Передкарпатська правда

  

Голови УГКЦ та УПЦ (КП) закликали перенести хрести з єврейського цвинтаря у Самборі

Голова УГКЦ Блаженнійший Святослав спільно із головою УПЦ (КП) Патріархом Філаретом звернулися до духовенства та міської громади Самбора щодо вшанування 100-ліття відновлення української державності на Західноукраїнських землях. Вони закликали освятити пам'ятник, встановлений на місці єврейського кладовища у Самборі, а також з урочистою відправою перенести хрести, які нині встановлені на місці майбутнього меморіалу. Про це повідомив Департамент інформації УГКЦ.

«Для належного відзначення річниці відновлення нашої державності, усвідомлення міжнародної й міжнаціональної сутності української революції та наших національно-визвольних змагань, гідного вшанування наших героїв та жертв людиноненависницьких окупаційних режимів на нашій землі, вважаємо доцільним і просимо вас зробити все необхідне для того, щоби на місці розстрілу учасників визвольних змагань за незалежність України освятити пам'ятник, споруджений згідно з погодженим з громадою проектом», - наголосили у зверненні очільники Церков.

Вони нагадали, що цьогоріч 1 листопада виповнюється 100 років Листопадового чину, здійсненого Національною радою силами Українських січових стрільців, що призвело до встановлення влади Української Держави на землях Галичини та створення згодом Західноукраїнської Народної Республіки в роки Першої світової війни.

Вони також зазначили, що цього року та на початку наступного – 75 роковини знищення нацистами представників єврейської громади міста, християн, які їх переховували, а також розстрілу українських юнаків, які боролися за незалежність України в роки Другої світової війни.

«Цей рік є дуже символічним для вшанування пам'яті українців: християн та юдеїв, які віками жили і працювали пліч-о-пліч на цій землі, і кров'ю яких вона окроплена під час двох світових воєн», - переконані голови Церков.

«Цього дня благословляємо вам з урочистою відправою перенести хрести, які нині встановлені на місці майбутнього меморіалу, на глибоко символічне місце - цвинтар Січових стрільців. Поєднуючи таким чином нашу пам'ять про драматичні події двох світових воєн на нашій землі, ми надихатимемо теперішнє покоління на захист нашої Батьківщини в дні нової агресії. Закликаємо всіх людей доброї волі об'єднатися навколо цієї надважливої справи і запевняємо вас у нашій молитовний підтримці», - йдеться у спільному зверненні очільників УГКЦ та УПЦ (КП).

Раніше предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав спільно із предстоятелем УПЦ (КП) Патріархом Філаретом 25 вересня 2017 року уже зверталися до влади і мешканців Самбора на Львівщині із словами підтримки задуму облаштувати меморіальний комплекс у районі єврейського кладовища. «Нашим прямим обов’язком є пошанувати покійних, якої б національності чи релігії вони не були. Тому ми схвально ставимося до пропозиції облаштувати на цьому місці меморіальний комплекс, який представить історію співжиття українців і євреїв в трагічний період історії нашої землі, а також належним чином вшанує жертв тоталітарного окупанта», - наголошували тоді автори документа.

https://zaxid.net/news/

Агенство з працевлаштування profitwork

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 236 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1586
Перегляди статей
4438668