Передкарпатська правда

  

«Зниклі буси» Сергія Івануси

«Зниклі буси» Сергія Івануси

Виклики протидії російській агресії, які стоять перед Україною, вимагають вчасного та максимального наповнення державного бюджету задля зміцнення обороноздатності країни. Одним із вагомих джерел надходжень до скарбниці держави є митниця. Проте сьогодні ця структура часто нагадує «діряве решето», через яке кошти, що мали б йти на важливі суспільні потреби, великими та малими «струмками» розтікаються по приватних кишенях. Пише Leopolis.news.

Один із таких «струмків» з «глибоких контрабандистських надр» нещодавно «пробився» в публічну площину, завдяки конфлікту між контрабандистами та посадовцем митниці, який «кришував» їх діяльність.

Власник кількох мікроавтобусів з містечка Хирів на Львівщині Назар (ім’я чоловіка змінено) розповів журналістам, що 4 листопада 2018 року до нього та групи інших місцевих мешканців, які займаються дрібною контрабандою, звернувся начальник відділу митного оформлення №3 митного посту «Смільниця» Сергій Івануса, який запропонував за винагороду пропустити велику партію мікроавтобусів з товаром, без оформлення митних платежів.

Хирівські «тягали» (так місцевим сленгом називають контрабандистів, які спеціалізуються на безмитному ввезенні великих партій товарів через їх «подрібнення») зібрали до 10-ти мікроавтобусів, які завантажили в Польщі промисловою продукцією та попрямували на територію України «зеленим коридором», будучи впевнені, що їх пропустять без сплати мит. Проте під час огляду перших чотирьох транспортних засобів цього «конвою» (номерні знаки – RBI60AG, RBI05694, AC3867CO, RSA20527), працівник управління по боротьбі з митними правопорушеннями виявив порушення, і відмовився пропустити контрабандою товар, що знаходився в цих мікроавтобусах. Зрозумівши, що їм не дадуть безперешкодно ввезти контрабанду, решта мікроавтобусів розвернулась в Польщу.

Оскільки схема, за якою діють «тягали», побудована на оформленні товару на підставних осіб, що передбачає відповідну компенсацію їм поїздки, а також поверненні польською стороною податку на додану вартість – Tax Free, дрібні хирівські контрабандисти понесли прямі матеріальні збитки від «контрабандного рейсу», ініціатором та організатором якого виступив Сергій Івануса.

Група мешканців Хирова, котрі відгукнулись на заклик Івануси, звернулись до посадовця із вимогою повернення грошей, який той зібрав з них наперед, а також компенсації збитків, понесених у зв’язку із анулюванням польською стороною Tax Free за вивезений із Польщі товар.

Вимогу своїх «хирівських партнерів» Сергій Івануса проігнорував, пообіцявши їм в майбутньому «пропустити товар» на суму їх збитків.

Контрабандистів обурило нехтування Іванусою принципів порядності в особистих стосунках, коли той взяв гроші за послугу, і, не виконавши її, відмовився ці гроші повернути та відшкодувати, пов’язані із своєю пропозицією збитки.

Сергій Івануса воліє витрачати отримані від контрабанди кошти з польського боку кордону. Готель « Arlamow» на курорті Устрики Дольні(на фото).

Проте у вчинку начальника відділу митного оформлення №3 митного посту «Смільниця» є не лише етичний аспект, а й правовий. Зробивши невдалу спробу організувати контрабандне ввезення товарів в Україну, Сергій Івануса вступив в конфлікт із законодавством України – насамперед із «Законом про запобігання корупції».

Розповідь хирівського контрабандиста Назара залишалась би нічим не підтвердженою розповіддю, якби Івануса не залишив документальні свідчення своєї корупційної афери. Після того, як начальник відділу митного оформлення зрозумів, що працівник управління по боротьбі з митними правопорушеннями не дасть йому безперешкодно пропустити в Україну контрабанду з перших чотирьох мікроавтобусів, він розвернув їх у Польщу, хоча згідно із законодавством та митними правилами(cтаття 471 Митного кодексу України), мав скласти протоколи про порушення, затримати товар, який намагались незаконно ввезти в Україну та оформити «картки відмови».

 

Контрольні талони, які засвідчують спробу проходження «зеленим коридором» на митному посту «Смільниця» 4 листопада 2018 р. чотирьох мікроавтобусів, на які начальник відділу митного оформлення Івануса був зобов’язаний скласти протоколи про порушення митних правил, «картки відмови», а також затримати контрабандний товар.

Всього цього Івануса свідомо не зробив. Не врахувавши, очевидно, що не все так «просто» на кордоні, і, оскільки, в’їзд чотирьох мікроавтобусів вже був зафіксований прикордонниками, які здійснювали паспортний контроль, прибуття цих транспортних засобів на митну територію України «зеленим коридором» зафіксували і митні інспектори.

Контрольні талони з підтвердженням цього факту вилучити неможливо, оскільки тоді не збігатиметься «баланс» транспортних засобів, що перетнули кордон, відповідно до документації прикордонної та митної служб.

Важко сказати, що спонукало Сергія Іванусу до такої поведінки – чи то фахова безграмотність, чи то впевненість у власній безкарності, ґрунтована на протекції начальника митного посту «Смільниця» Олександра Уманця – представника «вінницького десанту» на Львівській митниці, якому Сергій Івануса навіть винаймає, по сусідству із своїм, номер в готелі у Смільниці.

У будь-якому випадку, доля чотирьох мікроавтобусів, які 4 листопада 2018 року «випарувались» зі Смільницької митниці, не залишивши по собі документальних і матеріальних слідів у вигляді протоколів про порушення, «карток відмов» та затриманого товару, але зафіксованих в незаконно анульованих Іванусою контрольних талонах, які засвідчують спробу проходження цих мікроавтобусів «зеленим коридором», цілком може виявитись цікавою не лише читачам Leopolis.news, а й правоохоронним органам, які займаються боротьбою з корупцією в Україні. Особливо в умовах воєнного стану.

Віктор ОРЛОВСЬКИЙ

Редакція Leopolis.news готова розмістити коментарі усіх згаданих у матеріалі дійових осіб.

Kluch Mobile Польські сім картки

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 219 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1575
Перегляди статей
4417822