Передкарпатська правда

  

У Новоміській ОТГ збудують Нью-Васюки

У Новоміській ОТГ збудують Нью-Васюки

Публікуючи інформацію про придбання Новоміською ОТГ кросовера Renault Duster за півмільйона гривень не сподівалися, що доведеться глибше вникати у цю тему. Однак, після коментаря голови Новоміської сільської ради Петра Куляса для Zaxid.net., доведеться написати докладніше про будівництво Нью-Васюків, чи то пак, ковбойського містечка у селі Грабівниця, що за три кілометри від Нового Міста.

Добродій Куляс запевняє, що придбали кросовер коштом Євросоюзу у рамках проекту «COWBOYky: Український дикий захід» та ініціативи «Мери за економічне зростання», який стартував 1 травня і розрахований на три роки.

Уже сама назва проекту "Український дикий захід», ковбойське містечко викликає здивування, до чого тут ковбої і, чи дикі люди живуть у Грабівниці? Менше з тим, ініціатива «Мери за економічне зростання» справді має результат для Новоміської ОТГ, яка за підсумками 2017 року посіла 364 місце з 366 громад України.

Дальше - більше, мовляв у єврогранті окремим рядком прописані кошти для придбання автомобіля і інакше їх потратити не можна, але можна було придбати Деу Ланос, або, якщо це для ковбоїв з Грабівниці, то вже б пасував Хаммер. Ключовою фразою у коментарі "мера за економічне зростання" і для розуміння, є зізнання, що кросовер залишиться на балансі сільської ради. Здогадайтеся з першого разу, чию дупу він возитиме, перепрошую, котрого ковбоя.

Для кращого розуміння, що хочуть збудувати у селі Грабівниця та для чого придбали кросовер мусимо подати розлогу цитату Петра Куляса для Zaxid.net.

"Стилізоване під бойківську автентику ковбойське містечко у селі Грабівниця, що входить до Новоміської ОТГ, створюють від травня 2018 року. За словами Петра Куляса, зараз там займаються проектами сироварні та пекарні, в яких туристи зможуть детально подивитися, як виглядає виробництво.

Загальна вартість проекту «COWBOYky: Український дикий захід» – 1 млн євро, при цьому 90% цієї суми виділяє Євросоюз. Основна локація проекту буде розташована на території колишнього колгоспу у селі Грабівниця, розташованому за чотири кілометри від кордону з Польщею. На закинутій ділянці площею 6,6 га планують збудувати готель, ресторан, розважальні об’єкти туристичної інфраструктури".

Зацікавившись таким масштабним проектом у богом забутій Грабівниці, нехай жителі села не ображаються, адже живуть на дикому заході, ми натрапили на детальнішу інформацію на сторінках цього ж Zaxid.net. У планах місцевих селян розважати туристів катанням на конях, бричках та ковбойському мініпоїзді, екскурсійними та веломаршрутами, гастрономічним туризмом, пише Zaxid.net.

Коні, брички і ровери то ще півбіди, а от ковбойський потяг, який возитиме туристів до Самбора і назад - це вже щось!

"Готуються різноманітні туристичні маршрути: історичний – для ознайомлення з краєм і сусідніми селами, активний пригодницький, а також сільськогосподарський. Туристів возитимуть на сироварню, пасіку, парники, пекарню, сушарню для овочів і фруктів, майстерню морозива. На цих об’єктах відвідувачі побачать, як виробляється продукція, зможуть відвідати майстер-класи, продегустувати та купити натуральні продукти.

Також буде створений туристично-інформаційний центр, зареєстрована місцева торгова марка «COWBOYky», розроблений дизайн бренду і відповідна продукція.

Для залучення у розвиток регіону місцевого населення, яке потерпає від безробіття, планують відкрити Школу місцевого економічного розвитку. У ній навчатимуть молодих людей, яких після цього працевлаштують у туристичному секторі та дотичних до нього. Новоміська ОТГ розраховує створити щонайменше 50 нових робочих місць у рамках проекту", повідомляло у травні Zaxid.net.

Слід зазначити, що насторожує кошторис проекту. Грант 1 млньйон євро і 90% фінансує Євросоюз, а 10% - місцевий бюджет. Звідки у бюджеті знайшли 100 тисяч євро також викликає сумнів, адже доходи громади за 2017 рік становили 1,7 мльйона, але гривень.

І що тут скажеш, інакше як Нью Васюки не назвеш. Для прикладу у Хирові свого часу народний депутат Андрій Лопушанський на території колишнього військового містечка збудував туристично-оздоровчий розважальний комплекс. Щось не пригадую, щоб там туристи валом вали і це Хирів. а не "дикий захід". Поблизу Старої Солі, при дорозі, діє відпочинковий комплекс «Saltzbоrk», який завдяки розвагам, ресторану та креативному власнику користується увагою туристів. До речі обидва заклади свого часу горіли.

У цій публікації не йдеться про формальність, можливо із паперами там все гаразд, але коли доходи становлять 670,5 грн на людину(передостаннє місце серед громад України) і не вистачає на ліки сиротам, то будівництво ковбойських містечок на мільйони євро викликає, принаймні, сумне здивування.

На фото: ковбойський залізничний вокзал із дикого заходу уже є, а от із потягом, який курсуватиме до Самбора, наразі проблематично.

ДОВІДКА :збудуємо Нью Васюки - крилатий вислів Остапа Бендера.

Агенство з працевлаштування profitwork

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 158 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1575
Перегляди статей
4417787