Департамент екології та природних ресурсів ЛОДА наголошує, що скрізь, де спалювали суху рослинність, вже не буде колишнього різнотрав'я. Науково доведено, що при випалюванні сухої рослинності, яке є потужним температурним процесом, біопродуктивність сінокосів неухильно знижується, а видовий склад трав занепадає. Кожен акт підпалу - це злочин проти природи! Випалюючи молоду рослинність, знищуючи місця гніздування птахів, місця перебування та знаходження тварин, усього видового складу тваринного та рослинного світу, призводить до некерованих надзвичайних ситуацій виникає небезпека лісових і торф'яних пожеж. Трапляється й таке, що через підпал сухої трави гинуть люди.З початку 2016 року на території області вже зафіксовано 109 (!) випадків випалювання сухої рослинності та її залишків. За результатами державного контролю притягнуто до відповідальності 30 осіб.
Відповідальність за випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на сільськогосподарських землях, вздовж автомобільних доріг і залізниць, у парках, зелених насадженнях та газонів у населених пунктах передбачена ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та складає від 170 до 340 грн. для громадян і від 850 до 1190 грн. для посадових осіб. При цьому випалювання рослинності в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 грн. і на посадових осіб - від 490 до 1700 грн.
За порушення вимог пожежної безпеки в лісах ст.77 КУпАП передбачено відповідальність у вигляді накладення на штрафу на громадян від 17 до 51 грн. і на посадових осіб - від 51 до 170 грн. Але якщо такі дії призвели до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, то цією ж статтею передбачено відповідальність у вигляді накладення адмінстягнення на громадян від 51 до 170 грн. і на посадових осіб - від 119 до 204 грн.