Передкарпатська правда

  

Бізнес

Поради для поїздки в Польщу

Якийсь час тому мій товариш прийняв рішення поїхати до Польщі на роботу. Ви вже отримали робочу візу, чи маєте на меті в'їхати до Польщі по біометричному паспорту на підставі угоди про безвізовий рух, це перше з чим ви зіткнетеся. Припустимо, що набір документів, який є необхідним для перетину кордону з Європейською Унією та для легального працевлаштування у Польщі - у вас є. Отже, з чого ви розпочнете свій шлях?

Наведу тут деякі типові помилки та прорахунки людей, що приїжджають до Польщі на роботу.

 Ви потурбувалися про телефонний чи інтернет-зв'язок?

Розповсюджена помилка що виникає, в більшості випадків, через легковажність. Здається - нічого складного в тому, щоби відкрити інтернет-сторінку свого оператора мобільного зв'язку (для людей спортивних доступна опція "Дійти до найближчого салону оператора мобільного зв'язку") й підключити на свій номер послуги: "дешевий роумінг", "дешеві дзвінки закордоном", "дешевий інтернет закордоном" тощо. Назви послуг можуть мати різні варіації, в залежності від рівня фантазії маркетологів оператора мобільного зв'язку. Але загальна суть полягає у тому, щоби підключити послугу голосового або інтернет-зв'язку на спеціальному, більш дешевому тарифу. Сьогодні у більшості операторів мобільного зв'язку можемо побачити пропозиції таких послуг.

Ще варіант - придбати стартовий пакет польського мобільного оператора у себе в рідному місті, перед тим як виїжджати до Польщі. Наприклад, деякі польські оператори через своїх аґентів в Україні (це можуть бути навіть водії автобусів, що прямують до Польщі) розповсюджують свої стартові пакети. Але, пам'ятайте, що польський оператор зобов'язаний реєструвати сімкарту на паспортні дані абонента.

Завчасне вивчення цього питання дозволить заощадити вам, вашим близьким, аґенту, який вас делегує та аґенту який вас зустрічає - добрий шмат психічного здоров'я.

Пам'ятайте, що навіть коли ви дістанетеся вокзалу у місті призначення в Польщі й придбаєте стартовий пакет (в Польщі кажуть "starter") місцевого мобільного оператора - ви, в більшості випадків, не зможете одразу скористатися послугами зв'язку. Річ у тім, що реєстрація нового абонента в мережі може потривати від півгодини до двох годин.

На всіх великих і середніх вокзалах в Польщі ви матимете можливість скористатися з безкоштовного бездротового інтернету.

Щоправда, не всім вдається підключитися до нього за першим разом. Зазвичай, підключення виглядає наступним чином:

 на своєму смартфоні ви заходите в налаштування й активуєте (вмикаєте) wi-fi,

• у переліку мереж, які "побачить" ваш смартфон, знайдіть, наприклад, мережу вокзалу (PKP), оберіть її та трохи зачекайте не впроваджуючи жодних маніпуляцій з смартфоном,

• у верхній частині екрану смартфону появиться символ бездротового з'єднання і знак питання - клікніть на це повідомлення,

• автоматично запуститься браузер смартфону з сторінкою підключення до послуги бездротового безкоштовного інтернету,

• щоби активувати з'єднання, підтвердіть умови використання безкоштовної послуги бездротового інтернету.

• Вітаю - ви підключились! Але тільки на півгодини. За півгодини процедуру треба буде повторити.

Наступна помилка, фактично, випливає з вже наведеної вище -

 

Ви користуєтесь смартфоном?

Мабуть, не варто довго пояснювати, що в сьогоденні смартфон - це можливість не лише недорогого (а подекуди й геть безкоштовного) зв'язку завдяки різноманітним месенджерам (WhatsApp, Telegram, Messenger, Viber), але й можливість за допомогою мобільних застосунків:

• Дізнатися про розклад руху міжнародного/міжміського транспорту (e-podróżnik.pl; Rozkład Kolejowy PKP);

• Дізнатися про розклад руху міського транспорту (Jakdojade: rozkłady jazdy MPK);

• Знайти хостел або готель (Booking.com);

• Проводити операції з рахунком вашого банку;

• Проводити операції з рахунком, який ви відкриєте у польському банку (це суттєво збільшить ваші можливості й допоможе заощадити, здійснюючи інтернет-закупи. Наприклад - купуючи квитки на сайті перевізника);

• Встановіть застосунок українського мобільного оператора та польського мобільного оператора - з їх допомогою ви зможете гнучкіше налаштувати тарифний план та послуги, й не переплатите зайвого за послуги, якими ви не користуєтесь;

• Перекладати з польської мови на українську і навпаки (перекладач Google);

• Помістити в закладки браузера на своєму мобільному пристрої сайт www.worksol.pl - не залежно від того, через яку аґенцію (чи самостійно) ви їдете до Польщі на роботу. Інформація на даному сайті допоможе вам відповісти на ті чи інші питання легального працевлаштування й легального перебування в Польщі. А консультанти даної аґенції (телефони яких вказано у розділі "Контакти") завжди запропонують вам на вибір декілька вакансій у перевірених працедавців або допоможуть в ситуації легалізації вашого перебування на території Польщі.

 

Ви вивчили кілька основних слів на польській мові?

Можливо, у когось викликає подив, що і сьогодні є люди, які їдуть до Польщі, цілком покладаючись на "якось буде" у питанні комунікації. Проте, такі люди є.

Від моменту прийняття рішення їхати до Польщі, до того моменту, як людина рушила у напрямку західного кордону в середньому минає 3-4 місяці. Близько 100 днів. Навіть, якщо вчити одне слово раз в три дні - запас в 30 найуживаніших слів вам гарантовано. І, звісно, вивчаючи слова, ви паралельно засвоюєте правила читання, що дуже і дуже допоможе вам в подальшому.

Якщо би ви хотіли перевірити наскільки ви здатні зрозуміти польську мову у побуті - знайдіть в інтернеті, наприклад, відомий фільм "Ва-банк" в оригіналі, без перекладу. Річ в тім, що в стрічці використано ще аналоговий звук, без застосування сучасної "цифрової очистки". Іншими словами, польська мова там звучать приблизно так, як ви можете її почути в побуті. Тобто, якщо ви добре розрізняєте і розумієте про що йдеться у діалогах в тому фільмі - можна вважати, що ваше розуміння польської мови на доброму рівні.

 

Ви підготувалися фінансово?

Помилка, наслідки якої можуть бути досить фатальними. Настійливо радимо не їхати до Польщі на роботу без місячного фінансового запасу - виходячи з рівня цін на продукти й проживання в Польщі. Так, аґент в Україні може обіцяти й гарантувати вам безкоштовне проживання в Польщі (бо так обіцяє працедавця). Але, деколи трапляються неприємні моменти, які не залежать від агент чи від працедавці. Або мало місце якесь не розуміння тих чи інших нюансів між вами та вашим агентом стосовно умов проживання та/або праці.

Припустимо, ви приїхали, щось вас не влаштувало й ви прийняли рішення не залишатися у цього працедавці жодного зайвого дня, а пошукати іншу працю. Пам'ятайте, що ціна за добу проживання у хостелі в Польщі починається від 25 злотих. Деколи можна побачити пропозиції і за 19 злотих за добу. Але то не часто. В середньому ціни в межах від 25 до 40 злотих. Можете заздалегідь ознайомитися з цінами на проживання в хостелі в Польщі, наприклад, на сайті www.booking.com - тільки уважно працюйте з фільтрами пошуку й обирайте, щоби у першу чергу вам показувало недорогі пропозиції.

Далі - уявімо, що пошуки роботи забрали у вас два тижня часу - 14 днів *25 злотих = 350 злотих. Ви готові до таких витрат, якщо того вимагатимуть обставини?

Поруч із тим, від 1 січня 2018 року в Польщі набрали чинності деякі зміни до законодавства в частині, що регламентує працевлаштування іноземців. Тепер, в більшості випадків, по прибуттю до працедавці вам прийдеться не менш як тиждень чекати на дозвільні документи на працю. Звісно, працедавця може приготувати ці документи (отримати з управління праці) заздалегідь. Але на разі, на практиці - працедавця спочатку хоче побачити працівника, який може перетнути кордон на біометричному паспорті, а тоді вже дістати освядчення (запрошення) на працю.

В період очікування на дозвільні документи працедавця може запропонувати вам безкоштовне проживання (можливо з побиранням оплати за комунальні послуги).

Але, краще передбачити, що в період очікування дозвільних документів на працю вам прийдеться самостійно оплачувати своє проживання.

Окремо необхідно передбачити витрати на транспорт. Наприклад, ви влаштувались на роботу, де не практикується організація підвезення працівників до/з місця праці. Не полінуйтеся заглянути на сайт муніципального управління транспорту міста, де ви маєте намір замешкати і працювати. Як правило, на такому сайті ви знайдете всю інформацію, що стосується вартості проїзду як одноразового, так і місячного, чи квартального. Звісно, місячний абонемент є більш вигідним (навіть істотно) за щоденну купівлю квитків на разову поїздку у міському транспорті.

Часто в Польщі можна зустріти білети, що надають право проїзду у місткому транспорті протягом доби (від моменту компостирування), трьох діб, або навіть тижня.

Місячний проїзний квиток часто пропонується у вигляді пластикової картки - іменної або на пред'явника. На іменній карті тариф більш вигідний. Замовити карту можна заздалегідь (виготовляється 5-7 днів) через інтернет.

Непередбачувані витрати на транспорт можуть виникнути й, наприклад, в такому випадку: ви прибули до умовленого місця праці. Але, щось вас там не влаштувало й ви пошукали собі працю, яка знаходиться в іншій частині Польщі. На переїзд до нового місця праці вам треба буде видати від 10 до 100 злотих. Буде залежати, на чому ви добиратиметеся: електричкою, потягом, швидким потягом, автобусом, автобусом-лоукостером. Найбільш вигідний варіант - це, звичайно, автобус-лоукостер. Ви легко знайдете в інтернеті перелік польських автобусних лоукост-перевізників.

При користуванні потягами також можна заощадити. Але це в тому випадку, якщо придбати квитки заздалегідь. Наприклад, якщо ви купуєте квитки на потяг через сайт - можете скористатися з промоції: купив квиток за 10 днів - отримай знижку 10%, за 20 днів - 20%.

І, оскільки вже говоримо про транспорт - варто нагадати, що часами авіапереліт може бути більш привабливим і з погляду фінансового, і з погляду заощадження ваших сил та часу. Недорогі авіаквитки можна придбати на сайтах авіакомпаній-лоукостерів. Наприклад, на сайті однієї з таких компаній можна придбати квиток на переліт Вроцлав-Львів навіть за 79 злотих. Але це треба робити завчасно. Вартість же автобусного квитка на той самий маршрут - від 120 злотих.

 

Ви не запам'ятали чи не записали номер телефону Аґенції WORKSOL?

Нашим обов'язком є попередити, що це не найкращий сценарій для підготовки поїздки до Польщі. Але, це легко виправити -

номери телефонів аґенції: +48 604 686 532, +48 532 312 640 (в Польщі) або +38 066 349 48 00 (в Україні). Є можливість зв'язку за допомогою інтернет-месенджерів. Тут вам завжди раді допомогти в питаннях працевлаштування чи легалізації вашего перебування у Польщі, не залежно від воєвудства, в якому ви перебуваєте, чи маєте намір перебувати.

Крім того, ви можете зустрітися з нашими спеціалістами особисто - якщо ви знаходитесь у Вроцлаві, Кемпно чи Варшаві.

Kluch Mobile Польські сім картки

Стисло

FB
G+

LimNet Локальні інформаційні мережі

На сайті 50 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
1641
Перегляди статей
4527544