Освіта

Сучасна українсько-російська війна породила безкорисливих патріотів та цинічних мародерів

З початком російської агресії чимало активних свідомих українців зі зброєю в руках добровільно стали на захист України. Московська загроза українській державі породила потужний український волонтерський рух. Зусиллями волонтерів забезпечувалась армія та добровольчі батальйони. Проте, в ряди свідомих безкорисливих українців вкорінились так звані активісти, які не проти заробити на війні.

Так, так на війні. В час, коли збирали гроші на шоломи, бронежилети, берці, окремі шахраї під маркою волонтерів займались мародерством, тим самим підриваючи основи держави.  Пройшов час, армія зміцніла, агресора зупинили. Однак ті, хто звик до легкої наживи продовжують мародерствувати на мирній території і вважають, що можуть контролювати бурштин, деревину, гравій.

Про так звані активістські мафії вже чимало публікацій в житомирських, рівенських змі, про намагання взяти контроль над деревяними потоками чимало говориться на Старосамбірщині. Не обійшла стороною наш край і бурштинова тема. Минулого року заголовки місцевої преси рясніли інформацією про затримання на КПП "Смільниця" при отриманні хабаря за незаконне перевезення до Польщі бурштину.

Пройшов майже рік і ще один активіст, депутат райради затриманий за не задеклароване перевезення 148 кілограм бурштину на суму, за різними оцінками, від 8 до 12 мільйонів гривень. Кажуть, що за таку контрабанду перевізники буцімто отримують близько 5 відсотків від суми контрабанди, тобто майже півмільйона гривень. А в результаті затримання з так званих громадських активістів, як з гуся вода. Виявляється максимум що світить останньому, це близько 3000 гривень штрафу, при тому бурштин повернуть так званому власнику.

Війна на Сході України триває, кожен день гинуть молоді люди і вважаю, що до так званих активістів-волонтерів, а насправді ділків-контрабандистів, інакше як до мародерів ставитись не можна.

Я свідомо не називав жодного прізвища, думаю читачі впізнають моїх героїв, а якщо добре придивляться, то ще й назвуть тих про кого я навіть не здогадуюсь.