На Самбірщині визначилися фаворити виборчих перегонів

{jcomments off}

У Городоцькому територіальному виборчому окрузі №120, до якого входить Самбірський район, визначилася трійка лідерів парламентських перегонів. Провладну Партію регіонів представляє голова Самбірської РДА, один із найпотужніших фермерів Львівщини, житель району Іван Білак. Об’єднану опозицію представляє скандально-відома київська журналістка Тетяна Чорновол. До трійки лідерів перегонів входить самовисуванець, який позиціонує себе більшим опозиціонером, аніж представниця опозиції – Ярослав Дубневич. Маємо всі підстави стверджувати, що основна боротьба за депутатський мандат розгорнеться між Іваном Білаком та Ярославом Дубневичем.

Позиція Івана Білака заслуговує на повагу і симпатію вже тим, що політичну боротьбу він веде із відкритим забралом. Без використання всіляких маневрів із висуненям-самовисуненям, прикриттям різними опозиційними партіями чи партійками. Свій десятиліттями накопичений політичний та господарський авторитет, він поставив на відстоювання у виборчих перегонах інтересів виборців району та округу. У своїй передвиборчій кампанії Іван Білак позиціонує себе в першу чергу, як господарник та земляк жителів округу, вся господарська та політична діяльність якого нерозривно зв’язана із округом. «Тут я народився і виріс, тут мій бізнес, тут моя родина, тут поховані мої батьки і тут я житиму все своє життя», - запевняє Іван Білак. Своїм першочерговим та основним завданням у Верховній раді, вбачає розвиток агропромислового комплексу округу і відстоювання на всіх владних щаблях інтересів жителів районів, що входять до округу, розвиток інфраструктури села.

Давниця Відпочинок Рибалка

 

Ярослав Дубневич подає себе ярим опозиціонером, хоча до недавно відкрито і плідно співпрацював із владою. Свої міліонні капітали сколотив на бюджетних замовленнях. Слабкість позиції Ярослава Дубневича полягає в тому, що його клятвам в ненависті влади опозиція не вірить, а влада засумнівалася у його лояльності. Доводилось чути вислів відомого київського провладного політика, «як він буде дивитися в очі людям коли вступить у нашу фракцію». У київського достойника навіть сумніву не виникає, що Ярослав Дубневич вступить у їх фракцію - Партію регіонів.

Натомість молитовні клятви в опозиційності викликають щонайменше скепсис в середовищі опозиції, а депутат Львівської обласної ради Ірина Фаріон стверджує, що всі самовисуванці, це самозванці.

Основна ставка зроблена Ярославом Дубневичем на фінансовий ресурс. Він в буквальному смислі слова засіває округ грошима, розглядаючи виборчий округ, як об’єкт приватизації. Маючи проблеми із правоохоронними та податковими органами стосовно ведення бізнесу,  Ярослав Дубневич, життєво потребує депутатського мандату для здобуття недоторканності.  У разі отримання ним депутатського мандату, виборці, що голосували за Ярослава Дубневича, не зможуть йому дорікнути, адже свідомо продали свої голоси. Така логіка торгів панове, проданий товар поверненню не підлягає.

В силу того, що Тетяну Чорновол висунула об’єднана опозиція, вона також заслуговує на увагу. Проте, як особистість мало відома на теренах округу, а політик швидше віртуальний, аніж реальний. Образ Тані Чорновол створений в основному Інтернетом та телебаченням, якихось конкретних справ, окрім інтернет-піару та телешоу вона наразі виборцям не запропонувала. Називає себе «десантником який висадився на округ для боротьби з корупцією».  Виборцеві складно зрозуміти, , що заважає їй робити це в Києві.

Отже, маємо всі підстави стверджувати, що завдяки Ярославу Дубневичу, який долучився до «нарізки» округу та відокремлення міста Самбора  від району, подбав про відсутність сильних конкурентів, основна боротьба точитиметься між Іваном Білаком та Ярославом Дубневичем. Доведеться обирати між тим, хто захищатиме інтереси виборців округу і тим, хто за будь-яку ціну прагне захистити свій бізнес. Вибір за вами панове. Час на роздуми менше двох місяців.