Дубневич і Лопушанський підтримали ініціативу збільшити штрафи для пішоходів за порушення ПДР

Надрукувати

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект, яким пропонується знести зміни до статті 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності пішоходів за порушення правил дорожнього руху. "За" проголосували 277 народних депутатів.

Згідно із законопроектом, пішоходів планують карати штрафами до 680 гривень за порушення правил дорожнього руху. Станом на сьогодні максимальний розмір штрафу становить 170 гривень

Якщо пішоходи не дотримуються сигналів регулювання дорожнього руху, переходять дорогу у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, не виконують інші правила ПДР – штрафи збільшують з 51 гривні до 255.

Ці ж дії, але вчинені у стані алкогольного сп‘яніння, караються штрафом до 510 гривень замість 136 гривень. Якщо ж пішоходи спричинили створення аварійної обстановки, їм загрожує до 680 гривень штрафу.

Законопроект підтримали народні депутати Андрій Лопушанський (Європейська Солідарність) та Ярослав Дубневич (За майбутнє).