В Україні заборонили ліки для серця «Валсартан», «Ванатекс», «Ванатекс Комбі», «Тіара Тріо»

Друк

В Україні наклали постійну заборону на реалізацію низки серій лікарських засобів «Валсартан», «Ванатекс», «Ванатекс Комбі», «Тіара Тріо» для лікування артеріальної гіпертензії та серцевої недостатності. Відповідне рішення ухвалила Державна служба України з лікарських засобів на початку грудня, пише «Еспресо».

Усі ці препарати містять діючу речовину валсартан, в якій є домішка N-nitrosodiethylamine (NDEA) у концентрації, що перевищує граничну величину. Ця домішка може бути канцерогенною для людини.

Саме тому Держлікслужба постановила вилучити низку серій цих препаратів, а саме порошку «Валсартан» виробництва «Майлан Лабораторіз Лімітед» (Індія), таблетки «Ванатекс» та «Ванатекс Комбі» виробництва заводу «Польфарма» С. А. (Польща), таблетки «Тіара Тріо» виробництва ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» (Україна).

У Держслужбі звернулися до суб'єктів господарювання, які реалізують ці препарати, з вимогою вилучити їх з обігу – знищити або повернути постачальнику (виробнику).

«Невиконання цього розпорядження тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України», – йдеться у повідомленні служби.

Усі ці препарати призначають під час лікування симптоматичної серцевої недостатності та зменшення артеріального тиску.

 

Білаки запрошуємо на роботу