Передкарпатська правда

  

Бізнес

У Самборі мають створити окружний суд. Турка проти

В Україні розпочинається процес оптимізації місцевих судів. Замість міських та районних судів, відповідно до закону «Про судовий устрій та статус суддів», мають бути створені окружні суди. У Львові пропонують замість шести районних судів створити три окружні, а 23 місцеві суди в області об’єднати у вісім окружних. Про майбутню оптимізацію місцевих судів в інтерв’ю ZAXID.NET розповів начальник територіального управління Державної судової адміністрації у Львівській області Віктор Дейнека. Планується створити Самбірський окружний суд, який обслуговуватиме Самбірський, Турківський, Мостиський та Старосамбірський райони. У ньому працюватиме 19 суддів. В. о. голови Турківського районного суду Тетяна Строна оприлюднила звернення, в якому пропонує створення об’єднаного суду для Турківського та Старосамбірського судів, посилаючись на складний стан доріг у гірських районах області і труднощі для мешканців Турківщини їздити у м. Самбір. Кількість суддів для окружних судів визначена у 10-12 осіб.

Пропозиція Турківського суду не може бути підтриманою, оскільки внаслідок об’єднання лише із Старосамбірським судом, вони не можуть створити 12-складовий суд, а в такому випадку не йдеться про якісні зміни і справжнє реформування. Приміщення судів на місяцях залишаться, хоч будуть перейменовані, і вони працюватимуть.

Наприклад, мешканець Турки захоче подати позовну заяву, для цього йому не потрібно буде їхати у Самбірський окружний суд. У Турці приймуть заяву, документи, та відправлять у Самбір для авторозподілу справи. І якщо навіть ця справа випаде судді, який працює у Мостиськах, то він має їздити у Турку для розгляду цієї справи. Більше будуть їздити судді, а не люди до судів. Якщо ж хтось захоче потрапити на прийом до голови суду, тоді вже треба буде їхати у те місто, де розташований окружний суд.

Внаслідок оптимізації у судах першої інстанції очікується запровадити спеціалізацію серед суддів. Частина суддів розглядатиме цивільні справи, частина – кримінальні. Таким чином, вони ставатимуть кращими спеціалістами у певній сфері

Kluch Mobile Польські сім картки

Стисло

Громадська інформаційно-розслідувальна мережа
FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 223 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1586
Перегляди статей
4439191