Передкарпатська правда

  

У 2019 рокці монетизація субсидій відбуватиметься у три етапи.Заощаджені кошти видаватимуть споживачам готівкою

У 2019 рокці монетизація субсидій відбуватиметься у три етапи.Заощаджені кошти видаватимуть споживачам готівкою

У Міністерстві соціальної політики надали роз'яснення, яким чином 2019 року відбуватиметься монетизація субсидій для платників комунальних послуг. Про це повідомляється на спеціалізованому урядовому сайті teplo.gov.ua.

«За результатами опалювального сезону енергоощадним субсидіантам держава виплачує готівкою лише еквівалент зекономлених 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовувався для опалення, або 100 кубів газу. Таку премію за енергоефективність цьогоріч отримали понад 1,2 мільйони домогосподарств», – йдеться у повідомленні.

Уже з січня вся сума допомоги від уряду для нових одержувачів субсидії надходитиме безпосередньо на банківський рахунок субсидіанта у державному банку. Рахунок матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовувати на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

Якщо сім’я заощаджувала, за підсумками опалювального сезону залишок коштів на рахунку вона зможе використати на свій розсуд. Сума зекономлених грошей залежить виключно від родини. Найбільшою вона може бути в енергоефективних, тих, хто має добре утеплений будинок, лічильники та енергоощадний котел.

Монетизація пільг і субсидій відбуватиметься у три етапи.

З 1 січня 2019 року «живі гроші» на банківський рахунок надходитимуть тим, хто вперше звертається по допомогу. Тобто всі ті, хто подаватиме документи на субсидію у січні, вже отримуватимуть гроші на оплату комуналки на свій банківський рахунок.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, у тому числі користується допомогою в літній період. Це приблизно три мільйони домогосподарств.

З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто отримує житлову субсидію чи пільгу, отримуватиме їх готівкою.

При цьому правила надання житлових субсидій не змінюються. Розмір допомоги й надалі залежатиме лише від двох факторів — від розміру витрат на комірне та від доходів громадян. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Зазначається, що монетизація відбудеться незалежно від того, є у домогосподарства лічильник на опалення чи його немає. Розмір платіжки за тепло визначає не стільки ціна гігакалорії, скільки обсяг споживання, який вимірюється лише лічильником індивідуальним чи хоча б загальнобудинковим.

Повідомляється також, що міністерство соціальної політики фіналізувало проект постанови щодо надання пільг і субсидій у грошовій формі та найближчим часом має намір винести його на розгляд засідання Кабінету міністрів.

Раніше Кабінет міністрів надав право вибору українським сім’ям: користуватися в опалювальний сезон пільгою чи субсидією.

 

Kluch Mobile Польські сім картки

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 215 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1586
Перегляди статей
4438646