Передкарпатська правда

  

Освіта

У Старосамбірській райраді обрали заступника голови

Після переконливої перемоги у виборах на посаду голови районної ради Тетяни Терлецької, обрання заступника виглядало справою техніки. Набравши 27 голосів, член Руху пані Терлецька засвідчила свій вплив на депутатський корпус ради і за логікою подій мала б виконувати взяті на себе зобовязання, тобто висунути на посаду попередньо погоджену кандидатуру депутата Мирона Пацая, члена ВО"Свобода". Однак, не так сталося, як гадалося, або, як домовлялися. Уже при обранні голови ради насторожував той факт, що обирають лише голову.

Як правило, новообраний голова висуває кандидатуру одразу після свого обрання, щоб виконати свої зобовязання перед партнерами, аби не було політичного "кидалова". У нашому випадку пані Терлецька попросила час на консультації. Звісно дуже вірилося, що вона дотримається обіцяного. Проте, Тетяна Терлецька проявила себе, як досвідчений політичний інтриган. Відповідно до закону голова ради має прерогативи у висунені кандидатури свого заступника.

Добробуд Сколе деревяний зруб

 

Простіше кажучи, тільки голова має право висувати кандидата на посаду заступника. Минулого четверга, через тиждень після власного обрання, пані Терлецька прогнулася і висунула на посаду заступника дві кандидатури - свободівця Мирона Пацая та самопомічного Миколу Мартича. Своє рішення вона мотивувала тим, що так рекомендувала погоджувальна рада. Однак забула сказати, що рекомендувала та рада, яка погоджувала її власну кандидатуру. За тиждень щось трапилось таке, що змусило пані Терлецьку "вмити руки" і віддати обрання заступника на відкуп депутатам, відмовившись від власних обіцянок про підтримку Мирона Пацая.

Формально, що свідчить про політичну двуличність, вона висунула кандидатуру Пацая, однак, водночас, запропонувала і кандидатуру Миколи Мартича. Зважаючи на те, що останній набрав рівно стільки, скільки потрібно для мінімальної перемоги, закрадається думка, що все прорахували і контролювали до одного голосу.

Так, що ж все таки трапилось в останній тиждень між виборами голови і заступника, з ким пані Терлецька консультувалася, що змусило її змінити власну позицію. На моїй памяті один із голів ради провів 6 сесій аби обрали заступником того, кому був зобовязаний власним обранням.

Версія перша. Тетяна Терлецька із самого початку не мала наміру підтримувати Мирона Пацая і просто його по жіночому підманула-підвела. 

Версія друга. "Самопоміч", аби вкотре нашкодити "Свободі", запропонували пані Терлецькі якісь преференції, від яких та не змогла відмовитись.

Менше з тим, сталося те, що сталося. Посаду заступника отримав Микола Мартич, приватний підприємець(власник пилорами), який маловідомий серед громади району і особливо себе ніде не проявив на відміну від колоритного, яскравого, нестандартного, достатньо досвідченого Мирона Пацая. Таким чином Тетяна Терлецька матиме покірного, слухняного виконавця, а натомість отримає запального, енергійного, талановитого опозиціонера у раді. Чи додасть це конструктиву в роботі ради? Сумніваюсь.

Хочеться відзначити іще один момент. Можна стверджувати, що депутатський корпус не готовий обирати новаторів, а віддає перевагу консервативним особистостям. Сама пані голова розпочала свою діяльність на посаді голови ради із сумнівних рішень, а голова фракції ВО"Свобода" у райраді зберігає міцні позиції. Досить сказати, що три із чотирьох членів фракції входять до президії райради. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

Карпатські медороби Карпатський Мед Купити
Білаки запрошуємо на роботу

На сайті 134 гостей та користувачі відсутні

Статистика

Користувачі
34
Статті
2083
Перегляди статей
5205946