Передкарпатська правда

Ігор ГАРАСЬ: «Важливо, щоб важко зароблені за кордоном гроші люди вкладали тут у власний бізнес, з якого потім жили б»

Провадити бізнес у наш час доволі непросто, особливо у районах, які традиційно і приречено називають депресивними. Ми вирішили започаткувати серію матеріалів про те, як живеться нині підприємцям, наприклад, на Старосамбірщині. І не заради їхньої реклами, а для того, аби показати, що, коли захотіти, то можна і тут ставати успішним. Першим на редакційну філіжанку кави запросили керівника ТзОВ «Чумак» Ігоря ГАРАСЯ. Цю, з дозволу мовити, торгово-виробничу структуру знаємо давно - близько двадцяти років. І у той час, коли багато хто встиг вклякнути, «чумаки» тримаються. Ми домовилися з паном Ігорем, що відповідатиме на усі запитання, навіть такі, які йому можуть не сподобатися.

-Для знайомства: що таке нині ТзОВ «Чумак»?

-Я б не сказав, що ми велика фірма, ми радше звичайне і невелике підприємство, порівнюючи з тими структурами, які є нині в Україні. А станом на сьогодні, «Чумак» - це меблева фабрика в Нижанковичах, яка виготовляє меблі на замовлення для багатьох областей України, мережа продуктових магазинів, яких маємо нині півсотні. Це - в межах 120 працівників, влаштованих на підприємстві «Чумак», та більше сотні, які зараховані як фізичні особи-підприємці. В рік сплачуємо більше 2 мільйонів гривень різних податків.

-Нинішні роботодавці бідкаються, що їм бракує робочої сили. Бракує не тому, що її нема в принципі, а тому, що власники не можуть давати достойну зарплату. А у вас з цим як?

-Я не вірю, що в Україні є роботодавці, які б не хотіли платити достойну зарплату своїм працівникам і тішитися з того, що працівники виїжджають на заробітки за кордон. Інше питання, чи є можливість? А можливість залежить від наших знань, вмінь управляти процесом і від економічної ситуації в Україні.

-Я чомусь переконаний, що Ігор Гарась - людина не з бідних і представляє когорту, яку люб’язно та авансом називаю «олігархами». Питання в принципі: чи не вважаєте ви несправедливим те, що у багатих підприємців працюють не зовсім заможні працівники. Мав би бути певний паритет.


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /var/www/cdprpra2171/data/www/prpravda.in.ua/templates/prpravda/functions.php on line 199
Добробуд Сколе деревяний зруб

-Сьогодні людина, яка має 4 бусики і перекидує товар туди-сюди, значно багатша, ніж я. Тому питання заможності доволі відносне… Я не бідний, найперше тим, що маю прекрасний працелюбний колектив добрих фахівців, маю надійних друзів, чудову сім’ю. А по суті вашого запитання, згідний, що має бути певний паритет, але навіть не знаючи вашого питання, сказав раніше: кожен підприємець хотів би платити високу зарплату і мати авторитет в суспільстві, але не так все просто.

-Знаю, що довелося закрити до десятка крамниць «Чумака», які ви відкривали. Не витримуєте конкуренції?

-Всім здається, що вести бізнес - це просто. Насправді, він вимагає багато знань, зусиль, вмінь, навичок, досвіду і всього іншого… Але нас цьому не вчили… Навіть я, маючи певний досвід праці у підприємництві, все одно постійно вчуся. І якщо ми закриваємо крамниці, значить не вміємо правильно працювати… Бо скаржитися нема на кого. Можемо говорити, що десь за кордоном платять більшу зарплату, що в Україні погана економічна ситуація, але в той же час в Україні є успішні підприємства. Значить, і у нас можна вести бізнес… Але треба це робити правильно, для цього треба вчитися і працювати над собою… І якщо ми закрили лише 10 магазинів, то не все так погано…

Це, так би мовити, чисто теорія. А зараз практика - магазини закриваються і з тієї простої причини, що падає купівельна спроможність і купувати у принципі нема кому, бо люди виїжджають за кордон. Але поруч з тим, намагаємося зробити все для того, щоб люди, які не хочуть їхати туди, могли жити і працювати на рідній землі.

-Нині підприємства, щоб вижити, відкривають на своїй базі по кілька «фізичних осіб». Грубо кажучи, рятуються від драконівського оподаткування. Ви вважаєте, що це правильно?

-Це неправильно. Правильно було б, якби усі підприємства в Україні були в однакових умовах. Але якщо країна створила різні умови, то підприємства мають право їх використовувати. Тим паче, це не є порушенням закону.

-Ви працюєте на певних територіях, надаючи послуги, сплачуючи податки. Чи не вважаєте ви і якщо вважаєте, то у яких розмірах, власними доходами треба ділитися з громадами. Наприклад, участь у соціальних проєктах, подарунки школам, ремонти доріг і так далі?

-Завдання підприємств - створювати робочі місця і сплачувати податки, а місцеві органи самоврядування мають бути зацікавлені у тому, аби таких підприємців було якомога більше. І це дасть розвиток тому чи іншому регіону. Коли я був у повіті Ясло, війт просив нас перенести свій бізнес у їхню Польщу, бо вони думають про розвиток свого краю, чого ми не відчуваємо тут, у рідній Україні… Попри це ми систематично виділяємо кошти на різні соціальні проєкти населених пунктів, де маємо свої магазини. З останнього - перерахували 10 тисяч гривень на співфінансування освітлення вулиць в селі Пацьковичі.

-Стається так, що люди, досягнувши статків та суспільного становища, починають йти в політику, себто у депутати. Політика шкодить бізнесу, чи допомагає? Пригадую, ви свого часу були депутатом районної ради… Нині ваш колега по праці, громадський діяч Василь Деркач начебто потрапив у товариство людей, які претендують на посаду голови Старосамбірської РДА. Це ваша намова, чи його бажання?

-Однозначно переконаний, що політика шкодить бізнесу. Це зовсім різні принципи співіснування, бо якщо ти в бізнесі будеш обманювати, ти не станеш бізнесменом, а якщо в політиці говоритимеш правду, то не станеш політиком. І тут треба вибирати, що тобі ближче до душі. Мені ближче перше. Щоб поєднувати перше і друге, треба бути геніальним, тому так мало успішних політиків-бізнесменів. Неодноразово і Василю Деркачу говорив про те, що політика відволікає його від насущних питань підприємства, від його власного життя і навіть від сім’ї. Але кожен вправі вибирати свій шлях.

-Якими мають бути стосунки між сучасними підприємцями та місцевою владою. Ви хочете, щоб вона не заважали вам, чи чекаєте від них підтримки?

-На мою думку, правильно було б, якби місцеві органи управління синхронізували усю підприємницьку діяльність у тому чи іншому регіоні. Їхнє завдання проводити збори, семінари, обговорювати стратегії розвитку місцевих громад, організовувати поїздки людям, які б хотіли займатися бізнесом, в країни ЄС для вивчення їхнього досвіду. Запрошувати з-за кордону фахівців, які б допомагали організовувати місцевий бізнес. В результаті, будь-який розвиток підприємництва на території приводить до розвитку тієї ж території і надходження в бюджет. І тоді менша кількість людей поїде за кордон.

-Пане Ігоре, протягом нашої розмови ми не раз згадували закордоння. У зв’язку з цим - як ви ставитеся до того, що наші люди їдуть до Польщі чи в інші країни на заробітки.

-Звичайно, це погано, але і у цьому бачу позитив. Це хороша нагода для людей побачити, як живе цивілізований світ, побачити, як працюють люди за кордоном, перейнятися новим досвідом, знаннями та підкріпити сімейні бюджети. А знання, отримані за кордоном, потім можна використати для розвитку власного бізнесу у містах і селах. Люди заробляють гроші там, але використовують їх все ж таки тут, купуючи продукти, будматеріали, навчаючи своїх дітей у вищих навчальних закладах. Тому, я дивлюся на ці процеси позитивно. Але хотілося б, щоб люди, які повертаються з-за кордону, крім інших своїх видатків, вкладали важко зароблені гроші у власний бізнес, який в подальшому приносив би їм дивіденди.

Роман ІВАНЧУК.

Передкарпатська правда

Стисло

24
лют.2020

Дубневича звільнили з лабет електронного браслета

"Вищий антикорупційний суд нарешті визнав безпідставним подальше застосування електронного браслету до народного депутата Ярослава Дубневича та відмовив у продовженні дії відповідного обов'язку, на чому наполягали НАБУ та САП. Слідство так...

24
лют.2020

Ковалів розводитиме фазанів

У Самбірському районі поблизу села Міжгайці у місцевому урочищі запустили 135 фазанів. Один з ініціаторів акції депутат Самбірської райради Володимир Ковалів розповів коресподенту Гал-інфо, що "у цьому урочищі понад тисячу...

24
лют.2020

Гірьовики Самбірського району другі в області

Наприкінці минулого тижня у Національному університеті "Львівська Політехніка", відбувся Кубок Львівської області з гирьового спорту. У змаганнях взяли участь понад півсотні учасників. У командному заліку перше місце виборола команда Національної академії...

23
лют.2020

У Старосамбірському районі поліцейські вилучили більше 60 колод немаркованої деревини

Співробітники Старосамбірського відділення поліції 20 лютого, під час відпрацювання території обслуговування, на двох лісопилках, розташованих у селі Тур’є, виявили 61 колоду деревини породи ялиця та сосна. Про це повідомляє відділ...

23
лют.2020

На Самбірщині в пожежі загинув чоловік

22 лютого о 04:13 у с. Корничі Самбірського району, в дерев'яному житловому будинку, критому шифером, виникла пожежа. Про це повідомляє департамент з питань цивільного захисту населення Львівської обласної державної адміністрації. На...

22
лют.2020

Домчак створить парк у Дублянах

Рішення щодо створення Дублянського парку на Самбірщині депутати розглянуть на наступній сесії Львівської облради. Про це йдеться у проекті рішення, підготовленому для розгляду на наступній сесії , яке зареєстрував голова комісії...

22
лют.2020

Для Самбірської ЦРЛ райрада придбає комп’ютери

На черговій сесії Самбірської районної ради депутати затвердили цільову програму «Придбання комп’ютерної техніки для комунального некомерційного підприємства «Самбірська центральна районна лікарня». Сума становить 100 тисяч гривень завдяки розподілу залишку коштів районного...

21
лют.2020

На Турківщині відбудеться фестиваль “САЛА”

У народному домі села Комарники Турківського району відбулась виїзна нарада щодо підготовки проведення фестивалю «САЛА» в селі Комарники. Як розповів кореспондент Гал-інфо, мета проведення фестивалю: підтвердження давньої традиції українського народу, що...

20
лют.2020

На Самбірщині утворено громадську організацію «Самбірська спілка родин Новітніх Героїв України»

У Самбірському районі члени сімей загиблих учасників АТО обєдналися у громадську організацію «Самбірська спілка родин Новітніх Героїв України» Таке рішення було прийнято 18 лютого 2020 року під час зустрічі голови Самбірської...

19
лют.2020

У Старосамбірському районі згоріли літня кухня, гараж та легковик

18 лютого о 13:52 до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу в с.Кобло, Старосамбірського району. Про це повідомляє пресслужба ГУ ДСНС України у Львівській області. До місця пожежі було негайно направлено пожежно-рятувальне...

19
лют.2020

ЛОДА продасть землю у Старосамбірському і Турківському районах

У середу, 26 лютого, відбудуться аукціони з продажу права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної форми власності (за межами населеного пункту). Про це повідомляє пресслужба ЛОДА. Земельні аукціони проведуть за адресою:...

18
лют.2020

У Нижанковичах ущент згоріла господарська будівля

17 лютого о 21:35 на диспетчерський пункт «служби порятунку 101» надійшло повідомлення про пожежу в смт. Нижанковичі на вул. Костюшко 101, горить господарська будівля площею 40 кв м. Про це...

17
лют.2020

У Старосамбірському районі втопився чоловік

Вчора, 16 лютого, у місцевому ставку села Чаплі Старосамбірського району виявлено тіло мертвого чоловіка. Про це повідомляє департамент з питань цивільного захисту населення Львівської ОДА. Тіло чоловіка у ставку виявили та...

17
лют.2020

У Старосамбірському районі затримали понад 20 тис. контрабандних таблеток спортивного харчування

У пункті пропуску «Смільниця» митники затримали 40-річного мешканця Львівщини, який повертався з Польщі та віз у мікроавтобусі «Мерседес» контрабанду таблеток спортивного харчування. Цього року він попався вже вдруге. Як повідомляє Галицька...

15
лют.2020

Шара закінчилась. Карантин скасували. У понеділок – до школи!

Рівень захворюваності на грип та ГРВІ досі залишається актуальним. Комісія з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій Самбірського міськради продовжує моніторити ситуацію. Медики відзначають спад рівня захворюваності вдвічі. Якщо за минулий...

15
лют.2020

Депутати Самбірської міськради у передвиборчий рік подбали про зуби виборців

Депутати Самбірської міської ради своїм рішенням виділили 100 тисяч бюджетних гривень на протезування містян.  За словами міського голови Юрія Гамара ці кошти виділені виключно для пільговиків, які є жителями міста Кошти...

14
лют.2020

У Старосамбірському районі затримали поляка на краденому у Німеччині авто

У пункті пропуску «Смільниця», що на українсько-польському кордоні, прикордонники Мостиського загону затримали іномарку, яка перебувала у міжнародному розшуку. Про це повдіомляє Західне регіональне управління ДПСУ. База даних Інтерполу спрацювала щодо автомобіля...

14
лют.2020

Самбірський суд судитиме бойка з Турки за патрони

Самбірська прокуратура скерувала до суду справу щодо чоловіка, який незаконно зберігав боєприпаси до вогнепальної зброї. Про повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області. У 29-річного жителя Турківського району вилучено 54 патрони, серед...

11
лют.2020

Підозрюваних у грабежі мешканців Самбора судитимуть

Під керівництвом Самбірської місцевої прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт у справі двох мешканців Самбіра, які пограбували чоловіка. Повідомили у прес-службі прокуратури Львівської області. 27 січня місцевий житель звернувся до відділку...

09
лют.2020

На Самбірщині у криниці знайшли тіло 45-річного чоловіка

У селі Никловичі Самбірського району 9 лютого у криниці знайшли тіло 45-річного чоловіка. Як розповіла ZAXID.NET речниця ГУНП у Львівській області Світлана Добровольська, уранці правоохоронці отримали повідомлення про те, що...

Бруківка Франц Брук

На сайті 396 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
2294
Перегляди статей
5552450