Депутати Самбірської міської ради прийняли рішення про реформування шкіл міста із нового навчального 2022-2023 року. Відтак, у Самборі передбачено функціонування трьох ліцеїв, пятьох гімназій і однієї початкової школи.
Ліцеями стали: гімназія - ліцей ім. Андрія Чайковського, СШ№8 - ліцей "Престиж", СШ№10 - ліцей "Лідер", всі інші школи отримали статус гімназій, а друга школа залишилась початковою.
Відтак, у ліцеї діти вчитимуться з 1 до 12 класу, у гімназії з 1 до 9 класу, у початковій з 1 до 4 класу.
Реформа у часі розрахована до 2027 року. У новому навчальному 2022-23 роках кардинальних змін не буде. Всі старшокласники закінчуватимуть свої школи. Реформа освіти це процес і можливо життя вноситиме якісь зміни, а наразі це виглядає ось так.
Цьогоріч зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться у спрощеній формі. Зокрема, абітурієнти складатимуть єдиний тест, який включатиме тестові питання з трьох предметів. Такий порядок буде єдиним для вступу на всі спеціальності. Про це повідомила пресслужба Львівської ОВА.
"Міністерство освіти і науки запропонувало непоганий механізм зовнішнього незалежного оцінювання. Це будуть тести з трьох предметів: українська мова (20 питань), історія України (20 питань) і математика (20 питань).
З наступного тижня завдання департаменту спільно з Львівським регіональним центром оцінювання якості освіти знайти школи, близько сотні шкіл, в яких діти будуть проходити тести. В нинішніх умовах, як виключення, такий механізм вступу у заклади вищої освіти є, на нашу думку, добрим" – зазначив директор департаменту освіти та науки Львівської ОВА Олег Паска.
За його словами, тестування планують провести у липні, для участі у ньому оголосять реєстрацію. Також у тестуванні зможуть взяти участь учні, які раніше зареєструвалися на проходження ЗНО.
Українська студентська Юлія Паска, яка вчилася за кордоном, вертається в Україну. Вона зазначила, що повертається допомагати країні всупереч тому, що люди тікають. Її лист опублікував телеграм-канал VIHOLA.
"Не пробачу. Не забуду 137 українців, з яких 13 померли за острів Зміїний востаннє викрикнувши кату «ідіть нахуй» , не забуду ту сім’ю, яку вбили біля Харкова просто в машині, не забуду бої за Херсон, Каховську ГЕС, не забуду Чорнобиль, Донбас, не забуду ту хєрню, яка прилетіла на мою рідну Самбірщину, не забуду страх Заходу, не забуду мовчання Європи, але й не забуду підтримку друзів України, моїх друзів, не забуду мужність українців та українок, не забуду, з якою уважністю мене слухали впродовж останніх 4 годин на кухні французи, італійці та іспанці, як і не забуваю те, що робила російська імперія впродовж століть з Україною.
У нас вже виробився своєрідний імунітет до страху. Ми сильні, як ніколи, єдині, як ніколи. Понад усе я б хотіла, аби діти ніколи не пізнали, що таке тривожні сирени, звуки ударів, крики людей, згаслі тіла та літри крові, української крові, і я б не хотіла, аби батьки пізнали, що таке смерть дітей.
Мені 21, я не стратегічно важлива персона, як Президент. І я зараз не в Україні. Можливо, збоку може здаватись, що на відстані у Литві все легше, бо безпечно. Я знаю, що моя родина переживає за мене, оскільки я вперта коза, яка збирається повернутися до Львова. Іронічно, що ми домовлялись з друзями зустрітись на вихідних та посидіти в старому доброму МолодоЗелено, будували плани. Путін вирішив все по-іншому. Однак бути у Литві, коли йде бій за мою землю - для мене це гріх. Я хочу бути поруч. І готова допомагати, тому повертаюсь, всупереч тому, що люди тікають. Прийшла черга нашого покоління давати відповіді та пригощати катів свинцем, заправляючи їх у цинк на расєю.
Разом до перемоги. Або воля, або смерть. І пам’ятайте, якось молодша сестричка героя Небесної Сотні 19-річного Романа Гурика сказала після його смерті: «Вони ще повернуться. Буде великий бій за Україну і вони допоможуть нам».
Державний східноєвропейський вищий коледж розташований у невеликому історичному місті Перемишль за 17 км від українського кордону з боку Польщі.
(PWSW w Przemyślu)найближчий до України європейський вищий навчальний заклад. Минулого року ВНЗ відсвяткував своє 20-річчя, два десятиліття невпинного розвитку принесли свої плоди – більше 5000 випускників, розширення освітньої програми від трьох бакалаврських програм до 15 напрямків у 3 інститутах: технічному, гуманітарно-мистецькому, інституті суспільних наук та охорони здоров’я. Студенти з Польщі, України, Турції, Німеччини та інших країн здобувають дипломи бакалаврів, інженерів та магістрів. А від жовтня 2022 року навчальний заклад називатиметься Державна академія прикладних наук в Перемишлі.
Перемиський ВНЗ посідає 5-те місце у Польщі серед публічних професійних ВНЗ 2021 року, очолюючи рейтинг Підкарпатського регіону. Серед тисячі студентів навчається чимало українських випускників шкіл, найпопулярнішими напрямками серед українських студентів є історія, міжнародні та транскордонні відносини.
PWSW w Przemyślu розташований у історичному районі Баконьчице, серед зелені парку князів Любомирських, сам палац Любомирських теж належить до комплексу кампусів, в нім знаходиться ректорат. Розташування ВНЗ є одною з багатьох його переваг, адже усі навчальні корпуси, дом студента, бібліотека знаходяться поруч, а дістатись до ТЦ, вокзалу, центру міста та великих магазинів можна пішки. А доїхати з будь-якої частини України до Перемишля можна залізничним чи автобусним транспортом. Це місто найближче розташоване до пішохідного кордону з Польщею Шегині-Медика.
1 грудня 2021 року відбудеться підвищення заробітної плати освітян у школах на 8,4%. Це передбачено Державним бюджетом на 2021 рік, повідомляє Урядовий портал.
Зростуть зарплати наступних педагогічних працівників:
директор закладу ЗСО: з 15 742 до 17 057 гривень; молодий вчитель без категорії та стажу роботи: з 9 015 до 9 768 гривень; вчитель II категорії: з 11 124 до 12 053 гривень; вчитель І категорії: з 11 912 до 12 906 грн; вчитель вищої категорії: з 12 698 до 13 759 гривень; асистент вчителя: з 10 338 до 11 200 гривень; керівник гуртка: з 11 124 до 12 053 гривень; педагог-організатор І категорії: з 10 445 до 11 317 гривень.
Дорожньо-транспортна пригода сталась 18 травня на автодорозі «Київ-Чоп» неподалік села Верхнє, що на Самбірщині.
Як встановили правоохоронці, водій автомобіля Опель, 45-річний житель одного з сіл району, не впорався з керуванням –...
Кабінет Міністрів України затвердив зміни, які дають змогу громадянам зареєструвати, перереєструвати та зняти з обліку вживані транспортні засоби у центрах надання адміністративних послуг. Раніше така послуга була доступна тільки для...