Для початку новина, про яку ви, мабуть, не знаєте. Андрій ЖОВНІР, який багато літ працював лікарем-невропатологом у Самбірській ЦРЛ, а потім очолював відділ, уступив місце молодим і залишився просто лікарем. До слова сказати, це мужній крок, бо далеко не кожен здатний відмовитися від керівних регалій у поважному віці. Тепер відділ, який у нас вважається складним, очолила Юлія КОВАЛЬЧУК.
Власне, про складність і хотілося б сказати. Там практично не буває вільних місць, бо кількість інсультів, на жаль, велика. І ця інформація від пані Юлії не для тих, кого уже лихо ударило, а для тих, хто й не підозрює, яка біда може очікувати. В Самбірській лікарні як опорному закладі реально запрацювала державна програма тромболізису. Якщо ви чи ваші родичі відчувають прикрі симптоми, негайно кличте швидку допомогу. При цьому не треба губити час на консультації з сімейним лікарем і його скерування у такій ситуації не потрібне. Працівники швидкої, які доставлятимуть пацієнта до лічниці, знають мобільний номер телефону, за яким телефонують невропатологові, а той готує тромболітик ще до вашого приїзду в лікарню – головне не губити час.
Симптоми такі: затерпання кінцівок рук або ніг, затерпання половини обличчя, перекошення обличчя, затруднена мова. За перших же ознак, телефонуйте 103. Якщо хворого доставлять до шпиталю не пізніше, ніж за 4,5 години, то є шанси врятувати життя чи полегшити перебіг хвороби. Пацієнтові вводять один чи два флакони тромболітика. Вартість однієї порції препарату – 12 тисяч гривень.
А в Самборі завдяки тому, що діє державна програма, цей медикамент вводять безкоштовно. Власне про це хотіла вам розповісти лікар-невропатолог Юлія Ковальчук.
Роман ПОГОНИЧ,ВЗ"САМБІРЩИНА"