Передкарпатська правда

  

На зустрічі із журналістами мер Самбора був "благий і чоловіколюбний"

Вчора, 7 листопада, відбулася традиційна зустріч представників ЗМІ із міським головою Самбора Юрієм Гамаром. Мер, як зазвичай, детатально і розлого відповідав на питання журналістів. Зокрема, розповідаючи про відставку керівника комунгоспу запевнив присутніх, що останній не виконував умов контракту, а в принципі вони розсталися мирно, подякувавши один одному за співпрацю. Новий керівник зі Львова уже живе в Самборі та успішно вникає у наші проблеми. Мер казав, що у них спільне бачення проблем міської господарки. Однак, застеріг, що у разі невиконання умов контракту, також може піти гайту слідом за колишнім.

На зустрічі йшлося про дефіцит інсуліну для самбірчан. Мер розтлумачив, що тут маху дали медики. Річ у тім, що реєстр хворих єдиний для мешканців міста, району та ОТГ, а держава недофінансувала витрати на лікарство. Проте, висловив сподівання, що спільно із районною владою, яка залишається співзасновиником ЦРЛ, вони, ближчим часом, це питання вирішать.

З приводу долі вивільнених корпусів дитячої та інфекційної лікарень мер має власне переконання, що їх потрібно зберегти для потреб медицини, теперішніх та майбутніх. Однак, остаточне рішення прийматиме погоджувальна рада керівників 9-х депутатських фракцій міської ради та представників медиків.

Значну частину розмови Юрій Гамар присвятив обговоренню стану міських доріг. Основна причина банальна, брак коштів. Юрій Гамар навів приклад із минулих років, коли на дофінансування медицини і освіти, через брак державної субвенції, із міської казни було потрачено 14 млн.грн.,а на ремонт доріг 900тис.грн.. Хоча, якби не підвела держава, ці кошти можна було б вкласти в дороги. Цьогоріч, десь недопрацювали підрядники, десь нашкодила погода, десь гаву зловила влада міста, але мер каже, що міська влада робить і буде робити все можливе і неможливе, аби врешті міські дороги привести до порядку. Наступного року придбають власний агрегат для дорожнього ремонту і позбавляться залежності від заїзджих ремонтників.

Коли зайшлося про роботу правоохоронців, міський голова розповів, що можливо у Самборі створять муніципальну поліцію. Останнє слово за депутатським корпусом при формуванні міського бюджету на наступний рік, адже міська поліція задоволення недешеве.

З приводу єврейського кладовища мер був традиційний. Проблему має вирішувати громада, духовенство і рабини. І починати потрібно не із перенесення хрестів, а з будівництва меморіалу, а там буде видно, вписуються вони в архітектурний ансамбль, або ні.

Про міжнародну співпрацю міський голова розповів, що укладено дві угоди, культурну та туристичну, із містом Ясло(Польща), що в подальшому дасть змогу приймати участь у масштабніших проектах транскордонної співпраці і залученню іноземних коштів.

Нарікав мер на вандалів які нищать саджанці у місті. Минулого року із 150 саджанців дерев поламали третину.
На зустрічі йшлося про плани на майбутнє. Юрій Гамар переконував журналістів, що є проблеми поточні, буденні, які безперечно потрібно вирішувати, але які будуть виникати завжди, а є речі, які залишаться для міста на роки. Серед основних - ремонт трибун стадіону і в подальшому доріжок та газону; капітальний ремонт Народного дому; фонтану з підсвіткою; закінчення облаштування парку із велодоріжкою; встановлення світлофору біля ТВК"Літо",а в перспективі і на перехресті вулиць Шевченка та Перемишльської; будівництво двох спортивних майданчиків на вул. Івасюка і Филипчака та інші.

Також мер закликає самбірчан активніше брати участь в обговоренні громадського бюджету, який становить 100 тис.грн..
Особливістю цієї зустрічі, як на мене, був веселий і піднесений настрій Юрія Гамара. Він просив журналістів задавати складні питання, але чи то питання для мера були не складні, які на думку журналістів мали б бути складними, чи мер був готовий до всіх питань, він продовжував жартувати навіть з районної влади, мовляв "із кимось радяться, з ким не знаю", та попередників - "купка невдоволених людей".
Найближчим часом міський голова пообіцяв публічно відзвітувати перед громадою міста за рік своєї мерської діяльності.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kluch Mobile Польські сім картки

Стисло

Канал не знайдено
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 176 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1655
Перегляди статей
4532938