Державний східноєвропейський вищий коледж розташований у невеликому історичному місті Перемишль за 17 км від українського кордону з боку Польщі.
(PWSW w Przemyślu) найближчий до України європейський вищий навчальний заклад. Минулого року ВНЗ відсвяткував своє 20-річчя, два десятиліття невпинного розвитку принесли свої плоди – більше 5000 випускників, розширення освітньої програми від трьох бакалаврських програм до 15 напрямків у 3 інститутах: технічному, гуманітарно-мистецькому, інституті суспільних наук та охорони здоров’я. Студенти з Польщі, України, Турції, Німеччини та інших країн здобувають дипломи бакалаврів, інженерів та магістрів. А від жовтня 2022 року навчальний заклад називатиметься Державна академія прикладних наук в Перемишлі.
Перемиський ВНЗ посідає 5-те місце у Польщі серед публічних професійних ВНЗ 2021 року, очолюючи рейтинг Підкарпатського регіону. Серед тисячі студентів навчається чимало українських випускників шкіл, найпопулярнішими напрямками серед українських студентів є історія, міжнародні та транскордонні відносини.
PWSW w Przemyślu розташований у історичному районі Баконьчице, серед зелені парку князів Любомирських, сам палац Любомирських теж належить до комплексу кампусів, в нім знаходиться ректорат. Розташування ВНЗ є одною з багатьох його переваг, адже усі навчальні корпуси, дом студента, бібліотека знаходяться поруч, а дістатись до ТЦ, вокзалу, центру міста та великих магазинів можна пішки. А доїхати з будь-якої частини України до Перемишля можна залізничним чи автобусним транспортом. Це місто найближче розташоване до пішохідного кордону з Польщею Шегині-Медика.
Вступ без ЗНО та посередників
Громадяни України з картою поляка навчаються у Перемишлі безкоштовно, отримуючи стипендії від 7000 до 10000 грн. Для вступу не вимагається ЗНО, для зарахування враховуються середні бали атестату. Українським абітурієнтам безкоштовно надається комплексне супроводження вступу, від консультацій щодо зменшення розходів на виготовлення апостиля атестату про середню освіту до підготовки документів на стипендії. Для першокурсників, що мають складнощі з польською мовою організовуються групи занять з польської на відповідному рівні.
Практична освіта для місцевих громад
Польща успішно реалізує децентралізацію, а за допомогою фінансування з ЄС оновила та перебудувала багато об’єктів від шкіл до доріг і мостів. Україна теж має таку можливість, адже західні області знаходяться у межах дії програми транскордонної співпраці Польща-Білорусь-Україна, завдяки якій проєкти, що служитимуть розвитку місцевих громад, можуть дістати кошти на реалізацію добрих змін. Між іншим на оновлення лікарень, розвиток інфраструктури, ремонти та обладнання для будинків культури, або на організацію культурних заходів, що привернуть туристів до громади. Але одної ідеї для отримання фінансування недостатньо – потрібно вміти розрахувати бюджет, описати обґрунтування та відповідно заповнити заявку.
Навчитись цьому можна на спеціальному магістерському курсі від PWSW w Przemyślu – транскордонні відносини. Це освітня програма ІІ ступеню, тривалістю 1,5 роки, яка розроблена спеціально для тих, хто працює, або хоче працювати у галузі міжнародної співпраці, торгівлі, логістики та бізнесу. Вікових обмежень для абітурієнтів не має. Викладацький склад підібраний з практиків, а не теоретиків відповідного профілю. Серед докторів та професорів діючі політики регіонального рівня, аналітики, керівники транскордонних проєктів, співробітники польської поліції, прикордонної служби та ін.
Для абітурієнтів з України працює консультант українською мовою, більше інформації про вступ можна отримати у Facebook: fb.com/Rekrutacja2022Polska
Запрошуємо до нас!