Традиційно 27 вересня, у День Воздвиження Чесного та Житвотворного Хреста, у Лаврівському монастирі святого Онуфрія, що на Старосамбірщині, відбудеться Відпуст. Розпочнеться він 26 вересня увечері – о 18 год. Відбудеться Вечірня та Хресна дорога з розважаннями, які проведе магістр Крехівського новіціату о. Йоан Лубів, а також – Свята Літургія. Святкування у п’ятницю розпочнуться о пів на 11 ранку з Утрені, а опісля, під час Святої Літургії відбудуться облечини в монашу одежу – габіт. Уперше чернечий одяг вдягне Мирон-Остап Михайлів, який народився у Самборі. За словами настоятеля Лаврівського монастиря о.Атанасія, це важлива подія у житті цієї чернечої обителі, адже обряд облечин тут відбудеться вперше з часу відродження монастирського життя у Лаврові у 1993 році. У суботу, 28 вересня, з нагоди 1025-ліття хрещення України-Руси відбудеться Проща, присвячена Року віри.
Маршрут прощі – Стара Сіль- Лаврів. Розпочнеться шлях прочан о 8 ранку у смт. Стара Сіль зі Служби Божої у церкві Святої Параскеви П’ятниці, зведення якої датують ХVIст. Прочан просять мати з собою молитовник, вервицю, накидку-дощовик, горнятко, теплий одяг та особисті медикаменти. Завершиться проща Службою Божою у Лаврівському монастирі св. Онуфрія.
- Йосип Маланяк
- Культура
- Перегляди: 12851


У Львівській обласній раді визначено переможців щорічного обласного конкурсу «Екологічно чистий населений пункт».Це рішення прийнято на сесії сьогодні, 17 вересня - повідомляє ZIK. Конкурс відбувався у чотирьох категоріях. Відрадно, що у третій категорії, серед селищ області друге місце посіла Старосолянська селищна рада, а у четвертій, серед сіл, третє місце посіла Новоміська сільська рада. Слід зазначити, що за рішенням конкурсної комісії перші місця не присуджували нікому. У коментарі для "Прикарпатської правди", голова Старосамбірської районної ради Орест Бонк розповів, що насамперед це заслуга мешканців цих населених пунктів, голів місцевих громад та радника райради Тетяни Завірюхи. За результатами конкурсу Стара Сіль отримала - 70 тис. грн, а Нове Місто - 20 тис.грн.. Швидше за все, у Старій Солі, гроші витратять на облаштування відомого джерела природної цілющої води в районі Дуднавки. А загалом це приємна новина для всього району.
Депутатам Самбірської міської ради доволі часто доводиться потрапляти у халепу із газетними публікаціями про власну депутатську діяльність. На відміну від депутатів, у кожному номері газети міської ради мерське прізвище згадується по кільканадцять раз і лише з позитивної точки зору. За всю каденцію мера жодної критики на його адресу.Для прикладу наведемо факт із СШ №7. На шкільному подвірї облаштували сучасний баскетбольний майданчик. Міська рада виділила 96 тис.грн.. Завдяки депутату Львівської обласної ради Тарасу Федаку із обласного бюджету надійшло 50тис.грн. До речі, це єдиний цьогоріч мікропроект у місті за спільного фінансування міського та обласного бюджетів. Також, Тарас Федак презентував школі мультимедійний проектор. До спорудження баскетбольного майданчика та облаштування шкільного подвіря долучилися депутати міської ради Роман Пицик, батько та син Каратники, Роман Барна, Іван Денькович, Руслан Гнатик.
Cуміш гебельсівщини і совєцького агітпропу, поширена в сюжеті програми "Гроші" на каналі "1+1" 2 вересня 2013 року, просто шокує. Це чергова хвиля інформаційного бруду, який щодня виливається зі сторінок, радіохвиль та телеекранів олігархічних ЗМІ. Мета цієї знавіснілої дифамаційної кампанії – дискредитувати єдину дієву національну силу в парламенті. Сюжет – поза такими поняттями, як журналістські стандарти, европейські норми, професійна етика, збалансованість інформації. Все побудовано за принципом: "що більша брехня – то охочіше в неї повірять".