Учора міський голова Самбора Тарас Копиляк провів робочу зустріч з представниками консультативноїмісії ЄС з реформування цивільного сектору безпеки України. Про це повідомляє IA ZIK. На ній проаналізовано результати впровадження пілотного проекту нових форм і методів роботи в Самбірському МВ ГУМВС України.Зустріч проходила за участі фахівців відділу регіонального співробітництва консультативної місії ЄС (КМЄС) Йоахіша Петерса, Фелікса Гаутша, їхнього асистента Олександра Мазура, начальника Самбірського МВ ГУМВС України у Львівській області майора міліції Василя Черепущака, заступника міського голови Юрія Леськіва, керуючого справами виконавчого комітету міської ради Мирона Заріцького.Підставою для такої зустрічі та перемовин стало те, що 9 червня на Львівщині стартував проект з впровадження нових форм і методів роботи. Для експерименту було обрано Самбірський МВ ГУМВС України у Львівській області. Він діятиме до 25 липня. Його головна мета – створення ефективної міліції швидкого реагування відповідно до нових форм і методів реагування. Внаслідок цього було створено особливий цілодобовий підрозділ швидкого реагування, який у своє розпорядження отримав чотири спецавтомобілі. Він обслуговує місто і район. Швидкість реагування на виклики приблизно 5-7 хвили
Відтоді минув місяць. За словами керівника місцевої міліції Василя Черепущака, позитивні зміни в роботі правоохоронців відчутні. До них у населення помітно зріз рівень довіри, оскільки значно швидше реагують на виклики. Важливо, що самі ж працівники з ентузіазмом сприйняли експеримент реформування і відповідально ставляться до його реалізації.Наголошувалося, що значну підтримку надає консультативна місія ЄС, яка консультує щодо ефективного управління, концептуального планування.
У свою чергу, міський голова Тарас Копиляк зазначив, щоб нові форми і методи реформування правоохоронної системи треба й надалі застосовувати на практиці, адже самбірчани задоволені тим, як міліція почала працювати. Він також поцікавився, що буде після закінчення терміну пілотного проекту.
На це запитання фахівці відділу регіонального співробітництва консультативної місії ЄС відповіли і запевнили, що міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков добре поінформований і дуже зацікавлений в успіху проекту. В майбутньому такий експеримент планують провести у м. Жовкві та м. Києві.
У той же час, під час перемовин сторони погоджувалися з тим, що спільний проект консультативної місії ЄС та ГУМВС України у Львівський області дає позитивні результати, а тому влада Самбора, наголошувалося на зустрічі, зацікавлена, щоб міліція і далі працювала за такою моделлю.
Проекти патрульної служби у Самборі є прикладом структури патрульної поліції для маленьких міст і сільської місцевості
Керівництво міліції змінило формат роботи підлеглих таким чином, щоб вони більше перебували не в кабінетах, а на вулиці – у складі груп швидкого реагування. Кількість нарядів у Самборі збільшилась учетверо. У той же час жорсткий графік чергувань дав працівникам змогу вивільнити більше часу для спілкування з родиною.
За словами голови експертної ради при МВС України Євгена Захарова, проект у Самборі є прикладом структури патрульної поліції для маленьких міст і сільської місцевості. Самбірський експеримент робився в рамках бюджету і без будь-яких додаткових асигнувань. У київського і самбірського проектів різні схеми роботи, але схожі ідеї.
«Ідея проста: замість нарядів, які патрулюють місто пішки за певними маршрутами, повинні бути автомобілі. І патрульних має бути більше. Це дає змогу швидко доїхати до місця пригоди. У Самборі це – не більше 5 хвилин», – зазначив Євген Захаров.