проекту - допомогти тим, хто має цікаві ідеї і прагне їх реалізувати, підприємцям Самбірщини, Старосамбірщини, Турківщини та Сколівщини, що вже чогось досягли у бізнесі та прагнуть його розвинути. Їх навчатимуть кваліфіковані вітчизняні та зарубіжні викладачі. Випускникам видаватимуть дипломи магістра та відповідні сертифікати міжнародного рівня. На навчання брати Доскічі виділять 300 тисяч гривень, а студенти оплачуватимуть за нього частково.
Самбірський район мав чим похвалитися – дев’ять проектів громад, поданих торік і цього року на конкурс Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), було визнано найкращими. Їхню реалізацію здебільшого мали проводити коштом державного бюджету.
З цієї кількості п’ять проектів ДФРР є перехідними з минулого року. Це, зокрема, продовження реконструкції спортивно-туристичного оздоровчого комплексу «Прикарпаття» імені Кирила Осьмака, що в с. Сприня,добудова дитячих садків у селах Кульчиці, Чуква, опорної школи імені Івана Франка в с. Ралівка, придбання нового медичного обладнання для лікарні міста Рудки.
Ще чотири проекти ДФРР Самбірщина планувала реалізувати цього року. За кошти ДФРР передбачали побудувати школу в смт Дубляни, Народний дім у с. Долобів, реконструювати такий же заклад культури в с. Корничі, а також завершити розпочату добудову школи в селі Викоти.
Однак влада Самбірського району має всі підстави для тривоги: новий Кабінет міністрів з незрозумілих причин призупинив фінансування проектів Державного фонду регіонального розвитку.
Самбірський міськрайонний суд своїм рішенням зобов’язав знести самовільно зведену багатоповерхівку, що на вул. Бачинських. Чогось подібного в місті ніхто не може пригадати – це чи не вперше в історії.
Нагадаємо, що до Самбірської міської ради ще на початку робіт неодноразово надходили колективні звернення-скарги мешканців щодо розпочатого будівництва житлового будинку на маленькій території вул. Бачинських.
Спеціалісти ратуші встановили незаконність будівництва. Із своїми листами влада зверталась у відповідні органи.
У свою чергу державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ), вивчивши ситуацію, надсилала приписи забудовнику з вимогою припинити незаконне будівництво. Однак реакції не було жодної, роботи продовжувались доти, поки не наблизились майже до завершення.
В результаті ДАБІ з позовною заявою про самовільне будівництво та знесення багатоповерхівки звернулась до суду. І при цьому третю сторону по справі було залучено Самбірську міську раду.
Позивач у справі зазначав, що будівництво проводиться без затвердження проектної документації, без права на виконання будівельних робіт на ділянці, яка має інше цільове призначення, а також з порушенням протипожежних розривів.
Суд встановив наведені факти, підтвердив їх достовірність та зобов‘язав знести самовільно збудований будинок.
Уряд розширив перелік банків, через які українці можуть отримувати монетизовану субсидію. Це може бути один з 34 уповноважених банків на здійснення соціальних виплат. Про це пише «Урядовий портал».
Починаючи з жовтня поточного року виплату готівкових субсидій здійснюватимуть місцеві органи соціального захисту населення. Для цього Пенсійний фонд надасть виплатні реквізити (рахунки в уповноважених банках або почтові реквізити), на які пенсіонери отримують пенсію.
Тим, хто ще не на пенсії, виплата здійснюватиметься на відкриті раніше рахунки в Ощадбанку. Але якщо субсидіант бажає отримувати монетизовану допомогу на оплату комунальних послуг у іншій банківській установі - йому потрібно із відповідною заявою звернутися в управління соцзахисту. Разом із заявою потрібно надати реквізити рахунку в уповноваженому банку, в якому є бажання одержувати субсидію готівкою.
Одержувачі субсидії, у яких відсутні рахунки в уповноважених банках до надання інформації про платіжні реквізити отримуватимуть монетизовану субсидію через Укрпошту за адресою, вказаною при звернення за субсидією.
Тим, кому призначено безготівкову форму допомоги, а це ті домогосподарства, які мають борги за комунальні послуги, отримуватимуть субсидію виключно через Ощадбанк.
Зимову субсидію управління соцзахисту почнуть розраховувати у жовтні на основі доходів, отриманих у 1-2 кварталах 2019 року.
Монетизовану субсидію можна отримувати через будь-який з нижче перелічених банків: