Передкарпатська правда

  

Встановлення лічильників газу для населення є обов'язком облгазів, – Верховний суд

Встановлення лічильників газу для населення є обов'язком облгазів, – Верховний суд

Верховний суд України постановив, що газорозподільні організації зобов'язані безкоштовно встановити газові лічильники всім споживачам. Про це повідомили у прес-службі суду у вівторок, 5 грудня.

Повідомляється, що обов'язок встановити газові лічильники покладено на газорозподільні організації. Відповідне фінансування вже закладено в тариф на оплату спожитого газу у відповідності зі ст. 6 закону України від 16 червня 2011 року № 3533-VI «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

Фізичні особи звернулися до суду з позовом до ПАТ «Криворіжгаз» про визнання права на забезпечення та встановлення індивідуальних газових лічильників у квартирах кожного з позивачів як побутових споживачів за рахунок ПАТ «Криворіжгаз». Встановлено, що позивачі є побутовими споживачами природного газу, а відповідач - оператором газорозподільної мережі, виконавцем комунальної послуги. Позивачі приєдналися до договору поставки природного газу на невизначений термін, оскільки щомісяця споживають природний газ і щомісяця оплачують рахунки за споживання.

В установлених тарифах на газопостачання були передбачені видатки на встановлення індивідуальних лічильників газу. Суд постановив, що ПАТ «Криворіжгаз» зобов'язане надавати оплачені позивачами послуги, в тому числі зобов'язане забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах, в яких газ використовується тільки для приготування їжі, - до 1 січня 2018 року, оскільки розгляд справи по суті завершився до внесення змін щодо строку встановлення лічильників таким споживачам.

Відмова встановити індивідуальні лічильники позивачам суперечить вимогам законодавства, порушує їх права як споживачів. З урахуванням вимог ст. 5 ЗУ від 12 травня 1991 року № 1023-XII «Про захист прав споживачів», ст. 2 ЗУ від 24 червня 2004 року № 1875-IV «Про житлово-комунальні послуги» право позивачів на встановлення індивідуальних лічильників газу не може бути порушене.

 

 

Добробуд Сколе деревяний зруб

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 139 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1575
Перегляди статей
4418142